Skocz do zawartości

światła w Sintrze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zakładasz, że padnie, to może warto założyć, że padnie też czujnik położenia wału np. I co wtedy? Poradzisz sobie z nim, albo Twoja Monika?

Przecież można mieć takiego pecha, że padną wszystkie cztery. I co wtedy?

Nie chce nikogo urazić, ale uważam, że im układ jest prostszy, tym mniej narażony na awarię. Między innymi mnogość podzespołów wpływa na stopień jego skomplikowania. Dlatego osbiście statam się tego unikać. Szkoda, że nie pisałeś np wczoraj o tych światełkach, byłem dzisiaj na lotnisku i na bielanach, mogliśmy się złapać, może inaczej bym Ci to wytłumaczył, he he he ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 243
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość harnas1515

Moje zdanie... :)

Bo każdy ma prawo do własnego. :)

 

 

Jeden przekaznik.

Dwa bezpiecznik (lewe, prawe oko)

Wpinane przy lampach.

Taki sam zestaw ewentualnie na długie.

Dodatkowy przewód masowy. Od lampy do budy.

Przekazniki z zapasem amperowym.

Wszystkie łączenia kabli pobielone cyną.

 

Prostota wykonania i nienagannie działanie.

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta myśl z wykorzystaniem przewodu który normalnie zasila fotele - muszę to na spokojnie przetrawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper - przekaźniki kładziesz pod kierownice, jest tam sporo miejsca, a blisko do pająka, wykorzystujesz oryginalne przejścia do bezpieczników (można modyfikować przekrój przewodów), dokładasz masę w kabelki do lamp. Tak zrozumiałem tak robiłem w poprzednich autkach, tylko kabelki były o większym przekroju.

Harnaś - 2 żarniki to ok 8 - 10 amper, czyli 15 A przekaźnik wystarczy.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kierownica i bezpieczniki są po tej samej stronie, więc innej opcji nie planuje. :-)

A wracając do spadku napięcia na żarówkach to masa jest za to najmniej odpowiedzialna.

Wystarczy prześledzić drogę plusa do żarówki, złączki przełączniki, bezpieczniki, złączki... wszędzie traci jakiś ułamek napięcia co w efekcie zamiast np 13.6 daje np 11.5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Wiem że 15A wystarczy...

A mam założone dwie 60A.

Heehe.

 

 

No takie były pod ręką.

Wiec raczej się z nimi nic dziać nie powinno.

Heehe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperku, przepuściłem przez swoje ręce kilka sintr i nie tylko, które ściągał koleś dla zainteresowanych, dlatego wiem, że mają często problemy z masami, nie twoerdzę że to ma wpływ na wartość wysokości napięcia bezpośrednio, ale niestety pośrednio ma i to sporo. I jeżeli już tak drążycie, to sprawdźcie proszę jakie jest napięcie na żarówkach bez przekaźników, ale po uruchomieniu i przejechaniu np kilometra, jakie jest np napięcie po nocy przed ponownym uruchomieniem. I jeszcze jedno odnośnie masy, rzeczywiście nie ma nic do spadku napięcia, ale już do jakości świecenia, jak najbardziej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kierownica i bezpieczniki są po tej samej stronie, więc innej opcji nie planuje. :-)

A wracając do spadku napięcia na żarówkach to masa jest za to najmniej odpowiedzialna.

Wystarczy prześledzić drogę plusa do żarówki, złączki przełączniki, bezpieczniki, złączki... wszędzie traci jakiś ułamek napięcia co w efekcie zamiast np 13.6 daje np 11.5

Kacper za spadek napięcia odpowiada też przekrój przewodu i jego jakość a że sintra pochodzi z USA to i fakt że kable z recyklingu (stał się tam modny na początku lat 90 XX w)..

Edytowane przez rafalgrzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności