Skocz do zawartości

Jaka uszczelka pod obudowę filtra oleju


Gość Rst

Rekomendowane odpowiedzi

@RstDo demontażu musisz poluzować osłonę kolektora, inaczej się nie dostaniesz do dolnej śruby. Kup Reinzosil, wyczyść i odtłuść wszystko, zlep i będzie git.

Swoją drogą kiepsko szukasz... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@topiq Przed założeniem tematu znalazłem ten wątek co zalinkowałeś ale tam nie ma wyjaśnionej kwestii jaka to ma być uszczelka (czy ta wersja kwadratowa czy okrągła) tylko ogólnie autor miał problem z wyciekiem. Na piątek jestem umówiony z mechanikiem i niech się bawi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.10.2018 o 18:58, topiq napisał:

No właśnie Adamie do Z12XE miałem nr 5 i tak jest w EPC na kompie po VIN i potwierdziło mi to ASO. W tym katalogu online po VIN pokazywało mi obydwie pod silnikiem Z12XE. Niestety ale kilka razy przejechałem się na tym katalogu online i w takich przypadkach idę do ASO i mi to weryfikują. Jako ciekawostkę, na stronie oplex, gdzie też weryfikują części po VIN, pokazuje mi numer 6 uszczelki, kiedy wiem że jest błędny.

Akurat te uszczelki jakoś specjalnie się nie degradują, moja wyciągnięta była jak nowa. W zasadzie wystarczyło ją porządnie wyczyścić i potraktować Reinzosilem, bo nowa założona również przepuszczała dolną śrubą.

Przy okazji warto wymienić filtr, wyczyścić dokładnie obudowę filtra z syfu, bo jak Ci będzie kapał olej na uszczelkę to raczej Reinzosil nie bardzo to uszczelni. Po skręceniu warto odczekać 2-3 godzinki, żeby porządnie zastygło i ciśnienie oleju nie wydmuchało uszczelnienia. Oczywiście uszczelkę w płynie dajemy lekko na uszczelkę gumową w stronę zewnętrzną, żeby resztki nie poszły do kanałów. Z uszczelką obudowy filtra oleju dałem ciała, ale w sobotę kleiłem termostat w Astrze i wyszło elegancko.

1740212413_uszczelkafiltraoleju.thumb.JPG.0f90bed40a956bb3e610e80ff070e6d9.JPG

 

Cześć @Topiq, aktualnie pracujemy nad tą wyszukiwarką VIN aby celniej trafiała w części, tak czy tak, miło, że nas odwiedziłeś i podzieliłeś się opinią z innymi.

Pozdrawiam

Mateusz

 

Edytowane przez emteusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności