Skocz do zawartości

Podszarpywanie przy hamowaniu silnikiem


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, adam1954 napisał:

Tak ?A co to jest?

2023-03-02_185451.png

2023-03-02_185524.png

Spoko ? już widzę gdzie szukać. Ale wybacz , dojść do takich rycin nie mam a w rozpisce bezpieczników w internecie nie znalazłem takowego. ?‍⚕️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bezpiecznik sprawdzony, popryskane contact sprayem gniazdo, był dobry. Starą sonde sprawdziłem multimetrem , obwód grzania przerwany. Kupiłem nową sonde Delphi. Jednakże teraz wali blędem P0136 obieg prądowy czujnika O2 (za silne napięcie) 

Może złą sonde kupiłem. Podaje link do niej. Ale wg katalogu to ta. 

https://www.alcar24.pl/make.asp?t=7&idm=860103

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd dotyczy pinu 40 we wtyku w sterowniku a we wtyczce sondy to 2 pin ma być max 1 V

Ale w pierwszej kolejności do sprawdzenia wydech i dolot na nieszczelności i zatkania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A co mam rozumieć przez sprawdzenie wydechu i dolotu ? Dolot to rozumiem czy lewego powietrza nie bierze . A wydech czy nie dziurawy ? 

 

Sprawdzę to ale dopiero za kilka dni. Kanał mam u brata 30km dalej. I nie mam tak codziennie czasu jeździć. Ale na pewno sprawdzę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Wracałem z wioski to check przez 30km się nie zaświecił . Zgasiłem , poszedłem do sklepu , odpalam i check wskoczył . I znów błąd P0141 i P0136. W parametrach podgrzewanie sondy lambda rząd 1 czujnik 2 nieaktywne , ale po przegazowaniu i usunięciu błędów już pokazywało że podgrzewanie sondy aktywne. Mam dwa filmiki krótkie jak sonda przed usunieciem błędów i po usunięciu . Przed usunieciem stoi w miejscu , po usunięciu coś tam pracuje i podgrzewanie aktywne. Zaraz wrzucę na jakiś serwer filmiki i podam linki 

https://megawrzuta.pl/filesgroup/e455e95ed4f082709ef4c1faa44c81d7.html

Wiem że zawracam dupę ale wkurza mnie to że coś jest nie tak. Lubię jak samochód jest sprawny a check jak się zaświecił od razu staram się szukać przyczyny. I proszę nie ochrzaniac mnie czy coś tylko chciałbym to naprawić i szukam przyczyny . A wiem że się znacie chłopaki i pomożecie. Aczkolwiek nie jestem mechanikiem i nie zawsze wiem o co chodzi ale się staram więc proszę o wyrozumiałość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności