Skocz do zawartości

Prawo jazdy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość lord_wiader

Gdybyś prowadziła pojazd bez prawa jazdy pod wpływem alkoholu to wtedy miałabyś odroczony egzamin na prawo jazdy.

 

Poprawiłam ort/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam to mówili instruktorzy jak ja zdawałam ( czyli jakies 5 lat temu :P

mniej więcej w podobnej odległości czasowej znajomemu podwyższono o 2 lata wiek, w którym mógł robić kurs na prawo jazdy, ale odbyło się to przez sąd - uciekał przed policją i jak się okazało jazda bez "prawka" w jego przypadku była recydywą :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówi Kill3rReaper,

"500zł dla osoby która prowadzi bez posiadania prawka samochód"

przykład z życia

Gość spowodował wypadek (miał ponad 2promile) - sprawa w sądzie - grzywna i utrata prawka na kilka lat, (zakaz prowadzenia) - przy czym na bieżąco jeździł często zmieniając samochody.

Złapano go swego czasu ale "się dogadał", a przed końcem zakazu został zatrzymany - groził mu wyrok za złamanie zakazu sądowego, ale w związku z tym iż pozostały okres do końca był krótszy niż m-c wyrażono zgodę na wpłatę jakiejś kwoty na cele "ofiar wypadków" lub coś w tym stylu i rozeszło się po kościach.

Spędził ileś godzin na jazdach aby zdać egzamin - jeździł nań z 10 razy z wiadomym skutkiem - trwało to ponad rok, przez ten czas zatrzymano go 4 razy i zawsze po 500zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

mniej więcej w podobnej odległości czasowej znajomemu podwyższono o 2 lata wiek, w którym mógł robić kurs na prawo jazdy, ale odbyło się to przez sąd - uciekał przed policją

Też znam taki przypadek i to bardzo dobrze :D Oczywiście nie chodzi o mnie :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No niestety! tak to u nas w kraju jest w wiekszości przypadków, że ludzie zdają po 8, 16 razy! Jeszcze aby było to zasłużone oblewanie zdających za rażące błędy jak np. nie zatrzymanie sie na stopie itp. , ale wiem, że oblewają też za błachostki:(

Wiadomo, że człowiek wprawy nabiera z czasem, nikt odrazu nie jeździ super!

 

Poprawiłam ort/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety! tak to u nas w kraju jest w wiekszości przypadków, że ludzie zdają po 8, 16 razy! Jeszcze aby było to zasłużone oblewanie zdających za rażące błędy jak np. nie zatrzymanie sie na stopie itp. , ale wiem, że oblewają też za błachostki:(

Wiadomo, że człowiek wprawy nabiera z czasem, nikt odrazu nie jeździ super!

 

 

powiem wam fajny przykład. Koleżanka cofając na łuku zgasiła silnik. Oczywiscie po zgaszeniu autka na łuku można powtórzyc. Egzaminator ustawił samochod na miejscu startowym i zgasił światła. A że koleżanka nie zbyt rezolutna to już ich nie zapaliła :D i tak sie skończył egzamin. Za to znajomy został oblany za nie ustawienie zagłówka-niby błachostka ale przy wypadku ma znaczenie- co racja to racja ???

 

a prawdą jest że 13 raz jest za darmo ?? bo tak gdzies slyszalem :wino:

 

a nie uważacie ze 30 godzin to troche mało żeby sie naucyc jeździc?? ja tam sie nie wypowiem bo jezdze juz kilka lat takze nie wiem jak to jest. moim zdaniem jak ktos nie umial jeździc wczesniej to w 30 godzin to co najwyzej moze sie nauczyc jak zdac egzamin- zreszta tego ucza na kursach:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności