Skocz do zawartości

Podszarpywanie przy hamowaniu silnikiem


Rekomendowane odpowiedzi

I cisza w eterze .... Pojeździłem bez pierwszej sondy jak kolega adam1954 napisał , dałem znać , błędy zczytane. Jakieś pomysły ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ano szarpanie jest większe, bo do zapchanego kata doszła sonda, która nie czyta składu mieszanki.

Jeśli myślisz, że otwór M16 po sondzie zastąpi ci niezapchany wydech, to sie mylisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Adasiuniunio napisał:

I cisza w eterze .... Pojeździłem bez pierwszej sondy jak kolega adam1954 napisał , dałem znać , błędy zczytane. Jakieś pomysły ? 

Masz przecież napisane w Opcomie że masz przerwany obwód grzałki sondy.

Sprawdź więc zasilanie .  Bezpiecznik F62 zasila obydwie sondy i zaworek par paliwa.

Jak masz wykręconą sondę to endoskopem można sprawdzić czy kat nie zatkany lub wypalony.Od drugiej sondy też można sprawdzić.

Sprawdzałeś czy jeżdżąc na samym Pb P0170 znika?

Opis co trzeba zrobić przy tym błędzie znajdziesz na forum.

2023-02-28_204230.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik raczej sprawny bo jeśli byłby przepalony to i grzanie pierwszej sondy byłby błąd. Więc to odpada. Dziś byłem u gazownika i wyszło - walnięty map sensor LPG . Po wymianie podszarpywanie znikneło. Sonde będę sprawdzał bo stoi na 0.41V i gazownik podpowiedział że moze wtyczka jest źle wsadzona i pokazuje ciągle wartość V uśrednioną. Zwłaszcza że ten emulator wkręcałem więc mogły się piny zagiąc czy coś. I miernikiem przy okazji sprawdzę te grzanie czy przejście jest między pinami. 

I póki co bląd od katalizatora się nie pojawia.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Ty się gościu ogarnij .... Żal Cię słuchać . A emulator dalej leży o jeść nie prosi jak kiedyś pisałeś ? Haha 

Było napisane że na LPG i benzynie szarpie. Na benzynie mniej. Ciągle widzę hejtujesz. Albo pomagasz albo się nie wypowiadasz. Do miłych ludzi nie należysz. A ja pracuję w takiej pracy gdzie kultura i zrozumienie do drugiego człowieka to podstawa - Tobie tego niestety brakuje....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adasiuniunio napisał:

Bezpiecznik raczej sprawny bo

To nie odpowiedź . Sprawdziłeś?

Sprawdziłeś czy w wiązce połączenie tych trzech zasilań nie jest zaoksydowne?

Mapsensor od LPG nie ma połączenia z tym od Pb. Byłeś u gazownika i nie sprawdził wtyczki? Ktos tutaj coś miesza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adasiuniunio napisał:

Było napisane że na LPG i benzynie szarpie.

Gdzie?

Może nie na tym forumie?

 

Podtrzymuję zdanie Adama.

 

Nie muszę być miły, jak w którymś z kolei temacie ktoś kłamie.

Ja nie musze rozumieć drugiego, musze rozumieć wypowiedź, a tu niedopowiedzenie i później kłamstwo.

 

I właśnie ty się ogarnij.

 

Specjalnie obserwuję każdy twój temat, żeby zobaczyć co tym razem wymyślisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adam1954 napisał:

To nie odpowiedź . Sprawdziłeś?

Sprawdziłeś czy w wiązce połączenie tych trzech zasilań nie jest zaoksydowne?

Mapsensor od LPG nie ma połączenia z tym od Pb. Byłeś u gazownika i nie sprawdził wtyczki? Ktos tutaj coś miesza.

Chyba F26 bo F62 nie ma takiego. Jutro wieczorem albo w sobotę sprawdze. No byłem ale pod spód nie było jak wejść. W sobotę jadę do brata co ma kanał i wtedy wypne wtyczkę, wyczyszcze zlącze i zobaczymy . No i od razu sprawdzę miernikiem tą sonde a dokładnie grzanie jej. Z tego co wiem to ustawiam na ciągłość diód . Jak zapiszczy na dwóch białych przewodach to znaczy że grzałka w sondzie sprawna a jak nie to znaczy że walnięta. Zgadza się?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności