Skocz do zawartości

Żarówki które wybrać??PHILIPS vs OSRAM vs XENON


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem temat to opisze moje doświadczenia... miałem OSRAMY NIGHT BREAKER w kilku autach, H1, H7, na soczewkach i na zwykłych reflektorach.. była odczuwalna różnica w porównaniu z żarówkami typu 5zł za szt. .... wcześniej testowałem wszystkie możliwe Philipsy oprócz Blue Vision (wychodziłem z błędnego założenia że świeca na niebiesko i będzie wiocha) i w każdym porównaniu subiektywnie odczucia były takie, że Osram lepszy.. myślałem, że najlepszy...

jednak przypadkiem zamontowałem do zwykłego (nie soczewkowego) reflektora Philipsa Blue Vision.. i okazało się po

1. że nie świeci na niebiesko tylko "idealnie" na biało

2. widoczność przed autem lepsza niż w przypadku Osram +90% (NIGHT BREAKER)

 

być może osram świeci ciutkę dalej od Philipsów jednak parę metrów przed samym autem dużo więcej światła dają Philipsy.. co szczególnie wskazane na naszych dziurawych drogach.. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Mariusz_760301

NG Philipsa padła po pół roku :drunk: - druga trzyma już rok czasu. Spaloną wymieniłem na Vision Plus - została mi po zamianie V+ na NG. Żadnej różnicy między nimi nie widać, ani na drodze ani patrząc z odległości kilku metrów na zapalone reflektory. Jedynie jadąc przy ścianie widzimy żółty pasek. A jak nie widać różnicy to po co przepłacać :drunk:

 

Przed samochodem światła mi nie brakuje - brakuje mi go natomiast w strefie 10 - 20 m od samochodu - dlatego teraz spróbuję Osram NB.

 

Kol. Ahir jak sprawują się na mokrym BLUE VISION Philips vs NB Osram :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P NG/V+ itd. fakt nie ma miedzy nimi różnic.. i są moim zdaniem gorsze zdecydowanie od OS NB..

jednak w moich odczuciach !tylko! P BV radzą sobie ciutkę lepiej w każdych warunkach od OS NB..

bo prawda jest taka, że ogólnie żarówki H1, H7 w większych odległościach (prędkościach) (reflektor soczewka i zwykły) sobie nie radzą

- do przecinania "autostradami" z większymi prędkościami pozostaje tylko ksenon..

a przed autem więcej światła i lepszego światła dają P BV..

myślę, że OS na siłę próbował zwiększyć zasięg przez co w moim odczuciu suma summarum przed autem światło jest o mniejszym natężeniu a większego zasięgu i tak w praktyce nie widać.. (mimo, że natężenie i tak jest większe od P NG albo P V+)

polecam każdemu osobiście zamontować raz OS NB a raz P BV i ocenić samemu :drunk: bo na pewno odczucia między tymi dwoma typami żarówek są dosyć subtelne.. a i typ reflektora, jego budowa (model samochodu) wiek - wypiaskowanie szkła itd. też ma znaczenie!!

aha przypomniałem sobie że w drugim aucie na soczewce też zmieniłem na P BV i efekty podobne.. jednak nie mogę zagwarantować że w każdym aucie będzie tak samo..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mogę polecić Philips Longer Life H7 12972LL. Tak jak co niektórzy pisali, na tych można bez problemu jeździć na światłach drogowych. Nie maja żadnych odcieni - mocne białe światło.

Nie jestem pewien na 100% ale chyba takie były oryginalne w mojej Astrze... Obie spaliły się tydzień po tygodniu.

Na nowych jeżdżę juz ponad 2 lata

 

Za sztukę płaciłem 25 zł ale jak dla mnie warto, jeżdżąc innymi samochodami mam za ciemno przed sobą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Zamontowałem Osram Night Breakery.

Dzisiaj kropiło i nawierzchnia była mokra - pierwszy raz w tym samochodzie na mokrym widziałem światło :wesoly:

Świecą jaśniej od świateł drogowych oraz (co dla mnie ważne) przesuwają o 10 m strefę oświetloną, więc mam czas na reakcję jak zobaczę np. dziurę w jezdni :twisted:

 

Wada - ponoć krócej działają, ale nie ma nic za darmo - dokupię światła do jazdy dziennej by ekonomicznie było poprawnie.

Bardzo dobra alternatywa dla świateł ksenonowych jak komuś brakuje doświetlonej jezdni.

Na allegro za kpl. płaciłem (z przesyłką) 40 zł.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=937602083

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem Osram Night Breakery.

 

Wada - ponoć krócej działają, ale nie ma nic za darmo - dokupię światła do jazdy dziennej by ekonomicznie było poprawnie.

Bardzo dobra alternatywa dla świateł ksenonowych jak komuś brakuje doświetlonej jezdni.

Na allegro za kpl. płaciłem (z przesyłką) 40 zł.

Jeżdżę na nich już od 6 miesięcy i odpukać, nic się nie dzieje - bardzo dobre żarówki, za dobre pieniądze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Dokupiłem dziś 2gą parę NBów. W przyszłym miesiącu montuję światła do jazdy dziennej myślę, że temat palących się żarówek mnie minie 8) Jak dla mnie temat rozwiązany - 3 tyś zł w kieszeni (miał być ksenon ale Osram mi wystarczy :( )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności