Skocz do zawartości

Meriva A 1.4 - problem z wentylatorem chłodnicy/klimatyzacji.


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że macie po prostu 2 biegi.

jak u Kasi w z18xe są dwa i koniec.

 

Ja mam trzy, ale ja mam inny układ chłodzenia.

 

Jeśli by były 4 biegi, to myślę, że raczej w turbo by były a nie w wolnossącym.

A w turbo 3 biegi starczają.

Trzecie to nie pamiętam kiedy mi się załączył, nawet w korku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludkowie. Nie znam się, na tym ile biegów jest, ważne, że chłodzi i jest ok. Dobra, doszedłem drogą dedukcji, że może ma klimatronika a tam, może jest trochę inaczej. Ja mam 1,6 105 koni, manuala i mam dwa biegi. Przy testach też mi się włącza przekaźnik, ale wiatrak nie. Tak naprawdę to logiczne, że w klima troniku może być więcej, jak to nazywacie biegów, A tak naprawdę to chodzi o większe obroty chłodzenia. Takie jest moje zdanie. Ważne, że bez problemowo klima chodzi i układ chłodzenia też. Co tu szukać, jeśli organizm Merivy daje radę to, co tu szukać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz jeden to masz raczej 2 biegi.

 

Może jak są większe landary i mają na przykład 4 wiatraki, to wtedy są używane te 4 biegi.

Ja piszę ze swojego przykładu, bo główny wiatrak ma 2 biegi, a trzeci bieg to wiatrak od klimy.

Myślę, że rozjaśniłem sytuację :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam Merive 1.6 16v z jednym wiatrakiem na chłodnicy. Przerabiałem ten temat winny jest ECU brak sterowania wiatrakiem na wybranym biegu i błąd silnika na desce,klima nie chodzi. U mnie nie było 2 biegu. Też koledzy pomagali na forum. Zacząłem od wymiany rezystora na nowy. Potem sprawdziłem kable i przekaźniki wszystko ok. Pożyczyłem kabel do opla i program , sprawa była jasna błędy w ECU i problemy z komunikacją . Pojechałem do elektromechanika i słyszę sterownik jest uszkodzony . Naprawa trwała około tygodnia i teraz jest już ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemo1983 napisał:

Pożyczyłem kabel do opla i program , sprawa była jasna błędy w ECU i problemy z komunikacją .

U mnie takie błędy nie występują.

1 godzinę temu, Przemo1983 napisał:

Naprawa trwała około tygodnia i teraz jest już ok.

Czyli co dokładnie zrobił ? Wymienił na nowy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie naprawił połączenia między pinami wtyczka i płyta w środku . To częsta usterka w tych oplach . Przed naprawa potrafił przygasać, palił na 3 gary wentylator nie chodził na 2 biegu. Ogólnie cuda były. W Merivie za wszystko odpowiada ECU .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności