Skocz do zawartości

Meriva A 1.4 - problem z wentylatorem chłodnicy/klimatyzacji.


Rekomendowane odpowiedzi

Masz dostęp do 3 przekaźnikow (jeden jest obok a raczej przed akumulatorem) to podmiana każdego i testowanie. Nie ma cudów okablowanie na 4 biegi i takowy też rezystor masz więc musi działać.

 

Podstawiać każdy z przekaźników bo wymienne są, stestować czy każdy działa i puszcza sygnał po podaniu zasilania na cewke sterującą.

 

Jestem pewien że mi 3 biegi z opcoma działały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, waldek2020 napisał:

Masz dostęp do 3 przekaźnikow (jeden jest obok a raczej przed akumulatorem) to podmiana każdego i testowanie. Nie ma cudów okablowanie na 4 biegi i takowy też rezystor masz więc musi działać.

 

Podstawiać każdy z przekaźników bo wymienne są, stestować czy każdy działa i puszcza sygnał po podaniu zasilania na cewke sterującą.

 

Jestem pewien że mi 3 biegi z opcoma działały.

No i polazłam do garażu i poświęciłam się aby to sprawdzić. Wyjąć który kolwiek bardzo ciężko ale udało się . Zmieniłam każdy miejscami trzy razy. Efekt ?

Zamiana nic nie daje. Nadal jest jak było czyli działa 1 i 3 bieg. Na drugim słychać tylko przekaźniki. Czyli przekaźniki są sprawne. Nie chce mi się wierzyć że w fabryce coś pominęli. 

Piszesz że jesteś pewny że działały 3 biegi ale czy na pewno jesteś pewny ?

U mnie i u Mety 11 jest tak samo a nie mamy tych samych wersji silnikowych . Może jeszcze się ktoś pochwali co ma interfejs i może to sprawdzić . 

 

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, tutaj trzeba rozróżnić dwie sprawy:

a) czy test przekaźników w Opcom uruchamia wentylator na 1,2 i trzecim biegu, czy tylko 1 i 3. Tutaj przydałby się ktoś, kto sprawdzi i potwierdzi, że na 100% w Mery działa test 2 biegu.

b) czy poszczególne biegi włączają się podczas pracy klimatyzacji.

 

Bo to, że nie przejdzie testu, to jeszcze pół biedy.

U mnie pomimo, że na 1 i 3 biegu uruchamia się wentylator, to podczas używania klimatyzacji, działa tylko  na najwyższym biegu (praca awaryjna).

I tutaj chciałbym znaleźć rozwiązanie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, menelki napisał:

to podczas używania klimatyzacji, działa tylko  na najwyższym biegu (praca awaryjna).

U mnie przed wymianą rezystora  działał tylko 3 bieg. Po wymianie jest pierwszy i jak pisałam TERAZ gdy uruchomię  klimę wentylator działa na 1 biegu. 

Co do ilości tych biegów to w wątku na elektrodzie prawie na samym końcu ktoś pisze że są tylko 2 biegi w Merivie i silnik bardzo ciężko znosi załączenie kompresora . Ja też to odczuwałam gdy wiatrak chodził tylko na 3 biegu. 

Jak będzie cieplej zobaczę jak będzie u mnie. 

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wracałam dwa razy z pracy w włączoną klimą. Jest o niebo lepiej gdyż prawie wcale nie słychać wentylatora.

Wymiana rezystora na PLUS.

W dniu 14.06.2023 o 09:55, menelki napisał:

czy tylko 1 i 3. Tutaj przydałby się ktoś, kto sprawdzi i potwierdzi, że na 100% w Mery działa test 2 biegu.

No u ciebie działał 2 bieg podobno ?

 

Już dwie osoby napisały że działa tylko 1 i 3 więc trzeba poczekać na następną .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Navia napisał:

No wracałam dwa razy z pracy w włączoną klimą. Jest o niebo lepiej gdyż prawie wcale nie słychać wentylatora.

Wymiana rezystora na PLUS.

No u ciebie działał 2 bieg podobno ?

 

Już dwie osoby napisały że działa tylko 1 i 3 więc trzeba poczekać na następną .

 

Tak jak wcześniej pisałem, w merivie są tylko dwa biegi, i doskonale sobie radzi czy to z klimą, czy bez. Wiadomo jest, że jak załącza się sprężarka, jest to, odczuwa to silnika. Czasie jazdy z klimą rzadko włącza się wentylator. Częściej pracuje przy wolnej jeździe i w korkach i przy uruchomieniu klimy. Ja mam tak od nowości, jak odbierałem z salonu 18 lat temu i jest tak do tej pory. Wszystko gra i buczy jak chłop z Kampuczy.😃

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2023 o 20:07, Navia napisał:

 

No u ciebie działał 2 bieg podobno ?

 

Już dwie osoby napisały że działa tylko 1 i 3 więc trzeba poczekać na następną .

 

U mnie jest tak:

test 1 biegu: włącza się wentylator "wolno"9

test 2 biegu: cyka tylko przekaźnik, wentylator się nie włącza

test 3 biegu: włącza się wentylator "szybko"

 

Czyli niby działa, ale nie do końca.

Edytowane przez menelki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, menelki napisał:

Czyli niby działa, ale nie do końca.

Nadal się upierasz nad tym drugim biegiem. Obyś nie zepsuł sobie czegoś. Skoro fabrycznie są dwa biegi to tak jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności