Skocz do zawartości

Astra G diesel-problem z odpalaniem po dłuższym postoju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Dzięki za porady ale mimo wszystko jutro jadę do ASO Mikołajczak do Bydgoszczy na Fordońską i zobaczymy co mi ewentualnie powiedzą. Znajomy elektryk wspominał mi właśnie o zależności czujnika chłodziwa na wyprzedzenie kąta wtrysku przy uruchamianiu zimnego silnika ale konkretów z tego żadnych :twisted: Przy okazji czy zna ktoś może jakieś serwisy diesla w Bydgoszczy, Toruniu, okolicach którym warto zaufać. Chcę się zabezpieczyć jak mnie ASO odprawi z etykietą że wszystko jest OK a w rzeczywistości tak nie jest!!! Pozdrawiam! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Pomóżcie bo zaczynam już tracić cierpliwość:twisted: Od około dwóch tygodni Zafirka ma kłopoty z odpalaniem i nie są to kłopoty związane z temperaturą zewnętrzną, jak również ze świecami ponieważ te zostały wymienione na nowe. Czasami przychodzę do garażu rano i zaczyna się loteria - odpali czy nie! Trzeba długo "kręcić" rozrusznikiem aż załapie ale jak już odpali wtedy jest wszystko OK :) Po postoju - czasami dłuższym ( kilkanaście godzin) czasami krótszym zabawa zaczyna się na nowo! Nie ma w tym żadnej reguły czy stoi w ciepłym garażu czy na zewnątrz.

 

Sky7 jeżeli udało ci się coś dowiedzieć o tej przyczynie to napisz bo ja mam podobne objawy

:D:twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sorrki ale jeszcze nic nie wiem, samochód stoi w ASO i dalej go "testują" Jak zakończy się sprawa, zaraz będę pisał :) Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sky7, nie wierzył bym w ASO....nie będa wiedzieli co to powiedzą że padła pompa paliwa bo tak najprościej i najkorzystniej dla nich Poza tym przeczytaj te tematy z linka http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=4449

 

scaliłem 3 podobne tematy,zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafił się na wymianę filtra paliwa 2,0 DTI.Akurat miałem urlop,ale kumple byli poinformowani o problemie zapowietrzania,a wcześniej opracowaliśmy strategię działania.Przed wkręceniem filtra zalany był tyle,żeby się ropa nie wylewała,a po załapanie gwintu dolali strzykawką do pełna i przykręcili filtr.Gość jeżdzi i nie ma żadnych problemów,bo gdyby były to już byśmy wiedzieli.

Tak więc nadal wątpię w zapowietrzanie układu i odpowietrzanie jakimś przyrządem.Jak filtr jest zalany do pełna,to nie ma takiej możliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam ponownie!:)! :wesoly:

Okazuje się że czasami warto zaryzykować i dać swojego opelka do ASO. Nie chcę tutaj uprawiać kryptoreklamy ale po przyjeździe do serwisu zaproponowano mi diagnozowanie silniczka małymi krokami czyli coś tam sprawdzą, wymienią i znowu sprawdzą , itd. Przy okazji odpowietrzo mi mi układ i sprawdzono pod kątem szczelności. Okazało się że do wymiany nadawały się przewody nadmiarowe wraz z plastikowym trójnikiem - koszt całej operacji 230 zł. :!: Za tą cenę mam teraz święty spokój!:)!:lol: Pozdrawiam mechaników od Mikołajczaka - Fordońska :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sky7, jak przeczytałeś te linki które dałem w powyższym poście(tzn tematy) to też napisałem właśnie o tych trójnikach.No a poza tym fajnie że wszystko już śmiga tak jak ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

maniakopel, oczywiście że czytałem dlatego dziękuję za wszystkie porady tylko postaraj się mnie zrozumieć nie mam zbytnio czasu pogrzebać w zafce dlatego oddałem opelka w ręce mechaników wykorzystując uzyskaną tutaj wiedzę. :mrgreen: a tak przy okazji jestem winien: :wesoly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności