Skocz do zawartości

Opel Meriva A 2005 z14xep - klekot jak diesel na ciepłym silniku na luzie.


Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, ArKos napisał:

takie coś będzie

A ten mój ?

 

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę lepiej jest, ale słychać rozrząd.

Robiłem w czwartek, tak powinien pracować:

 

 

A tak powinien wyglądać :D

 

 

 

SAM_6572.JPG

SAM_6573.JPG

SAM_6574.JPG

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Navia napisał:

waldek2020  nagrał byś  filmik jak to klekocze ?

Szkoda że wczora lub w sobotę nie pomyślałem o tym :)

 

Dzisiaj po pracy no myśle nagram a tutaj cisza znaczy klekotu nadmiernego nie było choć w trakcie pracy (listonosz na autorejonie) to słyszałem go jak się rozgrzał.

A teraz po powrocie a auto zagrzane ni huhu, poczekałem trochę na postoju ale nie klekotał tak żebym w środku słyszał - nie wiem nie chcę sugerować ale tankowałem LPG (ostatnio też jakoś chwilę było cisza po tankowaniu) i mo scichło ale to nie ma sensu bo oczywiście taki sam efekt jak klekotał był na samym PB. A wtryski nie też ac031 bfc ze dwa lata mają jak i reduktor kme tur który ma tylko podciśnienie podpięte do kolektora bez awaryjnego zaworu

 

 

edit

no mniej więcej tak go słychać jak nie zaczyna klekotać jak na filmiku wstawionym powyżej.

 

Tak czy inaczej trzeba zamawiać na zapas podstawowe części i rwać pokrywę, zobaczymy co wyjdzie.

 

 

A panowie chciałbym precyzyjniej zmierzyć ciśnienie oleju ale te zestawy z alledrogo mają manometr w zaresie do 35 bar a nam (mnie) potrzeba max 10 bar - ktoś coś poleci żeby sam manometr kupić o podpmienić z zestawu- bo nie mam pojęcia czy musi być dedkowany do oleju czy może być byle jaki?

Zestaw mam YT-73030 no i tam też jest do 35 barów a Meriva w podskokach pokazało 5+ bar a ponad 1 bar (i tuta mało precyzyjny jest ten wskaźnik) na cieplejszym ale jeszcze nie na gorącym silniku.

 

Ps

Czemu w trakcie takiego mierzenia po odpięciu czujnika ciśnienia oleju nie wykazał tego komputer opla? Nie powinien wywalić błędu czy jeszcze silnik był za zimny?

 

Edytowane przez waldek2020

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, waldek2020 napisał:

dedkowany do oleju czy może być byle jaki?

Dedykowany.

 

3 godziny temu, waldek2020 napisał:

Czemu w trakcie takiego mierzenia po odpięciu czujnika ciśnienia oleju nie wykazał tego komputer opla? Nie powinien wywalić błędu czy jeszcze silnik był za zimny?

Nie powinien, bo nie ma pomiaru z czujnika. To jest włącznik ciśnieniowy oleju, czyli w przypadku, gdy następuje spadek ciśnienia poniżej jakiejś granicy, zapala kontrolkę. To zwykły stycznik rozłączany przez ciśnienie oleju. Zewrzyj sobie do masy wtyczkę z tego czujnika, to zapali się kontrolka ciśnienia oleju.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jeszcze raz swój bo wydaje mi się że jak na razie mogę spać spokojnie. Silnik rozgrzany oczywiście.

Tu na filmiku bardziej jest słychać niż w rzeczywistości.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sobota czas działania :)

 

Czy montaż popychaczy ma jakieś wytyczne? Wkładam i przykladowo przekręcam wałem raz czy trzeba odczekać po montażu lub wciskać je?

Są zalane olejem i patrząc na jeden to nie idzie ich wcisnąć tak palcami.

 

Dziękować za uwagi

 

Ps

coś nie chciał ostatnio klepać skubany- czyżby za ciepło było czy co? Tylko wymieniłem filtr oleju ostatniu i kapeczkę dolałem tego oleju (to co poszło w przewód podczas mierzenia ciśnienia oleju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności