Skocz do zawartości

Spotkanie z drzewem na drodze.


Navia

Rekomendowane odpowiedzi

No stało się.

Podczas powrotu z pracy na drodze leżało drzewo. Pech chciał że jakiś debil zamiast stanąć samochodem przed drzewem to stanął na drodze dla rowerów i machał latarką w telefonie a jego auto miało włączone światła mijania zamiast postojowych. Oślepiał całą drogę.

Mam stłuczoną prawą lampę i lekko złamany zderzak. Mam też lekko wgięty prawy słupek . Szyby całe i nic się nikomu nie stało bo nie jechałam sama.

 

Napiszcie czy można kupić prawą lampę od anglika i przełożyć klosz ?

 

Tu filmik

 

 

 

Lampa :

 

1663628300769.thumb.jpg.a63ed5b6460e1cc430a6868a7acc67da.jpg

 

 

Słupek :

 

1663628300772.thumb.jpg.6d76abeee42ce7c7fb9d87580887f61f.jpg

 

Na zderzaku prawie nic nie widać. Wypadł z uchwytów a miejsce pęknięcia nie ujęte na zdjęciu

 

1663628300766.thumb.jpg.b209a2854580989c7dcf6e920215acc3.jpg

 

Dlatego zapytam bo widzę na Allegro ofertę po 55zł za lampę tyle że z UK ale może do naprawy klosza by się nadało; ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba by dało radę, jak z europejczyka nie znajdziesz. Spróbuj od zarządcy drogi wyszarpac pieniądze na naprawę , piszesz pismo, dają Ci numer szkody i wtedy ich ubezpieczyciel rozstrzyga czy roszczenie jest zasadne 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ja37 napisał:

Co za debil.......

Jak chciał pomóc, to głupi trójkąt by postawił wcześniej......

Dokładnie ja bym tak zrobiła ale jak to mówią. Są ludzie i parapety.

 

Godzinę temu, Marcin 83 napisał:

Chyba by dało radę, jak z europejczyka nie znajdziesz.

Kupiłam całą lampę za 200zł po liftową bo u mnie takowa jest. Bawić się rozklejanie i sklejanie nie ma sensu i czasu na to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Lampa już zamontowana. Wygląda ciut gorzej od poprzedniej. Trzeba będzie trochę ją pastą polerską potraktować. Ale nie wiem jakim cudem wysunęło się to czerwone co wkręca się wkręta od strony nadkola. Da radę to gdzieś dokupić.

 

2019-11-01_181216.png

 

Lampa wygląda tak :

 

IMG_20220921_152522.thumb.jpg.15dc9e1cbc6f8fce03a91bdbcce7c731.jpg

 

 

A tak zderzak . 

 

IMG_20220921_152807.thumb.jpg.99ee3c0cb3644019ea634cd01aceb333.jpg

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam wczoraj już czasu napisać . Spinka się znalazła. Była w ślizgu a nie wypadła dzięki nadkolu. 

Ale chyba kupię na wszelki wypadek . 

rafalgrzeforz dziękuję . 

 

Czasu nie miałam bo walczyłam trochę z tą lampą. W dzień nie było zbyt widać ale wieczorem jak wjechałam do garażu to byłam bardzo zdziwiona jak świeci lampa:

 

1663828365959.thumb.jpg.3c8d95b547a0576cc4fcdc7c83ff617c.jpg

 

 

Normalnie plama na ścianie.  Pomyślałam że może żarówka jest odwrotnie włożona ale nie. Nie była do końca dosunięta . Szkoda ze tam nie ma zapinki jak dla żarówki dla świateł długich.

 

Po poprawieniu wyszło już tak:

 

1663828365961.thumb.jpg.81da94c60cdafce628c73d232283451c.jpg

 

 

Może lekko ją podniosę aby świeciły na jednej wysokości. .

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Nawia.

Ja po wymianie żarówek zawsze jadę do SKP i za 10/20PLn ustawiają mi światełka i jest git.

Córce po małej stłuczce w "ZB" musieli obie lampy ustawiać, inna sprawa że jedną też musiałem wymienić bo pękła obudowa, na "szkle" była tylko mała obcierka a obudowa jednak pękła.

Myślę że warto za taką kaskę ustawić na SKP. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię.

Może polecacie jakieś dobre żarówki do świateł mijania aby w nocy było lepiej widać ? Obecnie mam jakieś Philips . Standardowa żarówka nie jakieś pseudo 40% więcej. Jak widzicie na filmiku w miarę dobrze świeci ale tak sobie pomyślałam bo jak mijam tych z całkiem jakby ledowymi światłami to wali to po oczach niesamowicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności