Skocz do zawartości

Wyciek Benzyny Corsa c 1.2 75KM


Gość MarcinWKS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Mam problem z Corsą mojej żony. Zacznę od początku....

 

Otóż wczoraj pojechaliśmy na stacje zatankowac. Wlałem do odbicia pistoletu po czym jeszcze kilka razy "dolałem po korek". Po przejechaniu około 4km zostawiliśmy auto na parkingu i poszliśmy do znajomych. Po około 1.5 godzinie wróciliśmy i odrazu wyczułem zapach benzyny koło autka. Najbardziej wyczuwalny przy tylnym prawym kole. Pomyślałem, że może podczas tankowania się rozlało. Ale podczas uruchamiania silnika wyczułem, że jakby odrobinę dłużej krećił. Zapalił normalnie. Gdy wyjechałem z parkingu zobaczyłem, że w miejscu gdzie stało tylne prawe koło jest mokra plama (ok. 10cmx30cm) i gdy cofnąłem zobaczyłem na asfalcie jak paliwo cieknie ciurkiem. Pojechałem szybko pod swój blok (ok. 3km) zaparkowałem i o dziwo już nic nie ciekło. Zajrzałem pod spod od strony tylnego prawego koła to zobaczyłem, że cały filtr paliwa jak i część zbiornika jest mocno mokra. Był już wieczór więc nic nie ruszałem. Dzisiaj żona gdy wyjeżdzała do pracy mówiła, że odpaliła auto wyjechała z parkingu i nie było żadnej plamy po paliwie. Nic też nie ciekło. Pojechała do sklepu około 1.5km. Po wyjściu ze sklepu wyczuła zapach benzyny i zobaczyła znów plamę pod autem.  Dodam, że jak 2 tyg temu zmieniałem koła to zauważyłem delikatne zapocenie na wężu paliwowym, a dokładnie na tej złączce co wchodzi do filtra paliwa od strony zbiornika. Wyczyściłem to, docisnełem przewód do filtra kilka razy i miałem zobaczyć to za kilka dni, ale zapomniałem o tym i dopiero wczoraj mi się to przypomniało jak zobaczyłem ten wyciek... 

Kupiłem dzisiaj nowy filtr paliwa, ale niewiem czy jest sens go montować jak na nim niema żadnego oringu. Wydaje mi się, że problem jest w tej złączce. Możliwe jest, żeby w środku w niej uszkodził się jakiś oring? Jest tam wogóle jakiś oring? Jak tak to można ta złączkę jakoś dokupić? A może lepiej ją uciąć i bezpośrednio nasunąć na króciec od filtra i ścisnąć opaską?

Dodam jeszcze, że jakiś miesiąc temu padła pompa paliwowa ta w zbiorniku i wymieniłem na nową i wszystko było ok, aż do wczoraj...

 

Mam nadzieję, że wszystko jasno opisałem. Miał ktoś podobny problem?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz powinieneś w pierwszej kolejności dźwignąć tylną kanapę i sprawdzić czy nie wysunął się wężyk z króćca.

Czy dobrze dokręciłeś nakrętkę w zbiorniku

 

 

Filtr paliwa. 

Filmik

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie pomyślałem o tym, że wężyk mógłby się wysunąć z króćca od pompy. Ale dzieki za te info jutro będe miał czas to posprawdzam to. A czy mogłoby się zdarzyć, żeby ta szybkozłączka w jakiś sposób się uszkodziła i puszczała paliwo? Chodzi mi o tą przy filtrze...

A i jeszcze jedna sprawa. Po wymianie pompy coś się stało z wskaźnikiem paliwa. Gdy auto zatankowane jest na full to pokazuje 3/4. I gdy poziom paliwa spadnie już po niżej 3/4 to już wskazówka normalnie idzie ku dołowi, tak jakby pływak nie podnosi się do samej góry. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle poskładałeś.

Ale jak wyjmowałeś wężyki z króćcy w pompie to powinieneś już budowę szybkozłączki poznać.

Wszystko się stać może ale najpierw trzeba przeglądnąć co mogłeś sknocić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności