Skocz do zawartości

do połowy 1/4 miękki pedał po nocy / dłuższym postoju. z18xer astra h


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, wczoraj zauważyłem, dzisiaj potwierdziłem że pedał jest tak do 1/4 wysokości miękki po nocy i łapie troche niżej niż normalnie. Jak się rozgrzeje albo przejedzie pareset metrów (pare wciśniec sprzęgła) to wraca do normy, czyli jest wyraźny opór od samej góry i wysprzęgla jak zwykle (mimo tej miękkości na 1/4 wysokości nie ma problemu z wrzuceniem biegu czy wysprzęgleniem z rana). Na dniach będe zmieniał płyn hamulcowy wedle szkoły, już ma kolor zaparzonej herbaty więc coś jest w nim poyebane. Przeleje cały układ porzadnie, 2litry hamulcowego zamówiłem do tego celu. Dodatkowo mam w planach wymienić  uszczelki na przewodzie łączącym pompke sprzęgła (nowa od trw) do trójnika i dalej wysprzęlik (trójnik też nowy, sprzęgło 33k km komplet luk). Nie ma nigdzie wycieków, płynu nie ubywa, łudzę się że to albo wina tego zabrudzonego/zużytego płynu hamulcowego albo starych oringów (z jednej strony oring zmieniałem, z drugiej został fabryczny jak był bo wyglądał na ok), jak znów nowa pompka (nawet 10k nie przejechane na niej) albo wysprzęglik padł co byłoby nieśmiesznym żartem. Ktoś coś czy płyn może wywoływać takie zachowanie na pedale sprzęgła? Czy to wina raczej nieszczelności gdzieś w układzie? 

dopowiadając to jak już sprzęgło zacznie działać "jak zwykle" to nie ma z nim problemu, można i minute trzymac sprzęgło i dalej zazębia w tym samym miesjcu (na starej po trzymaniu wciśniętego zaczynało się zazębiąć i nie szło wysprzęglić + pedał nie wracał do górnej pozycji) zatem obstawiam że sama pompka sprzęgła jest ok + brak wycieku czy to z jednej czy z drugiej strony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, ja37 napisał:

Przeczytałem 2 linijki i dałem spokój.

Sprzęgło, czy hamulec???

Sprzęgło, ale możesz wrócić jak doczytasz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kce mi się, odpoczywam na działce.

Od wtorku kroi mi się robota, robota, robota, po przerwie urlopowej maszyny nie wystartują same.....

Czymajcie kciuki za mnie, żebym dał radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa sprzęgła na sekcji.

Kolega dwie wymieniał w Octawii. Druga dopiero zaczęła działać jak należy.

Na pierwszej pojeździł dwa miesiące.

I objaw miał podobny do awarii pierwszej i taki jak Twój

Na drugiej już rok i spokój

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności