Skocz do zawartości

do połowy 1/4 miękki pedał po nocy / dłuższym postoju. z18xer astra h


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skąd moj brał, ale jak pokazywał stronę to na danej części były dwie ceny, jedna dla niego na zakup i druga sugerowana ile może krzyknąć klientowi za nią. Za sprzęgło luka nic wyjątkowego sugerowana była ponad 2k dla klienta a 1k z kawałkiem dla mechanika xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wszedłem dzisiaj po południu do auta, patrze sprzęgło, działa normalnie. nagrałem film, a raczej moja luba, na zbiorniczek jak naciskam sprzegło i potem hamulec, filmik poniżej. możecie zerknać od razu na kolor tego płynu, ma on może z miesiąc czy dwa. nie zrobiłem wymiany zgodnie ze szkoła tylko tak wyszło że najpierw oddesałem strzykawa tyle ile mogłem, zalałem nowy, zrobiłem wymiane hamulcy przód, przelałem przez nie płynu aż wyleciał czysty a tył robiłem jakoś tydzien później, nie pamiętam już czemu ale robiłem to tak dziko na raty. pamietam ze z lewego przedniego to poszła jakaś smoła przez odpowietrznik, czarne jak olej po dieslu -_- 


https://drive.google.com/file/d/1sVkMdsV_HoqfNGALgbzAKfdfWg94UaQL/view?usp=sharing

Edytowane przez mateusz101195

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrz go dobrze.

Co Ty chcesz od tego płynu.

Jeżeli wyssałeś stary płyn ze zbiorniczka i wlałeś nowy to on przy odpowietrzaniu kół wypchnął stary i po sprawie.

Trochę się pomieszał ze starym ale tak jest jeżeli nie wypuszcza się całkowcie i nie płucze układu.

Moim zdaniem masz w porządku tylko jeszcze raz spróbuj odpowietrzyć.

Przez lewe koło .

Jak widać to płyn jest cofany z pompy do przewodu zasilającego ją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzień, chwila podniosła, stało się. Odpowietrzyłem, wszystkie koła, sprzęgło za pomocą zacisku. Ciekawostka nr1: w tylnich zaciskach było bąbli, sporo. a skąd one się tam znalazły?! kij wie. Ciekawostka  nr2, było fchuj czarnego szlamu w zbiorniczku od góry, wytarte wszystko. skąd on? kij wie. ciekawostka nr3, odpowietrzanie za pomocą zacisku jest w sumie łatwiejsze i przyjemniejsze niz pompowanie i zabawa tym plastikowym trójnikiem przy skrzyni, tylko wiecej powtórzeń, myślę że tak z 50 odpowietrzeń było, az się odpowietrznik z lekka obrobił. ciekawostka nr4, sprzęgło łapie w jeszcze innym miejscu niż po montazu tam 2 miechy temu oraz gdzie incziej niż teraz po rozgrzaniu łapało. kolejny raz trzeba się przyzwyczaić do innej wysokości łapania :) ciekawostka nr5, takie oto uszczelnienie było na przewodzie łączącym pompke z trójnikiem, tak ono fabrycznie wyglądało? w niego miejsce dałem zwykłe okrągłe od YATO o adekwatnych wymiarach oczywiście, 6x2mm jak dobrze kojarze.

 czy pomogło? okaże się na dniach, pewnie jutro z rana jak bede do roboty jechał. oby, bo jak przyjdzie mi pompke znów zmieniac to się zdenerwuje. dzięki wszystkim za pomoc ;') 


a co do @adam1954 to ta teoria z spreżyną zwrotna na sprzęgle to tak średnio, jak odkreciłem odpowietrznik i osoba pompujaca niechcący pocisneła sprzęgło to zostało w podłodze, zatem ta sprężyna chyba tak średnio działa :D albo ja mam ją zdupconą, mimo że nie jest nigdzie połamana. sama siła wracającego płynu z wysprzęglika podnosi sprzęgło raczej

photo_2022-08-18_18-55-06.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurva no, dzis rano to samo, pedał miękki jak flaki z olejem, łapie milimetr od podłogi. w komorze silnika sucho, płynu nie ubywa. po paru km wrócił do "siebie". czyli co? znów pompeczka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności