Skocz do zawartości

do połowy 1/4 miękki pedał po nocy / dłuższym postoju. z18xer astra h


Rekomendowane odpowiedzi

Dla pewności ja bym ją zdemontował i spróbował ją sprawdzić na podciśnienie.

Wytworzyć podciśnienie  i zostawić tak na dłuższy czas.

Jeżeli podciśnienie zejdzie to masz nieszczelność na tłoku

Pierwsza fabryczna jaką miał kolega w Octawii była z tworzywa.

Cały cylinder też był z tworzywa .Wytrzymała 11 lat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oryginalna oplowska też wytrzymała od 2008r, bedzie 13 lat ponad, a też plastik, sachs plastikowy rowzwalił się po 3k km, na tym TRW zrobiłem mniej niż 10 na pewno, a wydaje się spoko, cały metalowy taki. płyn hamulcowy i tak bede zmieniał bo ma kolor herbaty, i te oringi na przewodzie. jak nie pomozę to pompka idzie na reklamacje do mechanika od razu, a sobie kupie z allegro i zamontuje jakąś nówke. dramat 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło pytanie. Oryginalna pompka na stronie że sprzęgłami w promocji kosztuje więcej niż na allegro praktycznie w każdej aukcji. Chodzi o ten sam model sachsa , jest możliwość że są to "mniej oryginalne" zamienniki ? Bo aż się wierzyć nie chce że ta sama pompka o tych samych oznaczeniach  założona fabrycznie trzyma 10-15 lat a kupiona w sklepie kilka miesięcy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale pompke od mechanika sachsa kupiłem za 300ziko, potem TRW za 250ziko (brałem od niego bo oryginał umarł instant, ten sachs też z dnia na dzien a musze miec auto sprawne). Potem patrze na allegro to taką samą TRW idzie dostać już za 140 nówke.... I widziałem strone hurtowni mechanika, faktycznie po tyle oni to sprzędają, nie wydupcył mnie na jakiejś marży. Raczej chodzi o strikte marże hurtowni/sklepu, hurtownie dla mechaników mogą sobie pozwolić na jakieś zwyżki cen, ale gdy dokonasz takiej zwyżki na allegro to znajdzie się ktoś kto ma to samo za taniej i już nic nie sprzedaż :D
https://allegro.pl/oferta/trw-pnb467-pompa-sprzegla-12291866930

Ale jak widać na moim przykładzie te z marżą +100-150zł są tak samo miernej jakości jak (zakłądam) te z allegro... Teraz jak bede wymieniał to możę jakieś gówno on NTY wezme czy coś, za mniej niż 100 idzie dostać a możę pożyje dłużej niż "markowe"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia każdy mechanik jak zamawia część to zarabia, popatrz na stronę intercarsu , wszystko drogie , ja kupuję na numer kolegi co ma warsztat i wtedy wjeżdżają rabaty średnio 30-40 % a na niektóre rzeczy to i 60 %potrafi wskoczyć . Z tym że nie zawsze chce mi się do Katowic jechać , ale zazwyczaj mają na miejscu co potrzeba . Raz czy dwa mi się zdarzyło że musieli zamawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności