Skocz do zawartości

Usunięty DPF fizycznie bez ingerencji w oprogramowanie- co dalej?


Gość Seba__

Rekomendowane odpowiedzi

okej w takim razie jutro jedzie asterka do elektryka. dodatkowo chciałbym odblokować odczyt spalania bo czytałem że jest to możliwe a u mnie aktualnie nie pokazuje tego ani normalnie na wyświetlaczu ani w trybie serwisowym (same zera)orientujecie się może czy w każdej Astrze można to odblokować?

Z którego roku masz auto? W starszych można to zrobić op-comem uaktywniając w module DIS funkcję komputera pokładowego oraz zmianę indeksu kodu o jeden wyżej niż obecny. Nowsze sterowniki Delphi obsługuje tylko serwisowy Tech2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wycietym filtrze sterownik wypapie zbyt mala roznice cisnien w ukladzie wydechowym. Zglosi stosowny DTC i przejdzie w tryb awaryjny. Producent zabezpieczyl sie przed wywaleniem filtra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wycietym filtrze sterownik wypapie zbyt mala roznice cisnien w ukladzie wydechowym. Zglosi stosowny DTC i przejdzie w tryb awaryjny. Producent zabezpieczyl sie przed wywaleniem filtra.

 

W praktyce wygląda to inaczej, nie ma żadnych problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych błędów nie powinno być, bo niby skąd i jakie?!

Jeśli wszystkie czujniki zamontowane w okolicy filtra pozostały na swoim miejscu, to jedynym mankamentem usunięcia filtra z układu wydechowego będzie cykliczne ( z praktyki około 1000-1500 km) wypalania, co będzie się objawiało dymem nie spalonego paliwa i może powodować przybywanie oleju silnikowego, przy przerywaniu procesu wypalania.

 

Kiedyś w jednym z ASO przewiercono filtr, robiąc w nim trzy otwory o średnicy ok. 8-10 mm, przez które przepływały spaliny i sadza w filtrze nie zostawała. Efekty były takie jak opisałem powyżej.

 

Oczywiście usunięcie filtra powinno być również zrobione z oprogramowaniu sterującym, ale póki nie masz kasy możesz tak jeździć pamiętając o tym, co wyżej napisałem.

już zrobiłem to do porządku i powiem szczerze że nawet spoko kasa wyszła za wywalenie dpf z przeprogramowaniem;) więc czasem warto szukać bo okazuje się że mozna zrobić to duzo taniej niż za 1200zł :) autko smiga i ma usunięty z systemu DPF tak żeby nie tracić zbędnie ropy na przpalanie nieistnięjącego filtra ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patenty są różne. U mojego managera w Pugu 407 wyciągnęliśmy filtr, przelaliśmy wrzątkiem, zalaliśmy środek do czyszczenia piekarników, później poszedł Karcher :-)

Po złożeniu uruchomiliśmy wypalanie Clipem i po zabiegu. W oplu nie kombinowałem. O patencie wiercenia dziur też słyszałem, a wszystko w imię ekologii :ph34r:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patenty są różne. U mojego managera w Pugu 407 wyciągnęliśmy filtr, przelaliśmy wrzątkiem, zalaliśmy środek do czyszczenia piekarników, później poszedł Karcher :-)

Po złożeniu uruchomiliśmy wypalanie Clipem i po zabiegu. W oplu nie kombinowałem. O patencie wiercenia dziur też słyszałem, a wszystko w imię ekologii :ph34r:

Apropo ekologii to wyczerpując już maksymalnie temat to ktoś orientuje się jakie przyrostu mocy przy wywaleniu samego DPFu można uzyskać?;) i jak wygląda spalanie bo wymontowaniu tego terrorysty?:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku masz auto? W starszych można to zrobić op-comem uaktywniając w module DIS funkcję komputera pokładowego oraz zmianę indeksu kodu o jeden wyżej niż obecny. Nowsze sterowniki Delphi obsługuje tylko serwisowy Tech2.

auto 2007 rok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo ekologii to wyczerpując już maksymalnie temat to ktoś orientuje się jakie przyrostu mocy przy wywaleniu samego DPFu można uzyskać? ;) i jak wygląda spalanie bo wymontowaniu tego terrorysty? :-D

 

Zadnej. KAstracja nie dodaje mocy. Moc sie bierze z podlania paliwem no i dolozeniu nieco powietrza by to paliwo spalic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności