Skocz do zawartości

Żarówki które wybrać??PHILIPS vs OSRAM vs XENON


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

xenonoy zgodnie z przepisami trzeba stosowac homologowane z ukladem autopoziomowania reflektorow i spryskiwaczami. wiec sam papierek nie wystarczy jak by sie ktos naprawde chcial przyczepic.

Zgadzam się dokładnie o tym czytałem.

Czyli co biąrąc pod uwagę plusy i minusy zamówie sobie te żaróweczki z OSRAMA chyba będzie to najleszy wybór noo i cena przystępna. Macie może jeszcze jakieś propozycję??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem szczerze, że tez czytałem o tych spryskiwaczach i poziomowaniu. Ale jak spytałem sie tego gościa to powiedział " że jak mam za dużo kasy na takie przeróbki" Czyli spryskiwacze i poziomowanie to żebym sie bawił. Ale to tylko jego zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe..... ale nie wszystkie auta które mają nawet fabryczne ksenony maja spryskiwacze , i co wtedy?? nie wiem jak to jest z samopoziomowaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe..... ale nie wszystkie auta które mają nawet fabryczne ksenony maja spryskiwacze , i co wtedy?? nie wiem jak to jest z samopoziomowaniem.

1. "rozmowa z podkom. Piotrem Sroką, specjalistą Wydziału Ruchu Drogowego KWP Lublin

 

- Czy zmieniając tradycyjne lampy na ksenonowe, narażamy się na mandat lub zatrzymanie dowodu rejestracyjnego?

 

- Jeżeli kierowca pojedzie do stacji diagnostycznej, która wyda zaświadczenie, że lampy są zgodne z przepisami, to nie musi obawiać się problemów z policją. Po takich przeróbkach do stacji diagnostycznej warto pojechać nie tylko po zaświadczenie, ale również po to, by w razie konieczności skorygować ustawienie świateł.

- Na jakie kary narażają się kierowcy, którzy nie mają zaświadczenia, a ich ksenony oślepiają innych?

 

- Policjanci mogą kierowcę takiego samochodu pouczyć, ukarać mandatem w wysokości od 20 do 500 zł, skierować wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego, a ponadto zatrzymać dowód rejestracyjny samochodu do czasu przedstawienia przez kierowcę zaświadczenia ze stacji diagnostycznej o zgodności reflektorów samochodu z obowiązującymi przepisami."

 

2. "Ksenony wyposażone są w wysokociśnieniowe spryskiwacze i system samopoziomowania lamp (zgodnie z przepisami o ruchu drogowym nowe samochody z reflektorami ksenonowymi muszą być w to wyposażone, aby przejść proces homologacji)."

 

3. "przepisy nic nie mówią o ksenonach montowanych do aut używanych."

 

4. "Homologacja jest przypisana do klosza lampy, do soczewki i przetwornicy jednocześnie. Te elementy otrzymują jedynie homologację na wspólną pracę. Jeśli wyjmiesz homologowane soczewki i włożysz do homologowanego klosza to tracisz homologację.Czyli jeśli lampa jest przystosowana pod xenon powiedzmy H4 ( np lampy ANGEL EYES gładkie szkło, Homologacja E) oraz posiadamy zestaw HID z homologacją E i przystosowany pod H4 to nie łamiemy prawa. w tym przypadku nie ingerujemu w lampe."

 

 

i tu.. jeszcze troszkę o żarówkach:

http://www.vtuning.com/zarowki.html

 

Jeśli masz zamontowane psełdo xenony z allegro to przy kolizji np. czołowej bedziesz z góry winny!:)!Proponuje to poważnie przemyśleć, czy naprawdę warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma xenonow z H4 czy H7 oznaczenie H oznacza halogen. palniki xenonowe to oznaczenie np D2S czy D2R albo D1S itp. Nie moze miec palnik ten z allegro z oprawka H7 homologacji. Co do spryskow to przepisy jasno mowia ze nowe musza miec ale wczesniejsze auta nie mialy wiec jak stosuje sie do auta starszego to moze byc bez spryskow. Poza tym przpisy nie mowia o spryskach tylkoo systemie czyszczacym czyli moga to byc tez wycieraczki małe. a tak na marginesie to nie jest wazne co powiedzial policjant tylko co powie rzeczoznawca jak bedzie wypadek bo to on decydyje czyja wina jest w razie W.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika z tego co napisał pabloooo, że jeśli ktoś zamontuje xsenony i pojedzie do stacji diagnostycznej i dostanie zaświadczenie to będzie wszystko w porządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że parę osób ma homologację na psełdo xenony i zodobyli ją w stacji diagnostycznej. Jednak zgodnie z prawem w razie " WU " mogą być problemy. I jak będzie sie chciała doczepić Policja na drodzę to też ten papierek nie pomoże!!

 

Tak samo jest z gaśnicami jak przedłużysz jej gwaracje - przejdzie przegląd. To ta naklejka może Ci nic nie dać. Znam gościa co pracował w firmie która robi przeglądy gaśnic i czesto gesto zdarzali się klienci, którzy przychodzili z pretensjami że dostali Mandat za gaśnice! Chyba że zrobisz to u producenta i dostaniesz specjalne zaświadczenie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Cześć.

 

A brałeś pod uwagę takie:

http://www.allegro.pl/item342899434_h7_nightguide_double_lifetime_philips_hit_cenowy_.html

 

Z własnego doświadczenia wiem, że problem z tymi wszystkimi żarówkami, opisanymi powyżej, zaczyna się na mokrej nawierzchni - światło poprostu "wsiąka" ci w jezdnię.

Miałem tak z Philipsami +50% czasem nawet wyłączałem i włączałem światła bo nie byłem pewien czy swiecą! :)

 

Tych Philipsów (night guide) jeszcze nie miałem ale słyszałem o nich dobre opinie.

 

 

Niestety na niepogodę nadal najlepsze są żółte swiatła - niestety mają niefajny wygląd :?:

Tak więc jeśli chodzi o mnie to poszukuje żarówek, które takze daja rade na mokrym - jesli macie takie to prosze dajcie znać.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podjade do stacji diagnostycznej i sie spytam dokładnie o te xsenony. Mi sie wydaje, że jak już jest zaświadczenie ze stacji to już policja nie bedzie robiła problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się jak mają sie te Philipsy NightGuide

http://www.allegro.pl/item342899434_h7_nightguide_double_lifetime_philips_hit_cenowy_.html

do tych Osramów Night Breaker :

http://www.allegro.pl/item342786200_zarowki_kpl_osram_night_breaker_h7_90_wroclaw.html

 

[ Dodano: Nie Kwi 20, 2008 18:07 ]

Właśnie zatanawiałem się jak mają sie te Philipsy NightGuide

http://www.allegro.pl/item342899434_h7_nightguide_double_lifetime_philips_hit_cenowy_.html

do tych Osramów Night Breaker :

http://www.allegro.pl/item342786200_zarowki_kpl_osram_night_breaker_h7_90_wroclaw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności