Skocz do zawartości

Elektryczne szyby.


Gość t0mall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak rozebrałeś ten przełącznik to znowu niejesteś taki cienki .

Ale jak nic niewidać na oko i niemasz możliwości podmiany tego modułu na inny np.

ktoś w okolicy rozbiera i kupisz pod warunkiem że dziala? To lepiej podjedź do elektryka .

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość kitek_27

Witam Was, mam nadzieje, że się nie powtarzam (według mnie nie). Mam problem z szybą pasażera. Oba przyciski sterowania mają taki sam wpływ na to, mianowicie, po wciśnięciu słychać pstrykanie w kostce przy silniczku Szyb (foto 2)i nie ma reakcji na. Mechanizm sprawny. Wyjąłem silnik i zostawiłem podłączony kostką do elektryki i jak włączam przycisk sterowania to zębatka się nie kręci i cyka nadal. Zaglądnąłem w środek silnika i nic dziwnego nie zauważyłem, jedyne co mi nie pasi tam to przy jednej ze szczotek przewodzik (sznurkowy) przy połączeniu do płytki (styku) jest ciut przetarty. Ale nie wiem czy to może być powodem, czy coś w kostce elektrycznej. Jakieś 3 miechy temu, miałem podobnie ale załapała i było ok, aż do teraz. Na początki łapało, czasem nie, trzeba było potrzymać dłużej przycisk i załapało-było różnie. Teraz kompletnie nic, prócz cykania. Pozdrawiam.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a4b6f86b44d74fd.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dedb74da3633842f.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Piotrek_sieradz

przeczytałem wszystkie odpowiedzi w tym temacie ale nie ujrzałem konkretnej odp na temat przycinajacej sie szyby pasazera która otwiera i zamyka sie skokowo.

 

robiłem to co pisaliscie i nic, raz na 100 jest dobrze

 

w renówce tez trzeba uczyc szyby i działa a tutaj jakies czary mary sie dzieja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Maniek1986

to moze i ja. Normalnie dzialało zamkanie od kierowcy, az wkocu raz dzialalo raz nie i przestalo. Slychac bylo tylko pykanie z tego sterownika co jest za silnikiem podnoszenia szyby. Coz kupilem nowy/drugi zalozylem i nadal nie dziala ale pykania juz nie ma ani na nowym ani starym, moze wlacznik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej wspominano - styki w kostkach. Nie dawno też nie chodziło mi otwieranie szyby pasażera z przycisku kierowcy.

 

Na szczęście bez mojej ingerencji samo wróciło do normy po około trzech tygodniach. Jedynym wytłumaczeniem jest to że musiało nie być dobrego styku i w czasie jazdy zamykania i innych wstrząsów styk poprawił się samoczynnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak miałem jak wiozłem długi dywan, wystawał przez okno pasażera. Potem szyba nie chciała się zatrzymać na górze i wracała ale po kilku razach samo sie naprzwiło :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

name='Maniek1986' timestamp='1343247248' post='450105']

to moze i ja. Normalnie dzialało zamkanie od kierowcy, az wkocu raz dzialalo raz nie i przestalo. Slychac bylo tylko pykanie z tego sterownika co jest za silnikiem podnoszenia szyby. Coz kupilem nowy/drugi zalozylem i nadal nie dziala ale pykania juz nie ma ani na nowym ani starym, moze wlacznik?

 

 

Witam.

Ja swoją zwycięską walkę ze szybkami zakończyłem niedawno po naprawie i wymianie wyłącznika (zimne luty na tranzystorze wyłącznika kierowcy). Ale dopiero po wymianie klemy plusowej i założeniu (zlutowaniu) solidnego kabel-oczka wszystko jest OK. (poprzedni właściciel zamontował normalny aku i klema się trzymała tylko na izolacji - odkryłem to szukając braku napięcia po zatankowaniu i próbie uruchomienia silnika - całkowity brak napięcia). Poczytaj też :

http://forum.opel24....dnoszenie-szyb/ Pozdrawiam RG.:spoko:

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1986

Witam.

Ja swoją zwycięską walkę ze szybkami zakończyłem niedawno po naprawie i wymianie wyłącznika (zimne luty na tranzystorze wyłącznika kierowcy). Ale dopiero po wymianie klemy plusowej i założeniu (zlutowaniu) solidnego kabel-oczka wszystko jest OK. (poprzedni właściciel zamontował normalny aku i klema się trzymała tylko na izolacji - odkryłem to szukając braku napięcia po zatankowaniu i próbie uruchomienia silnika - całkowity brak napięcia). Poczytaj też :

http://forum.opel24....dnoszenie-szyb/ Pozdrawiam RG.:spoko:

 

 

no to ja dzisiaj odebralem wlacznik od elektronika wyczyscil posprawdzal i wszystko ok, podlaczylismy chwile podzialalo i przestalo, silnik podnoszenia jak wspominalem nowy, chyba brak mi juz umiejetnosci i oddam do elektryka samochodowego;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności