Skocz do zawartości

Elektryczne szyby.


Gość t0mall

Rekomendowane odpowiedzi

Tak kupiłem z tego linka ale najpierw zrobiłem wywiad aby nie kupić jakiegoś badziewia.

Świece wymienię dopiero na jesień - zimę bo narazie pali bez problemu.

No chyba że sie któraś wypali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

Normalnie same cuda sie dzieją w tym samochodzie.

Jakiś czas temu zapaliła się kontrolka poduszki i zanim sie do tego dobrałem też samo się naprawiło.

Zobaczymy co będzie dalej.

.

Miałem to samo po zakupie.

Okazało się że fotele były wyciągane a mam w nich poduchy.

Przy podłączaniu powinien być odłączony aku, a nie był , więc komputer sypnął

błędem i świeciła sie kontrolka poduszek.

 

A sposób na naprawę przekomiczny :wesoly:

Posadź pasażera obok siebie i niech zapnie się w pasy :?

u mnie zadziałało.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Problem z szyba od str.pasazera.W dol idzie bez problemu natomiast w gore mozna zamknac tylko impulsami , jak sie trzyma przelacznik to sie wylacza. Myslalem ze moze cos sie blokuje bo to rocznik 99 i moze smar znikl , faktycznie smar bardzo zgestnial , rozebralem wszystko do rosolu , wyczyscilem , nasmarowalem i po zmontowaniu mechanizmu bez szyby wszystko dziala prawidlowo natomiast po zamontowaniu szyby problem pozostal , sama szyba przesowa sie lekko bez oporow ale calosc niedziala mimo ze sprezyna w mechanizmie pomaga przy wysuwaniu szyby w gore. Prawdopodobnie uszkodzona jest elektronika w samym silniku. Przeloze silnik ze str. kierowcy bo tam mi sie szyba skrzywia przy wysowaniu w gore.

Dlatych co chca to tez zrobic samodzielnie :

Wymontowac przelacznik podnoszenia szyb podnoszac go lekko plaskim wkretakiem

po wymontowaniu odkrecic znajdujacy sie tam blachowkret i tez blachowkret pod uchwytem drzwi od wewnatrz

Zdjac tapicerke drzwi , jest na kolkach .

Opuscic szybe do polowy , przesunac aluminiowa prowadnice szyby w lewo az wyskoczy z

prowadnika .

Przekrzywic szybe w lewo i wyjac.

Wtedy mamy dostep do klamki i mechanizmu i wszystko mozna rozmontowac .

Dokladny opis jest w programie TIS .

Jak podmienie silnik to opisze czy to faktycznie silnik powodowal to uszkodzenie.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 23:36 ]

Witam. CD walki z mechanizmem szyb. Oczywiscie silniki sa rozne dla lewego i prawego mechanizmu wiec podmiana niewchodzi w rachube. Samej elektroniki tez zabardzo sie nieda podmienic bo balem sie uszkodzic cienka tasiemke idaca dodatkowo do szczotek silnika. Mechanizm drzwi kierowcy oczywiscie tez bardzo zabrudzony i smar zgestnial.

Wiec dokladne czyszczenie i smarowanie i ponowny montaz mechanizmu ale bez silnika.

najpierw wkladamy i montujemy mechanizm szyb i przykrecamy, potem klamke a na koncu wkladamy szybe i przesowamy ja recznie w gore i dol sprawdajac czy sa duze opory.

Jak sa duze to mamy jeszcze regulacje w drzwiach prowadnika szyby na dwoch srubach ale w moim przypadku regulacja niewiele pomogla ale odgiecie tego prowanika w lewo lub prawo spowodowalo lzejsze przesowanie sie szyby. Jak juz sie z tym uporalem to rozebralem jescze silnik i nasmarowalem go na gornej panewce bo bylo sucho. No i po zmontowaniu calosci wszystko normalnie pracuje . Pelna satysfakcja po dwoch dniach walki z szybami w drzwiach no i umylem przy okazji tapicerke bo jak bylo rozebrane to trzeba to wykorzystac.

 

Teraz jeszcze zostal tylko mechanizm dachu bo sie tez nieotwiera mimo jak podaje instrukcja wlaczonego silnika . Jak sie z tym uporam to tez opisze.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj ujawnił sie problem z podnoszeniem szyby od strony pasażera przełącznikiem po stronie kierowcy.

Wyjąłem przełączniki ale z zewnątrz wszystko wygląda normalnie.

Miał ktoś z was taki przypadek?

Co to może być?

 

Przełącznik po stronie pasażera działa normalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kup sobie w sklepie z czesciami elektronicznymi kontoks w sprayu (kontakt)

poprawia styki i likwiduje naloty na zlaczach , psiknij na styki w przelaczniku i w wiazce

przewodow nie psikaj do samego przelacznika bo niewiadomo jak jest zbudowany.

Jak niepomoze to trzeba bedzie przelacznik rozebrac , niewykluczone ze tez coz z przewodami , przeciez drzwi sie otwieraja wiec przewod tez sie rusza moze gdzies sie przetarl.

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel raczej sie nie przetarł bo mam domykanie podłączone na kablach zaraz przy włączniku i działa.

Ale jak włączam przycisk podnoszenia do góry to nie słychać reakcji silniczna.

Czyli takiego specyficznego klikania.

Psiknąłem tam WD 40 ale dalej nic.

 

Może posypał się sam wyłącznk/włącznik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kabel raczej sie nie przetarł bo mam domykanie podłączone na kablach zaraz przy włączniku i działa.

Ale jak włączam przycisk podnoszenia do góry to nie słychać reakcji silniczna.

Czyli takiego specyficznego klikania.

Psiknąłem tam WD 40 ale dalej nic.

 

Może posypał się sam wyłącznk/włącznik?

Najłatwiej sprawdzić , zwierając kabelki.

Jeżeli szybka zareaguje , to przełącznik.

Jeżeli nie , to szukaj dalej.

 

W razie czego służę instrukcją servisować z TIS.

Tam chyba opisana jest cała procedura sprawdzania.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

kaski, czy możesz przesłać tą instrukcje bo drapnąłem elektryczne podnośniki i chcę sobie je założyć a taka instrukcja pewnie mi pomoże

dzięki i pozdrawiam... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kaski, czy możesz przesłać tą instrukcje bo drapnąłem elektryczne podnośniki i chcę sobie je założyć a taka instrukcja pewnie mi pomoże

dzięki i pozdrawiam... :)

Nie ma sprawy.

Trzeba się w końcu wspierać.

 

W Poniedziałek szukaj na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

@kaski to niejest kwestia kabelkow bo w tym przelaczniku jest kupa elektroniki i zwierajac sam styk w przelaczniku na kabelki podawane jest odpowiednie napiecie sterujace przekazniki w elektronice silnika , jest tam tez uklad przeciazeniowy , jak szyba dojdzie do konca czy to gora czy dol uklad mierzacy pobor pradu zadziala i silnik jest wylaczany , akurat w tych silnikach niema wylacznikow krancowych(jest tylko uklad halotronowy mierzacy impulsy jak sie silnik zatrzyma to jest tez wylaczany) ani w wycieraczce tyl .

Wylacnik krancowy jest tylko w silniku otwieranego dachu ale to inna bajka.

Tak wiec zwierajac kabeki a niewiedzac co na nie podac mozna tylko spalic bezpiecznik (opcja optymistyczna ) lub wypalic elektronike w silniku.

Jezeli z jednego przelacznika dziala a z drugiego nie to raczej elektronika w samym przelaczniku. Akurat mam to na wierzchu bo niedawno naprawialem obydwa mechanizmy opuszczania szyb i bym rozebral ten przelacznik ale cos trzyma z gory,trzeba najpierw zdjac gorne przyciski (od podnoszenia i opuszczania)ale niewiem jak to zrobic , niechce cos urwac . Problem pojawi sie jak trzeba bedzie wymienic zarowke (lub zarowki)podswietlania

tych przyciskow.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności