Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Marcin 83 napisał:

Przód tył czy wszystkie ?

Wydaje się, że wszystkie. Ale przód jest tak gorący, że jak mąż dotknie tarcze to skóra schodzi z palców, tył też jest ciepły, ale zdecydowanie mniej. 

Zastanawiające jest to, że to robi się raz na 10-15 naciśnięć pedała hamulca, pojedziemy 50 km ok, a w 51 km coś mu strzeli i jakby się gdzieś coś zaciskało ? Ewidentnie zaraz czuć, że puszczę gaz to prędkościomierz leci bardzo szybko w dół, a jak jest ok z hamulcami to oczywiście prędkość spada ale zdecydowanie wolnej. Do tego coś jakby biła felga głównie czuć przy 60km/H i 1.5 tys obrotów, czuć też przy innych prędkościach, ale tu najwięcej, opony wszystkie nowe bo dwie były uszkodzone więc wymieniliśmy od razu 4, felgi 2 razy wyważone w dwóch różnych miejscach więc to też nie one :/ krzywa piasta ? :/ Opadam z sił do tego auta....

Jeszcze myślę o tej akcji serwisowej, że to może tu tkwi problem. Pisałam o tym w pierwszym poście...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Od tej temperatury mogła tarcza już się zwichrowac , ale to przy naciśnięciu hamulca byś czuła . Jeśli wszystkie tarcze gorące to coś oczywiście musi wytwarzać ciśnienie w układzie . Przy takiej losowości ciężko coś doradzić. Zabrudzenie prowadnic czy zacisków raczej bym wykluczył, nie wszystkie koła na raz .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 15:45, Marcin 83 napisał:

Od tej temperatury mogła tarcza już się zwichrowac , ale to przy naciśnięciu hamulca byś czuła . Jeśli wszystkie tarcze gorące to coś oczywiście musi wytwarzać ciśnienie w układzie . Przy takiej losowości ciężko coś doradzić. Zabrudzenie prowadnic czy zacisków raczej bym wykluczył, nie wszystkie koła na raz .

Chyba jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest oddanie tego auta do serwisu Opla bo obawiam się, że jak mechanicy zaczną wszystko wymieniać metoda prób i błędów to coś mnie strzeli w końcu :/ orientujecie się czy w serwisie bardzo mocno kasują ? Zdaje sobie sprawę, że to nie pierwszy lepszy mechanik, ale nie chciałabym za samą diagnozę zapłacić z tysiaka:/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.. roboczo godzina trochę kosztuje. Do tego części nie należą do najtańszych gdyż wkładają tylko swoje oryginalne. 

Ale możesz zadzwonić zapytać o diagnostykę i koszta jeśli nie masz w pobliżu zaufanego warsztatu. ASO nie zawsze oznacza lepiej lub dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Marcin 83 napisał:

No.. roboczo godzina trochę kosztuje. Do tego części nie należą do najtańszych gdyż wkładają tylko swoje oryginalne. 

Ale możesz zadzwonić zapytać o diagnostykę i koszta jeśli nie masz w pobliżu zaufanego warsztatu. ASO nie zawsze oznacza lepiej lub dobrze.

Mnie też interesuje kwestia tej akcji serwisowej, ale dzwoniłam do nich i twierdzą, że dla tego pojazdu nie ma aktualnie żadnej otwartej akcji, a czy był na tej poprzedniej rok temu ? Nie wiem jak się dowiedzieć chociaż według tego opisu nie tu tkwił problem :/ to ja już nie wiem gdzie szukać pomocy, mechanicy zlewają temat, ba jeden wręcz zasugerował, że chyba jesteśmy przewrażliwieni bo on nie czuje bicia w kołach gdzie czuć ewidentnie, a blokowanie się hamulcy to na pewno przez ten plastik, który wymienił nawet ich nie przeczyscil nic bo widzi...tragedia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zrobić pomiar bicia tarczy i piasty . Czujnik zegarowy potrzebny lub warsztat który ma. Generalnie przy montażu tarcz powinno się to robić ale jeszcze na żadnym warsztacie się z tym nie spotkałem a i sam nigdy tego nie robiłem przy zakładaniu nowych tarcz , chyba że było coś nie tak .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności