Skocz do zawartości

Astra G diesel-problem z odpalaniem po dłuższym postoju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjęcie i włożenie nowej 5 stówek i nie ustawili wszystkiego jak należy ?

 

Ale nie o tym chciałem - można przypuszczać że ten filterek zepsuł pompę ? Bo na to mi wygląda ,a przynajmniej jej bardzo pomógł w odejściu na tamten świat niestety. Nie orientujesz się czasem czy we wszystkich jest taki filterek lub podobny ? Ciężko się do niego dostać ? Jak widzę koszta to dla świętego spokoju chyba wymienię go u siebie jak jest.

 

Edit: Chyba go znalazłem i jest taki sam w X17DTL ,X20DTL i Y20DTL

Dołączona grafika

Tylko teraz pytanie czy trzeba wyciągać zbiornik żeby go sprawdzić ,przeczyścić czy wymienić ?

 

 

rysunek dla zrozumienia o który filtr chodzi dla zainteresowanych tematem

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hehe szkoda gadac , zastanawia mnie tylko , czy wymiana pompy wtryskowej byla konieczna :(?. Szkoda , ze zaczeto od niej a nie od filtra weglowego przy baku - on zapycha sie w czasie zalewnia samochodu po korek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze powtarzam na kilku forach nie od pompy zaczynamy tylko od tańszych elementów. Pompy tak naprawde to rzadko siadaja tylko ludzie o tym nie wiedza. Najczestrze przyczyny to zapowietrzanie sie od wezykow, zapchane filtry no i jeszcze siada ten nieszczesny zaworek zwrotny na pompie ale mozna sobie domontowac taki co bedzie spelnial zadanie na weżyku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem takiego pecha że zarówno pompa była do wymiany i ten filterek.....sama wymiana pompy już pomogła...ale dopiero wymiana filterka jak by ręka odjął. A zanim stwierdzono że to pompa to auto było u kilku "speców" jak widać jedni lepsi drudzy gorsi....A że mam "dostęp" do ropy to zawsze lałem pod "korek"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtra weglowego przy baku - on zapycha sie w czasie zalewnia samochodu po korek.

- Jak to można wytłumaczyć - co ma zapychanie sie filtra do pełnego baku - nie twierdze ze to nie prawda, ale moze ktos to jakos naukowo :wink: wyjasni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Moja Asterka (2,0 DTL) w ciagu dnia odpala idealnie, za pierwszym przekręceniem kluczyka, ale rano dzieje sie coś dziwnego. Czekam chwilę jak to w dieslu, krecę......i krecę i po chwili odpala...ale najczęściej za 3 razem........to troche deprymujące. Moze mieliście juz taki problem?....Samochód jest po wymianie oleju, świec i filtrów, sądziłem że to pomoże ale nie.......

 

scaliłem tematy/zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy przelewy...powiedz dokładnie jak sobie z tym radzić?

To znaczy że masz przewody przelewowe na wtryskiwaczach i trójniki które mogły popękać .Więc należy to sprawdzić . Lub wymienić czujnik temp. śilnika :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częsta przypadłością Asterek 2,0 DTL jest rozszczelnienie układu zasilania paliwem, co tak jak i u Ciebie prowadzi do dużych trudności z rozruchem. Kolega Brzoza ma rację powinieneś wymienić lub sprawdzić przewody przelewowe na wtryskach bo tam może łapać powietrze Jeżeli tam nie leży przyczyna to być może gdzieś na na przewodach zasilających. :?: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności