Skocz do zawartości

Elektryczne szyby.


Gość t0mall

Rekomendowane odpowiedzi

Przypuszczasz słusznie że na tym pomarańczowym powinno być napięcie. Jest ono podawane z bezpiecznika w kabinie.

To ten bezpiecznik termiczny w metalowej obudowie co przypomina trochę przekaźnik. Jak zdejmiesz klapkę to w lewym rogu na dole. http://forum.opel24.com/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=1341 nr 46

 

Możesz dla testu podmienić z innym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ten bezpiecznik sprawdzałem w pierwszej kolejności, nawet podmieniłem go na inny "dla zasady". Ale chyba pora sprawdzić, czy jest na nim napięcie...

Powiedz mi tylko, czy to napięcie występujące stale po przekręceniu kluczyka (chyba tak powinno być)?

I jeszcze jedno - może orientujesz się czy po drodze z tego biezpiecznika do szerokiej wtyczki w drzwiach jest coś jeszcze, czy to bepzośrednie połączenie?

Edytowane przez ReFLeX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w schematach to napięcie na tym pomarańczowym przewodzie powinno być cały czas, nawet bez kluczyka w stacyjce.

po drodze między bezpiecznikiem a drzwiami jest jeszcze taki wtyk (chyba z tyłu za bezpiecznikami )

 

X1,X2.jpg

 

Pomarańczowy przewód "wchodzi" na styk B9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w schematach to napięcie na tym pomarańczowym przewodzie powinno być cały czas, nawet bez kluczyka w stacyjce.

po drodze między bezpiecznikiem a drzwiami jest jeszcze taki wtyk (chyba z tyłu za bezpiecznikami )

 

attachicon.gifX1,X2.jpg

 

Pomarańczowy przewód "wchodzi" na styk B9

 

Dzięki Kacper - światełko w tunelu zaczyna mi świecić :) Mam cichą nadzieję, że ta wtyczka o której piszesz jest na prawym boczku auta gdzieś pod bezpiecznikami i wystarczy zdemontować jeden plasticzek :)

 

W międzyczasie podałem napięcie na pomarańczowy gruby przewód przy prawych drzwiach i okazało się, że lokalni elektromechanicy nie mieli racji - silniczek nie jest zepsuty i prawą szybę można obsłużyć zarówno przełącznikiem z lewej jak i prawej strony. Coś jakby za szybko ta szyba pomykała, ale może napięcie było nieco wyższe niż 12V.

Sprawdziłem prąd w gnieździe bezpiecznika - jest OK, więc pozostaje szukać przerwy pomiędzy bezpiecznikiem, a szeroką wtyczką przy drzwiach.

Trochę dziwnie, że obwód przerwany jest jeszcze w kabinie, a nie na łączeniu pomiędzy kabiną, a drzwiami, ale mniejsza o to. Większy problem w tym, że lokalni "fachowcy" tak sprawdzali auto, że zerwali mi połączenie między elektroniką, a samym silniczkiem w lewych drzwiach i muszę szybko znaleźć nowy lewy silniczek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z "fachowcami" 99% z nic nie miało do czynienia z Sintrą.

Ten wtyk według materiałów co posiadam jest na nadkolu za bezpiecznikami.

Dodam jeszcze dla ułatwienia że od silniczka aż do do bezpiecznika jest cały czas taki sam kabel (ta sama grubość i kolor) łączenie plusa między jednymi i drugimi drzwiami jest też na takim samym przewodzie.

 

 

Jeszcze schemacik - może się przyda. Przewód zasilający jest oznaczony jako OG 3.

 

 

hrq1.jpg

 

 

 

edit

ten wtyk X2 może być wtykiem do tablicy z bezpiecznikami.

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość tomek22888

witam kupiłem sintre pare dni temu i szyby wogóle nie działaja gdzie mam szukać przyczyny?bezpiecznik i ten mały przekaznik wymieniałem i to samo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, przejrzyj co pisano już wcześniej. Zdemontuj tapicerkę drzwi i sprawdź czy są napięcia na kablach. Rozłącz wtyczki i spryskaj środkiem do czyszczenia styków.

Ustal gdzie jest napięcie a gdzie nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość tomek22888

Tomek, przejrzyj co pisano już wcześniej. Zdemontuj tapicerkę drzwi i sprawdź czy są napięcia na kablach. Rozłącz wtyczki i spryskaj środkiem do czyszczenia styków.

Ustal gdzie jest napięcie a gdzie nie ma.

dzięki za rade.problem tkwił w głównym zasilaniu bo na krótko podłączyłem plus i było ok.okazało się że na głównym plusie na rozgałęzieniu były uszkodzone kable.jest już wszystko dobrze.styki też przy okazji poczyściłem

dzięki za rade.problem tkwił w głównym zasilaniu bo na krótko podłączyłem plus i było ok.okazało się że na głównym plusie na rozgałęzieniu były uszkodzone kable.jest już wszystko dobrze.styki też przy okazji poczyściłem

zostal mi problem z niedziałającym wskaźnikiem paliwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość raptor-xxl

Witam mój problem z szybami polega na tym że mogę otworzyć szybę pasażera przełącznikiem od strony kierowcy ale niestety nie mogę jej podnieść, przełącznik pasażera działa prawidłowo czy to wina przełącznika kierowcy czy uszkodzona jest gdzieś po drodze instalacja ?

 

Druga sprawa, ma może któryś z kolegów schemat instalacji elektrycznej do X22XE bo ostatnio moją niunię dręczy parę pierdołek :)

[email protected] z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności