Skocz do zawartości

Żarówki które wybrać??PHILIPS vs OSRAM vs XENON


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Ma ktoś doświadczenia z Tungsram Megalight +50%? Pytam, bo niedaleko mnie sa w dobrej cenie, tańsze od Philipsa czy Osram. Zreztą nie do końca cena jest najważniejsza, bo różnice nie są między nimi jakies wielkie, ale jasność, żywotność.

Tungsram może nie są tak popularne, ale czy są gorsze od w/w.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

posiadam Tungsram Megalight +50% nie sa najgorsze. Mialem co prawda jakies z marko kupione za 17 zl i dawaly troche wiecej swiatla, ale te tez sa nie najgorsze. Philips jest jednakl lepszy ale za ta cene Tungsram sa ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zaówiłem: Osram Night Breaker - jak przyjda zobacze jak swiecą.

 

[ Dodano: Wto Wrz 16, 2008 14:22 ]

A wiec testuje te osramy - swiatlo jakies 10 % bielsze - zeczywiscie widac róznice- martwi mnie tylko 2 sprawy - po pierwsze sprzedawcy nie informuja ze te zarowki maja chybo o polowe lub 30 % krotsza zywotnosc - juz nie pamietam dokladnie ile ?

Po drugie - pierwsza zarowke zalozylem od razu jak przyszly - po ok 2 miesiacach widze ze banka jest w srodku czarna ( zobaczymy czy to ewenement czy druga tez sie taka stanie - wlasnie zalozylem druuga) - jesli ewenement to albo mam pecha, albo ich jakosc pozostawia wiele do życzenia.?:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Mi osramy nb poszły po miesiącu. Teraz kupiłem helle, zwykłe h7 w pudełeczku po 9,50 i jest jak najbardziej ok. Świecą może ciut gorzej, ale już 5 miechów jeżdżę i nic! Dodam tylko że do chaty mam 2 km szutrówki z tarą :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kilka tygodni temu kupiłem Philips NightGuide i jestem z nich bardzo zadowolony podczas jazdy nocą i w deszczu. Dla niektórych osób wadą może być kolor światła, nie wyglądają bajerancko :D

A co do Osram NightBreaker to jedna z najgorszych żarówek na rynku pod względem żywotności, która nie jest adekwatna do ceny i zalet. Kilkanaście osób z mojej firmy, która współpracuje z Osramem, kupiło pół roku temu te żarówki po lepszej cenie. Wszystkie już spalone :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta druga zarówka Osram juz tez zczarniała - jeszzcze świecą, ale chyba nie sa warte swej ceny. Mysle ze Osram nie jest zła firmą robiąca żarówki, ale Ni=ght Braker raczej juz nie - może inne trwalsze modele.

W drugiej astrze mam Philips ( chyba Blue vision bo niebieskie bańki) Mimo opini ze ta niebieska banka zabiera czesc swiatła jestem z nich bardz zadowolony - swiatło jest zupelnie innej barwy niz standardowej zarowki - wlasnie troche na niebiesko, ale i tak bardzo jasno swieca i wlasnie ten kolor jest ciekawy- trzeba sie do niego początkowo przyzwyczaic. polecam Philipsy, tylko cena chyba nie jest najciekawsza- ja kupiłem razem z samochdem :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Testując już kilka modeli żarówek Philipsa (notorycznie brakuje mi światła na dziurawych drogach) - powiem jedno kupujcie jak najjaśniejsze :drunk:

 

Nie dajcie się zwieść na żadne tam Night Guidy - nie widać żadnej różnicy w porównaniu do Philips +15% - czyli tańszych o połowę :D

Czym więcej światła na drodze tym lepiej - nie znam żadnej żarówki, (prócz żółtych) która by dobrze świeciła na mokrym więc jedyny sens to kupić najjaśniejsze +100% (power 2 night lub coś podobnego)

Trwałość Philipsa jest bardzo dobra - wytrzymują rok bez problemu (20 tyś km)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie polecam wszystkich super wynalazków. Świeci to niewiele lepiej niż standard, ale żywotność jest kilka razy krótsza.

Polecam Boshe, phillipsy i osramy w wersji standard.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności