Skocz do zawartości

światła w Sintrze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Najpierw pojedź na stacje obsługi i sprawdź czy kogos nieoślepiasz takim ostwieniem silników na maxa. Jak jest Ok to musisz sprawdzić czy zasilanie żarówek podczas włączonych swiateł mijania wynosi ok 13,5v bo jak ok 11v to tak może być.

Odnośnie linku powyżej z tymi przekaźnikami to wyjaśniam tylko ,że autor zastosował cztery przekaźniki ,dwa na światła mijania i dwa na światła drogowe.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 243
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej, światła możesz podnieć/obniżyć za pomocą śrub. Jak otworzysz maskę i spojrzysz na lampę, to zobaczysz śrubę która służy do regulacji na stelażu lampy, wtedy lampa się porusza w tym właśnie plastikowym stelażu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, światła możesz podnieć/obniżyć za pomocą śrub. Jak otworzysz maskę i spojrzysz na lampę, to zobaczysz śrubę która służy do regulacji na stelażu lampy, wtedy lampa się porusza w tym właśnie plastikowym stelażu.

Jeśli pokręcisz górną śrubą to obrócisz lampę w prawo lub lewo a nie do góry albo w dół.

Regulacja wysokości jest na silniczku.

Kręcisz prętem który idzie do silniczka.

Tam reguluje się wysokość świecenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sintra nie posiada przekaznikow na reflektory i do żarówki dociera napięcie 10-11V dla tego wystarczy zamontować po jednej sztuce na światla mijania i drogowe i nie potrzeba zadnych specjalnych żarówek:) pozdrawiam.

 

Wczoraj oddałem moją Sinterkę do fachowca aby założył przekaźniki.

I tu uwaga.

Pomiar napięcia przed montażem wykazał że na lewej lampie

napięcie było 13.4v a na prawej 10.9v.

Czyli że na lewej lampie niby bez przekaźników napięcie jest prawidłowe.

Nie wiem jednak co jest przyczyną zbyt niskiego napięcia na prawej lampie.

Może sama instalacja gubi gdzieś prąd?

Pomijając sytuację z prawą lampą wychodzi na to że jednak sintra

ma wystarczające napięcie na żarówce.

To jednak trzeba zweryfikować na własnym samochodzie.

Ostatecznie przekaźniki poszły tylko na prawą lampę bo

napięcie faktycznie było słabe.

Na lewą nie było sensu zakładać bo niewiele by to dało.

Po założeniu przekaźników na prawą lampę napięcie skoczyło do 13.5v na

lewej pozostało bez zmian czyli 13.4v.

Koszt: 50 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do świateł to zauważyłem że po zmianie żarówek na nowe też poprawia się jakość świecenia. Pierwszy raz zmieniałem po 2 latach użytkowania autka (nie wiem kiedy były zmieniane wcześniej) i nie dlatego że były przepalone, tylko że znajomy kupił w markecie żarówki w promocji co oznacza że nie były z jakiejś górnej półki. Okazało się że on potrzebuje innego typu więc te dostałem w prezencie. http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/excl.gif

Aby porównać zmieniłem najpierw jedną i na ścianie po włączeniu świateł, była widoczna różnica w świeceniu starej i nowej żarówki.

Stare poszły więc do schowka na wypadek niespodziewanej awarii.

 

Teraz planuję zakup jakichś markowych żarówek. :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak ILKU zrobiłeś te światła? Zdradzisz? Jakie zastosowałeś w środek. I w opisie masz Sintra 3,2 - silnik zmieniony? Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak ILKU zrobiłeś te światła? Zdradzisz? Jakie zastosowałeś w środek. I w opisie masz Sintra 3,2 - silnik zmieniony? Pozdrawiam.

Soczewki bixenonowe hella z jakiegoś audi, przetwornice z omegi, trochę inwencji twórczej i jest. Przydaje na blokujących lewy pas :roll:

Silnik zmieniony na 3,2 z omegi, lekko dłubnięty. Skrzynia manual.

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając jeszcze do świateł to zauważyłem że po zmianie żarówek na nowe też poprawia się jakość świecenia.

Ja u siebie właśnie wymieniłem komplet reflektorów.

Stare już słabo świeciły.

Kupiłem zamienniki TYC świecą naprawdę bardzo dobrze.

Do tego nowe żarówki Philips +30%.

Później pomyślę jeszcze nad lepszymi żarówkami.

Kiedyś miałem Philips Extreme Power.

Super świeciły chyba znów takie kupie.

 

Koszt lamp: 524 zł z wysyłką :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Teraz planuję zakup jakichś markowych żarówek

W końcu dokonałem zakupu lepszych żarówek, padło na Night breaker (po zakupie doczytałem że powinienem zakupić Night breaker plus gdyż mają dłuższą żywotność :rolleyes: )

 

h4nightbreaker.jpg

 

 

Przed zmianą lampy przeszły gruntowną renowacje.

 

Za radą t0mall http://forum.opel24.com/topic/15769-Reflektory-i-odblysniki/ odbłyśniki zostały ponownie zmatowione (przydymione)

 

Klosze rozklejone w piekarniku :grin: i umyte bardzo ostrożnie od wewnątrz ciepłą wodą z płynem do naczyń i sklejone ponownie za pomocą silikonu,

 

Przednie szybki od zewnątrz przeszlifowane papierem wodnym i wypolerowane polerką elektryczną z pomocą pasty polerskiej

( niestety ściera się też powłoka ochronna i zabieg zapewne trzeba będzie za rok powtórzyć )

 

Założyłem dodatkowe przekaźniki , nowe żarówki i wyszło na jaw że mam światła źle ustawione ( lewa lampa za bardzo patrzyła w prawo)

 

Oczywiście lampy nie odzyskały 100% dawnej świetności ale jestem zadowolony.

Muszę jeszcze wybrać się w jakąś nocną trasę za miasto, aby sprawdzić efekt swojej pracy. :wesoly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności