Skocz do zawartości

Astra G diesel-problem z odpalaniem po dłuższym postoju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Odłączyć przewody od wtrysku?? Nie do końca wiem co to znaczy i jak to zrobić..! Jeśli ktoś potrafi wytłumaczyć proszę o wskazówki co, gdzie i jak?

Luzujesz troche jeden przewod wtryskowy i krecisz , jak poleci ropa to dokrecasz - odpowietrzone :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Odłączyć przewody od wtrysku?? Nie do końca wiem co to znaczy i jak to zrobić..! Jeśli ktoś potrafi wytłumaczyć proszę o wskazówki co, gdzie i jak?

Luzujesz troche jeden przewod wtryskowy i krecisz , jak poleci ropa to dokrecasz - odpowietrzone :P

;-) Tego się domyślałem. A tak bardziej łopatologicznie? Gdzie są przewody wtryskowe?

 

Muszę, odkręcić czarną pokrywkę nad silnikiem i to są te 4 metalowe i w tym miejscu, w którym są trójniki odpływowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szę, odkręcić czarną pokrywkę nad silnikiem i to są te 4 metalowe i w tym miejscu, w którym są trójniki odpływowe?

Tak jest pod tymi wężykami gumowymi są metalowe 4 sztuki innych nie ma klucz bodajże 19cie i popuszczasz pierwszy z lewej strony lub ostatni 4ty. powodzenia ;-) Nalej pełno do filtra paliwa koniecznie 8):PDołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

jesli padła elektronika w pompie wtryskowej to moge pomoc, podam namiary na elektronika, sprawdzilem osobiscie w 3 autach astry 2.0 dti. dtl i vectra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esli padła elektronika w pompie wtryskowej to moge pomoc, podam namiary na elektronika, sprawdzilem osobiscie w 3 autach astry 2.0 dti. dtl i vectra

Kwestia ceny kol.jeanpascale, bo przecież o to chodzi .Coraz więcej na forum ofert naprawy a ceny z kosmosu ..Poza jedną konkretna propozycja która odnosi się do 1,7dti jest przystępną ceną tu daję namiar kol.emczyk Jeżeli wiesz o cenie i adresie to nie rób tajemnic tylko pomagaj jak inni :Phttp://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=230513412

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=230842842

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się odpalić bez odpowietrzenia, ale myślę, że rycie rozrusznikiem z 15 razy po 30 sekund w ciagu 2dni nie było miłe dla układu.. :P

 

Myślę, że to nie pompa.. ewentualnie ta "pompka w pompie".

 

Mechanicy w ASO upierają się, że to nie jest przez zapowietrzenie, chociaż objawy są ewidentne. Całe szczęście, że znam tych mechaników w Toruniu i nie muszę płacić 3 razy więcej za tą samą prace.

 

Reasumując, zdaniem mechaniorów przy przebiegu 120 tys km. , trzeba zrobić tzw. "mały remont silnika", czyli przeczyścić kolektor i wymienić te 2 uszczelki przy nim i pare pomniejszych dupereli. Ewentualnie, jeśli to nie pomoże, przyjrzeć się układowi paliwowemu. Mi coś to nie do końca pasuje i najpierw zajrzał bym do tych newralgicznych punktów, jak przelewy i parciejące przewody..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przelewy i parciejące przewody..

To akurat masz je na zdjęciu i więcej tak nie uruchamiaj tego silnika bo pompa naprawdę pójdzie na amen :P;-) A czyszczenie kolektora jest w w autokacik bodajże ten temat.Ja ci daję jeszcze linka do EGR który to właśnie znajduje się w tym kolektorze .A którego osobiście czyściłem

http://forum.opel24.com/zafira-20dth-slabnie-na-3-tys-obrotow-vt8843,10.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci daję jeszcze linka do EGR który to właśnie znajduje się w tym kolektorze .A którego osobiście czyściłem

Rozmawiałem wczoraj z mechanikiem i powiedział, że nie można czyścić EGR i jest zabronione bo jest tylko raz, fabrycznie ustawiany.. Coś dziwne to troche..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko raz, fabrycznie ustawiany.. Coś dziwne to troche..

maslakp, kol dałem powyżej linka do czyszczenia i przyjrzyj sie dobrze co tam można raz ustawić ja go wymyłem i działa prawidłowo tobie radzę abyś tego mechanika już więcej nie odwiedzał , bo widocznie o to mu chodzi przeczyści a skasuje cię za nowego skromnie 350zł wybór należy do ciebie :-) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności