Skocz do zawartości

Żarówki które wybrać??PHILIPS vs OSRAM vs XENON


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Moje Osramy NB padły po 2 miesiącach ale zareklamowałem i wymienili mi nowe. Obecnie po testach Philipsów +30 i Osramów NB wracam do Tungsram.

Jak zareklamowałeś te żarówki - jakie są zasady i ile powinno byc na nie gwarancji ( czy gwarancja producenta czy sprzedawcy - w tym drugim przypadku zastanawiam sie czy jesli zarowki sie spala w ciagu 2 lat mozna skorzystac z prawa reklamacji na podstawie "niezgodnosci towaru z umową" - do 6 miesiecy nie trzeba nawet wiele zabiegac o udowodnienie wady ) tylko czy taka reklamacja może dotyczyć zarówek, które pzrecież zużywaja sie w naturalny sposób?:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

u mnie osram NB wytrzymały 4000km i jedna z czarniała a druga się spaliła.

 

[ Dodano: Sro Gru 10, 2008 15:19 ]

a takie pytanko :) jakiej mocy powinny być te H7? 55W czy 100W też może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Jak zareklamowałeś te żarówki

Poszedłem z paragonem do sklepu gdzie kupiłem i powiedziałem że się przepaliły po 2 miesiącach, towar jest niezgodny z umową. Nie było szefa to powiedziałem żeby zadzwonił szef, po tygodniu zadzwonił i powiedział żebym przyszedł po nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmmm....wracając do pytania które ktoś już w tym temacie zadał :mrgreen:

 

które kupić żeby świeciły na biało i chociaż niech rok wytrzymają?

 

Osram odpada ze startu ładnie świecą ale ale gorzej z ich trwałością....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanko :mrgreen: jakiej mocy powinny być te H7? 55W czy 100W też może być?

100W nie zgodne są z przepisami oślepiają kierowców i możesz zapłacić mandacik!

 

[ Dodano: Czw Gru 11, 2008 07:05 ]

huri_khan napisał/a:

Moje Osramy NB padły po 2 miesiącach ale zareklamowałem i wymienili mi nowe. Obecnie po testach Philipsów +30 i Osramów NB wracam do Tungsram.

Tungsram'y zwykłe długo wytrzymują nie są tak podkręcone jak inne żarówki +50% więcej światła czy coś w tym stylu. Sam mam więc wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które kupić żeby świeciły na biało i chociaż niech rok wytrzymają?

Mysle ze Tungsramy - jakosc za przyzwoite pieniądze

Osram - ale nie Night Breaker - mozna kupic w przyzwooitej cenie- wedlug jakichs tam testów były dobre

Philips - niestety za jakosc sie płaci

 

Ja wybrałbym chyba jakies osramy +30% czy cos w tym stylu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wg testu z Motoru - najlepszy stosunek trwałości/jakości/ceny ma zwykły standardowy Bosch H7 za ok. 30 zł (na allegro można kupić nawet za 15 zł). Po 150 h - prawie bez zużycia.

 

Godny polecenia sa także standardowy Osram.

Nieco gorzej wypadł co do żywotności Philips Night guide ale świeci lepiej niż wspomniane.

 

wg tego testu najmniej żywotne są: Osram NB oraz Philips X-treme Power oraz Vision Plus.

Świecą b. dobrze, ale szybko się palą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ta przeciez takie testy w gazetach się kupuje :-)

Kup sobie 3 gazety z testami tego samego np zarowek czy opon, zobaczysz jakie są rozbierzności masakryczne.

 

Gówno warte te gazety.

 

Ja polecam Philipsy extere + 80% mega jasne, na jednych zrobilem ponad 30tys km i dzialały ale samochod sprzedalem, teraz w nowym tez mam takie. Jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności