Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 upierdliwe świecenie emisja spalin - błąd P1405


Gość leszek.corsa_c_2005_1.2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leszek.corsa_c_2005_1.2

Zrobiło sie troche cieplej i problem jak rok temu podczas dodatnich temperatur- znów zaświeciła się emisja spalin; przez calą zimę było spoko i ani razu sie nie zaświeciła teraz świeci się nawet wtedy gdy dłużej pojeżdżę i nie chce gasnąc. Rok temu została wykasowana ale po paru dniach kontrolka znów się zaświeciła.

lambda do wymiany? jakieś propozycje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość leszek.corsa_c_2005_1.2

problem rozwiązany- wymiana filtra fazy lotnej i tankowanie droższego, ale czystszego gazu np ze Shell wyeliminowało mój problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja u siebie przeczysciłem egr i wymieniłem przepłwomirz.i problem znikł oczywiście org przepływka boscha.star przepływka miała cos w kilogramach 130 przy prawie pełnych obrotach a nowa ma 210.ale niema zadnego znaczenia na wpływ zuzycia paliwa.w miescie na odcinkach 6 km pali 7.5 na 100km.a w trasie 5 litry.jezdzi nim kobieta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Pavko123

Witam,

proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

kupiłem nie dawno w niemczech corse c z 2002r z silniekiem 1.2 16V 75KM. Po odpaleniu pali sie żółta kontrolka silnika check.

Po podłączeniu do komputera wyskakują błędy o symbole p1405 usterka w systemie recyrkulacji gazu wydechowego.

Kolejnym objawem była sytuacja jak na 4 biegu przy dodawaniu gazu przy 4-5tysiącach obrotów samochod stracił moc, żółtka kontrolka zaczęła mrugać i przełączył się w taki tryb jakby chodził na dwa gary i nie było mocy- cos w stylu trybu serwisowego.

Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu silnik chodzi normalnie. Sytuacja sie powtarzała kilka razy. Przy spokojnej jezdzie i nie wchodzeniu na wyzsze obroty samochod jezdzi normalnie /ale kontrolka pali sie caly czas/

Dziś wróciłem autkiem od mechanika - podmienili EGR, wykasowali błedy nie dało to totalnie żadnego efektu - zółta kontrolka ponownie zaczeła świecic i sytuacja jest identyczna jak na początku, czyli znow mialem sytuacje ze przywyzszych obrotach na 4 biegu odcielo mi moc.po ponownym odpaleniu silnik chodzi normalnie.

Może ktoś miał taka sytuacje ? Proszę o pomoc, na tą chwilę brnę tylko w koszty a rozwiązania sytuacji brak.

 

 

Scaliłem. Na przyszłość proszę pisać w istniejących tematach.

bad

Edytowane przez Pavko123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności