Skocz do zawartości

Elektryczne szyby.


Gość t0mall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Maniek1986

ale pasazera dziala mi calkowicie normalnie sterujac i od kierowcy i od pasazera a bezpiecznik uwalony by spowodowal calkowity brak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to pewnie przez to że Amerykańce chcieli być lepsi od Japończyków i elektronika nie dość że w przełącznikach to jeszcze przy silniczku.

Jeden drobny element szwankuje i robi się duży problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

name='Maniek1986' timestamp='1343598601' post='450554']

ano wlasnie, ale jak to specjalista rozszyfruje to sie pochwale

Witam.

Spróbuj jeszcze sprawdzić napięcie na stałym plusie przy silniczku ( http://forum.opel24.com/topic/24261-Sintra-podnoszenie-szyb/ tutaj są też opisane problemy ze szybami). Może tam znajdziesz coś co cie naprowadzi - u mnie pomogło. Pozdrawiam RG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pozwolicie,że się dołączę do tematu. :zalamany: Astra G 1.6 16V 2001r. kombi.

U mnie przełaczniki od strony kierowcy otwierają i zamykaja prawidłowo obydwie szyby (od kierowcy i pasażera). Problem jest z przełacznikiem po stronie pasażera. Zastrajkował :maruda: .

Opuszczanie idzie tym przyciskiem normalnie, ale niestety nie ma podnoszenia szyby pasażera tymże przyciskiem. Czy mogło się coś odłączyć na stykach przełącznika? Może jakieś kable? Jeszcze nie dawno działały wszystkie przełacznikii prawidłowo.

Od czego zacząć sprawdzanie?Czy wystarczy wyjać ten przełacznik (podważając go delikatnie jak tu ktoś napisał) i sprawdzić połaczenia? Czy na tym przełaczniku (po stronie pasażera) można jakoś sprawdzić czy to przełacznik, czy coś innego?Może wtyczka połaczeniowa z silniczkiem?

Edytowane przez romkwie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilbym na kostce na,laczeniu drzwi z buda pewnie kabel nie laczy

Wlacznik jak najbardziej tez mogl sie odlaczyc kabel

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na,laczeniu drzwi z buda pewnie kabel

Z tego co zauważyłem to w większość problemów jest właśnie na przejściu między drzwiami a nadwoziem.

Więc tam zacznij szukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość grzegorz.z

Witam

Wymienilem u siebie komputer, zalutowalem kabel przy podlodze pierwszego prawego slupka, szybki zaczely smigac. Jednak po roku uzytkowania dosc czesto mi sie rozprogramowuja. Czy ktos mial podobny problem?

pozdrawiam

Grzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Wymienilem u siebie komputer, zalutowalem kabel przy podlodze pierwszego prawego slupka, szybki zaczely smigac. Jednak po roku uzytkowania dosc czesto mi sie rozprogramowuja. Czy ktos mial podobny problem?

pozdrawiam

Grzegorz

 

Ja bym sprawdził zimne luty lub styki w kostkach.

 

Mam natomiast prośbę, bo sam mam problem z szybami - przestały działać dzień po zakupie (obie na raz). Zero reakcji na przełączniki - nie ma cykania itd.

Sprawdziłem działanie przełączników - są OK.

Napięcie dochodzi do silniczków, sygnały z przełączników też.

 

Prosiłbym, by ktoś opisał "na chłopski rozum" jakie sygnały wchodzą na poszczególne piny wtyczki silnika.

 

Moje przypuszczenia:

Nie widziałem napięcia na grubym przewodzie (może się mylę, ale chyba gruby pomarańczowy powinien mieć +12V, a gruby czarny to masa).

U mnie napięcie jest na cienkim brązowym, sterowanie z włącznika jest przez niebieski (w górę) i zielony (w dół).

Cienki czarny rygluje zamek w drzwiach, więc pewnie jest od alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności