Skocz do zawartości

SWAP lecz z 2.2 16V na 2.0 16V lub 1.8 16V


Gość perkins

Rekomendowane odpowiedzi

ta dyskusja naprowadziła mnie na myśl o wycięciu kata. Moje autko muli przy przyspieszaniu do 2,5tys/obr, błędów brak, chyba sonda jest przed katem więc no problem. Silnik 2,2 ledwie starcza do jazdy a co dopiero 2,0 lub 1,8 które nie dadzą rady uciągnąć te 1,8 t

zawory klepały mi o tłok (metaliczny stuk).

Perkins,daj znać jak potwierdzisz tą diagnozę

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2.2 i 2.0 są na dużym bloku więc nie będzie problemu.

1.8 też są na dużym bloku z wyjątkiem X18XE1

 

Mając wiedzę i doświadczenie na pewno zająłbym się naprawą silnika. Przynajmniej rozmontowałbym na części pierwsze aby określić czy warto naprawiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale omega jest chyba na dużym bloku bo Vectra to raczej może mieć mały

Cały problem polega na tym że nie ma 100% pewności, wkładali różne zespoły napędowe, pasiło by popytać u źródła jak odczytać kartę specyfikacji pojazdu.

Jak by na mnie padło to pisałem wcześniej - remont tego co mam. Tuleje powinny być ok, tłoki też, wał wytrzymały ( wszystko pomierzyć ) i najwyżej międzynaprawcze pierścienie i panewki zamontować. Głowice można zrobić albo nabyć regenerowaną. Ale to ja tak bym robił.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak dużo odpowiedzi ale odpowiedzcie mi na jeszcze jedno pytanie. Bo tuning samochodów często przeprowadza sie poprzez wgranie do sterownika mapy i zwiększa się moc. Jeżeli zostawię wszystko tak jak było przy 2.2 to nie wpłynie negatywnie na ten słabszy silnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Sinterka nie raz napsuła mi krwi... zważywszy na to że mało nią jeżdżę a dużo dokładam ;( Mam ją 6 lat a zrobiłem około 40 tys. A mam VW Bora 1.6 i 40 tys zrobiłem w 2 lata i tylko tłumik mi się posypał. Dlatego nie każcie mi kochać ten samochód...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Sinterka nie raz napsuła mi krwi... zważywszy na to że mało nią jeżdżę a dużo dokładam :cry: Mam ją 6 lat a zrobiłem około 40 tys. A mam VW Bora 1.6 i 40 tys zrobiłem w 2 lata i tylko tłumik mi się posypał. Dlatego nie każcie mi kochać ten samochód...

Bo jej nie kochasz - to też fochy stroi jak to kobieta. Ja tylko od kwietnia swoją 20tkm zrobiłem i jakoś mnie nie zawodzi.

Początki były trudne ale teraz jest ok. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności