Skocz do zawartości

ubezpieczenia


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

a jeśli ma się tylko OC to jest się na łasce losu?

Trzeba by popytać ubezpieczycieli, ja od agenta Generali słyszałem tylko o możliwości z AC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Niedźwiedź

a kumpel z osiedla z Hestią miał załatwione w 10 dni.

Też miałam szkodę naprawianą z OC gościa ubezpieczonego w Hestii i naprawdę poszło bardzo szybko i sprawnie - nie całe 10 dni.

 

Ale czyja to wina, że tak się trzeba prosić o regulację finansową szkód?

Ludzie za tanie pieniądze korzystają z różnych ubezpieczycieli, bo OC jest obowiązkowe. Ale niestety jeśli stajesz się poszkodowanym to loteria zdarzeń. W zamian za taniochę ty się męcz z pozyskaniem świadczenia i trwa to miesiącami, a przecież oni nie będą Ci życia ułatwiać ani dokładać do interesu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to trochę nie do końca z tym jest

Przykład mógłbym podać "ubezpieczalni", która to składki kwotowo ma na wysokim poziomie (w porównaniu do innych), a kombinacje z zaniżaniu odszkodowania i przeciąganie w czasie są na porządku dziennym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam pytanko, ponieważ spieram się z ojcem o koszt ubezpieczenia auta. Ile wyniosłoby by mnie ubezpieczenie auta na rok OC lub OC + AC dla Astry II (do dwóch litrów obojętnie na co, około 2000 roku) lub Golfa IV podobnie. Gdym ojca wziął na współwłaściciela (wiem że ojciec posiada duże zniżki itd.). Tak mniej więcej od ilu najtaniej do ilu maks obojętnie jaka firma. A i licząc jako pierwsze auto, jako pierwsze ubezpieczenie.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wyliczenia dokładnej składki są potrzebne dokładne dane, wysokości składek, ile lat ma sie prawko ile stłuczek, rodzaje silnika rodzaj wyposażenia jak mówię póki co nie mam auta przymierzam się do kupna golfa albo astry, tak orientacyjnie ile to mogłoby mnie kosztować, różnie ludzie mówią, a chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat może żeście coś słyszeli od znajomych itd, czy na OC na rok starczy mi 300 zł czy 500? czy na OC plus AC 700 zl czy 1700...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na składkę OC może mieć jeszcze również wpływ jego przebieg roczny, miejsce garażowania, kod pocztowy zamieszkania, nie wspominając o podstawowych danych takich jak np pojemność.

Podałem link do kalkulatora, który wylicza stawki w kilku firmach i najlepiej abyś sam to wypełnij - wtedy się dowiesz.

Na te kwoty, które podałeś możesz liczyć ale przy max zniżkach i nie w każdym TU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat może żeście coś słyszeli od znajomych

Tak jak napisał DAROMV6, że potrzeba więcej danych które się zmieniają i jeden będzie mniej płacił w jednym TU a inny zapłaci więcej.

 

Dla przykładu Hestia jak masz małe dziecko daje 5% zniżki i może się okazać że te 5% zdecyduje o wyborze.

 

A najlepiej to obdzwoń towarzystwa i niech wyliczają dla twoich zmiennych, brokera odradzam bo często mają podpisane umowy z ubezpieczalniami, chyba że znasz jakiegoś zaufanego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko, ojciec ma maksymalne zniżki, no ale ja w ogóle, macie rację. dowiem się naprawdę jak rzeczywiście przyjdzie mi rejestrować swoje auto, ale do tego niestety jeszcze trochę czasu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności