Skocz do zawartości

Zafira OPC Z20let Zaslepiona mala ODMA


Gość DamosDE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .. Jak w temacie chodzi mi o silnik Z20LET zamontowany w Zafirce ktora nie dawno kupilem i w ktorej zauwazylem ze z pokrywy zaworow u gory mala odma jest przecieta i z obu stron zaslepiona . Dodam ze samochod kupilem jako nie sprawny tzn sam wlasciciel z nim walczyl bo falowaly obroty i nie mial mocy ja akurat poradzilem sobie dosyc szybko bo przyczyna byla uszczelka kolektora ssacego co bylo slyszalne i ktora dzis wymienilem i samochod odrzyl znow ma moc pracuje rowno ale  cos go zamula  pomiedzy 3000 a 4000.. od dwoch idzie jak powinien pozniej kolo 3000 odpuszcza i kolo 4000 znow wraca do zycia .. Dodam jeszcze ze cos mi sie nie podobaja parametry na pierwszej sondzie lambda ale co zauwazylem sonde poprzedni wlasciciel wymienil tylko pytanie czy to nie jakis tani zamiennik ale to bede jeszcze sprawdzal .. przeplywke zalozylem nowa z Boscha i parametry Sond sie nie poprawily dalej ubogie na wolnych pisze to wszystko do okola tematu bo moze ktos pomoze bo Swiece Nowe Cewka Nowa Przeplywka nowa itd  ... no i  Odma czyli teraz dopiero do samego tematu wracam mam zaslepiona malo odme i zastanawia mnie po co ? czy to wlasciciel szukajac przyczyn czy jego mechanik zrobil myslac ze jest powiozana albo winna braku mocy itd czy moze cos innego ? czy ktos mi moze podpowiedziec co ona ma za zadanie dokladnie w tym silniku ? to moj pierwszy Opel i pierwszy Let w zyciu ....  ... Czy to zamulanie to nie moze geometria Turbiny bo jak by jej na chwile brakowalo ale zaloze drugi temat w tej sprawie .. Czekam na odpowiedzi manikow LET Pozdrawiam

 

Witam jak w temacie mam problem z brakiem Mocy w tych parametrach .. Dodam ze Auto kupilem nie sprawne nie dawno wrocilo do zycia po wymianie uszczelki pod ssacym ,, Swiece tez mam nowe Przeplywka nowa Bosch , Cewka Nowa Bosch , Pierwsza Sonda byla wymieniana przez poprzedniego wlasciciela co widac ze jest nowa tylko pytanie czy to nie jakis Tani zamiennik ... Sondy na kompie sa ubogie i pierwsza cos swiruje a do tego jak go kupilem zauwazylem ze mala odma jest zaslepiona z pokrywy zaworow tylko po co ?? To moj pierwszy Opel i pierwszy LET wiec czekam na podpowiedzi POZDRAWIAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj. Połączyłem Twoje posty. Na przyszłość wystarczy jeden . Aby miało to ręce i nogi możesz go tak edytować aby był bardziej czytelny. Zapewne zaraz Grześ walnie Ci elaborat na temat tego motory

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś błędy sypie?

Co do małej odmy.

Pewnie zaślepił, bo zaworek na odmę był za drogi.

Zamontuj zaworek i koniecznie udrożnij wejście odmy w samej przepustnicy - pewnie dobrze zawęglone jest.

Jak ta odma jest zaślepiona, to robi sie nadciśnienie w komorze korbowej i różnie się wtedy dzieje, nawet do wyrzucania oleju gorącą stroną turbiny.

Czy na pewno masz szczelny wydech? I dolot?

Jakie masz ciśnienie paliwa z podciśnieniem i bez?

Zrób najpierw porządek z odmą i będziemy kombinować.

 

A i jeszcze sprawdź szczelność podciśnień, a w szczególności zaworu DV. Może już jakaś mała dziurka w membranie sie zaczyna robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dzieki za zainteresowanie .. jestes moze wstanie mi pokazac foto albo numer czesci jaki to Zaworek bo niewiem co mam kupic dokladnie sam zakup to nie problem tylko problem z Niemieckim podejsciem w sklepach z czesciami to po prostu bez mozgi jak komputer im na ekranie nie wyswietli po tkz... schlussel nummer .. to slyszysz ze nie ma,  nie maja albo nie istnieje .. Ja cos goglowalem ale wychodzi mi tylko DV ... mi to wyglada jak by wlasnie czegos po miedzy brakowalo  czyli jego dokladnie  , ale zrobie dzis Foto i wzuce tutaj bys mogl zobaczyc czy napewno do  tez wszystko opisalem ... cala reszta o co pytales jak dolot czy wydech ok bo wszystko robilem , jedynie cisnienie Pompy Paliwa nie sprawdzone ale nowy Filtr zalozony i skoro powyzej 4000 idzie dobrze to chyba sama pompa wyrabia ale postaram sie to tez dzis lub jutro sprawdzic 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DamosDE napisał:

skoro powyzej 4000 idzie dobrze to chyba sama pompa wyrabia

To założenie jest dobre w silnikach wolnossących.

Turbo ci usmaży tłoki ino mig.

Zaworek

Ja mam założony taki

https://allegro.pl/oferta/zawor-zaworek-zwrotny-kierunkowy-paliwa-6mm-metal-9612131001?bi_s=ads&bi_m=productlisting%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=OWFiMjZlYzctZmY2NS00MjQzLThjM2YtNmRmZmVjYWE4ZDUxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c432deb7-1a2a-45dc-a6fb-4d1b79c95bf9

 

W motoryzacyjnych nie szukaj, bo cena zwali cię z nóg.

Tylko montuj go w dobrą stronę - ma blokować przepływ w stronę silnika.

W stronę przepustnicy ma puszczać.

Możesz zastosować też zaworek taki, jak masz na wężu do serwa hamulców, ale pewnie drogi będzie. No i nie ta średnica.

Jak zmierzysz ciśnienie paliwa to pisz, bo na razie, to za dużo opcji jest.

 

Profilaktycznie, po pomiarze ciśnienia paliwa zrób bypass do zaworu DV.

Puszka podciśnienia też potrafi krzaczyć.

 

EDYTA

Daleko masz do Szczecina?

Mam tam ogarniętego kumpla, który na miejscu potrafił by ci pomóc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DamosDE

Witam .Zaworek zamowiony jutro ma przyjsc , co do Szczecina mam daleko okolo 600 km tyle co do granicy bo mieszkam w Köln DE . Nie rozumiem tylko na czym ma polegac Bypas od DV jak go zrobic? i  mysalem juz o zakupie DV kosztuje 46€ ale duzo osob pisze o tych problemach jak moje czyli zanikaniu mocy w pewnym przediale ale nikt nie pisal do konca czyli czy i jak rozwiazal ten Problem a jest to jakas bolaczka bo czytalem na Niemickich stronach Angielskich i duzo osob powymienialo od malych Czujnikow po Turbo a problem nie znikl :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość DamosDE

Witam .. Dlugo nie pisalem bo nie bylo czasu caly czas praca i praca ... Wiec zaworek dokladnie taki sam zalozylem autko chodzi inaczej ale dalej nie tak jak powinno ..tzn.. 1 i drugi bieg jak by normalnie a pozniej jak by nie domagalo cos,  powietrze lub paliwo , Autko ciagnie nie ma tak bardzo odczuwalnego spadku przy 3 tys jak wczesniej ale czuc ze to nie to .. odczuwalne to jest jak by zylinder wypadal czy cewka sie gubila oczywiscie tak nie jest ale ciezko to opisac slowami no po prostu  taki nie dowlad ...nie robilem jeszcze tych bypasow moze w przyszlym tygodniu mi sie uda .. Zafirka to trzeci samochod nie smigam nia na co dzien ale wolal bym by juz stala sobie w pelni sprawna . Tym bardziej ze i rozrzad lezy , uczczelki gory i dolu ,  lozyska , troche swiecidelek pod maske :) niebieskie siliikony , sruby niebieskie czy przezroczysta obudowa rozrzadu ..ale brak czasu ..jak sie wezme za to to odrazu za bypasy moze to pomoze albo moze to i ta pompa paliwa jak wspominales na poczatku ..zobaczymy .. Napisalem bys nie myslal ze Temat umarl czy cos :) .. z podziekowaniami Damos !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość DamosDE

Witam .. Mialem chwilke czasu na Zafirke i nie domaga caly czas Pierwsza Sonda nie wiem dlaczego podczas testu szaleje jak opetana skacze od 0 do 750 i tak caly czas , zamowilem Orginal BOSCH i dalej to samo nic sie nie zmienia juz sam niewiem co tak psuje wartosci , chce juz zamawiac nowa pompe benzynowa ale cos mi mowi ze to kolejny bez sensu wydatek .. Swiece Nowe BOSCH , Cewka Nowa Bosch , Przeplywka Nowa Bosch uszczelka pod ssacym nowa  a on dalej jak by gdzie zasysal lewe powietrze czy cos niewiem skad moze mu tak nie domagac pierwsza sonda druga jest ok wszystko w normie .. Juz niewiem czy brac sie za te ByPasy ale to dalej omijanie jakis usterek ja bardzo chcialbym znalesc winowajce .. zrobie dzis zdjecia z kompa  Sondy itd a jutro moge tez wyjac swieczke ale jak dla mnie bedzie sucha az biala ...Zauwazylem jeszcze ze na zimnym autko zachowuje sie duzo lepiej niz na cieplym pozniej jest odczuwalne to nie domaganie czegos jak by chcial a nie mogl , jak juz wczesniej mowilem odczucie przerywania lub wypadajacego zylindra no takie wkurw....  nie wiem nawet jak obrac to w slowa ale moze pare zdjec z odczytow powie Ci cos wiecej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności