Skocz do zawartości

Meriva A 1.4 - problem z wentylatorem chłodnicy/klimatyzacji.


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że weekend i był czas odpalic opcoma i pogrzebać to tak;

Opcom chinski nie odpala wentylatora 2 biegu - ale to może tak ma być? może to test przekaźnika a nie załączanie 2 biegu?

Ale to mało ważne w zasadzie bo 1 i 3 działa tzn że rezystor sprawny.

 

Ważniejsze jest to że nie ma 2 biegów w merivie tylko jak schemat wskazuje i wszelkie dane są 4 - 3 przez rezystor i maksimum omijające rezystor.

Każdy z opcomem może sobie sprawdzić lub nie musi mieć opcoma bo tam ważne jest wskazanie ciśnienia na klimatyzacji które to reguluje biegi wentylatora.

Przy pierwszym na odpalonym aucie jest pobór ~ 12A na wentylatorze, drugi bieg około 16-17A a trzeci jakoś nie zmierzyłem ale domęczyłem żeby się załączył.

 

Co ciekawe opcom pokazuje to co mnie interesowało że każdy bieg jest aktywny razem z poprzednim czyli jak się załącza 2 bieg to 1 bieg też jest aktywny, tak samo w przypadku 3go są aktywne oba niższe.

 

Każdy możę sobie to zmierzyć - czyli właczamy klime i dmuchawę na maksimum żeby wyciagnąć największe obciążąnie + podgazować żeby były obroty wyższe to i wyższe obciążenie.

 

Moje pomiary przy 14V+ zasilaniu.

 

Tak żę są 4 biegi a nie dwa. Nie sugerować się przypadkiem że test nie odpala wentylatora 2 biegu tylko sam przekaźnik na podszybiu ten bliżej boku auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, waldek2020 napisał:

Opcom chinski nie odpala wentylatora 2 biegu

 Bzdury piszesz

 

Jak znajdę czas zobaczę u znajomego w Signum. .

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co ten film ma pokazać?

 

W merivie jest coś niedopracowane w takim razie skoro przekaźnik pyka ale nie ma wentylatora, przecież cały czas o tym mowa w tym temacie

ale biegi już podczas realnej pracy działają wszystkie co jest najważniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, waldek2020 napisał:

Hmm a co ten film ma pokazać?

Że działa z chińskim klonem.

 

19 minut temu, waldek2020 napisał:

W merivie jest coś niedopracowane w takim razie skoro przekaźnik pyka ale nie ma wentylatora, przecież cały czas o tym mowa w tym temacie

W temacie piszą tylko Ci co sprawdzili ile da się włączyć biegów w teście. To nie jest nie dopracowane tylko tak jest w tym modelu.

21 minut temu, waldek2020 napisał:

ale biegi już podczas realnej pracy działają wszystkie

A to jak sobie udowadniasz ? U mnie gdy załączę klimę wentylator działa na 1 biegu. Podczas jazdy raczej się nie załącza o czym wspominał Mery 11. Gdy zatrzymam auto włącza się 1 bieg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to jak udowadniam - wystarczy przeczytać wcześniejszy post.

 

Poborem prądu wentylatora mierze to - miernik cęgowy na wejściu do wentylatora czyli już po przejściach na rezystorze.

nie zmierzyłem tylko 3 biegu na żywca choć wiadomo to mogłem zmierzyć podczas testu ale normalnie też da się od niego dojść na postoju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, waldek2020 napisał:

Poborem prądu wentylatora

 

Ale widziałeś / słyszałeś poszczególne biegi ?  

Jestem blondynką więc będę pytać o wszystko .   ?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie tak dopracowany jest opcoma ale jak realu działa i rezystor sprawny to są 4 biegi - 3 przez rezystor i jeden pomijający go :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, peplunio napisał:

Więc pewno tak jest przy silniku 1.4

peplunio  zauważ że u waldek2020 jest inaczej a z opisu profilowego ma też Mer 1.4 i on ma 4 biegi .

Tu już mi nie chodzi o to że w opcom (mam chinola z możliwością go przeprogramowania) da się to sprawdzić i w tym modelu są jednak 2 biegi. Kolega waldek2020 ma ich 4 według schematu i nawet nie pokazał tego poboru prądu a przynajmniej ja tego oczekiwałam.
Pisałam że będę wnikliwa :)

 

Dziś wracając z pracy przed garażem uruchomił mi się wentylator na 1 biegu. Postałam chwilę przed wjazdem  czy może pójdzie na kolejne biegi . Niestety nic takiego nie usłyszałam . A moim blondynkowym zdaniem skoro jest pobór prądu na ,,2,, biegu powinno być to słyszalne .

 

Jestem ciekawa czy autor wątku w końcu coś napisze o swoich doświadczeniach . Bo ja się TYLKO dopisałam do wątku i przy okazji rozwiązałam swój problem w tym wentylatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności