Skocz do zawartości

światła w Sintrze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 243
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nooo nawet ja bym wiedziała gdzie i co przeciąć... Gorzej ze zlepieniem ale spoko ... Kilka bezpieczników i metodą prób i błędów jakoś by poszło ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Kacper daj mi szansę.

 

A więc potrzebne materiały to przekaznik, bezpiecznik, końcówki żeńskie do podłączenia stykow i koszulki izolacyjne termiczne. Bądź izolacja.

Lutownica, cyna.

I czteropak browara. ;)

zu7eqege.jpg

Przekaznik jaki nam potrzebny, to zwyczajny jedno stykowy z cewką. Min 10A, ale lepiej większy z zapasem. Ja miałem pod ręką 60A i taki użyłem.Bezpiecznik 10A to max. Wytrzyma 120-140 watt. A na zarowke potrzeba 55-60 watt.

ehadu8am.jpgyzuvaqem.jpg

A więc jak popatrzcie na schemat na przekazniku to wszystko powinno stać się jasne. ;)

Aby numery 3 i 5 się zwarły to trzeba podać + i - na styki 1 i 2.

A więc do styku 3 dajemy kabelek + (plus) wprost z akumulatora (lub skrzynki bezpiecznikow) Do styku 1 dajemy - (minus) z masy, budy auta.

Zostały nam styki 2 i 5 :) te dwa uzupelniamy przeciętny przewodem od lampy.

Światło mijania to ten poprzeczny styk na zarowce. Przewód ten przecinamy. Kabelek od żarówki łączymy że stykiem nr 5.

W ten sposób będzie zasilanie wprost z akumulatora.

A ten drugi przeciętny koniec kabla który leci od wlacznika łączymy że stykiem 2. W ten sposób podamy sygnał na cewke aby zawarły się styki 3 i 5.

Oczywiście przewody trzeba przedłużyć na tyle aby wystarczyły do naszego przekaznika. I wszystkie styki zrobić dobrze. Ja wszędzie mam zalane cyną za pomocą lutownicy. Każdy slaby styk się grzeje i wreszcie się wypali. A tego gdzieś na drodze w ciemnościach nie chcemy. No i jak ? Teraz to chyba jest proste ? ;)

A jeszcze bezpiecznik 10A między przekaznikiem a zarowką. Na tym przewodzie.

Możemy podpiać odrazu obie lampy pod jeden przekaznik. Wystarczy podać przewody z obu lamp na styki 2 i 5 I drugi bezpiecznik dla drugiej żarówki.

 

 

Zaraz przeczytam jak to napisałem. ;) Sorki za błędy. Lub złą stylistykę. Ale wszystko zlepiam z telefonu.

Mam nadzieję że nie pomylilem numerów styków :))

 

Co jeszcze wyjaśnić ? Krzyczeć....

 

I nie możecie zapomnieć o browarach. Cały czas spijać piwka. Ilość dawkować wprostproporcjonalnie do wykonanej pracy. Przy końcu pracy, czyli mocowania przekaznika trytką aby nie latał powinno być czwarte. Czyli ostatnie z czteropaka. ;)

Oczywiście w przypadku pracy w dwie osoby należy koniecznie użyć dwóch czteropaków.

 

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Przekaznik ja akurat mam z rozbiórki forda mondeo.

Ale można wyjąć z innego auta na szrocie.

Lub prostu kupić w sklepie z osprzętem elektronicznym. Razem z bezpiecznikami i resztą drobiazgów.

Takie styczniki są do różnych podzespołów w aucie.

Może mieć nawet pięć stykow. Wtedy prostu jednego nie będziemy podłączać.

 

Możesz pokazać zdjęcie w sklepie i będą wiedzieć o co chodzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

W moim aucie dodatkowo został przeciętny przewód - (minus) przyed zarowką i podłączony bezpośrednio do masy.

Ale kacper powiedział że to zbędne.

Więc was nie namawiam.

Ps. Kacper... słaba masą może być powodem grzania przewodu i wpływać na zadzialanie bezpiecznika automatycznego termicznego (tej 50-tki)

I wyłączenie świateł czasowe.

Co o tym myślisz ?

 

Tą sama operacje można zrobić z przewodem od światła długiego (drogowego)

Ja też to zrobię w wolnej chwili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekhood

A w jaki sposób zamontować w obwodzie bezpieczniki? Nałożyć tam tylko wsówki, jak na zdjęciu + owinięcie taśmą/koszulką termokurcz.?

 

Przekaźnik myślę, że taki się nada?: HP102 409 (można wygoglować) nie powinien kosztować powyżej 20zł, a widzę, że i w Toruniu i w Łodzi mają je na stanie na filiach :D

Edytowane przez mirekhood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności