Skocz do zawartości

problem z zamykaniem dzwi z pilota


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Podepne sie tutaj.

Mam nietypowy problem z centralnym zamkiem. Z kluczyka nie idzie zamknąć ani otworzyć. Spróbuję jeszcze poprawić luty i wymienić baterię na nową. Ale czasem nie da rady zamknąć nawet z kluczyka. Coś jakby blokowało. A jak już się uda zamknąć z kluczyka to prawe tylne drzwi nie zamykają się.

Co może być przyczyną? Czy zostało tylko wymienić centralke?

Proszę o pomoc i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

albo poprawiuc luty w centralce

ja jak mialem problemy z centralnym to tez sie za to zabralem i od tego czasu dziala bez zarzutow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Poprawić luty w kluczyku czy w zamku? Czy może gdzieś indziej? Bo nie jestm zbyt oblatany w żargonie mechanicznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw luty w kluczyku. Co do prawych tylnych drzwi jak nie rozbierzesz ich to sie nie dowiesz co moze byc przyczyna. Mozesz tez sprawdzic ten gumowy waz i to zlacze miedzy drzwiami a slupkiem bo moze tam cos albo nie styka albo kabel ze starosci juz pekł. Rozlacz ta zlaczke i zarowka na kablach ( próbówkana z zarowka na 12V) wpinaj w poszczegolne piny i wtedy zamykaj pilotem albo kluczykiem. Jesli zapali sie zarowka to masz pewne jak w banku ze centralka jest sprawna a problem lezy gdzies w instalacji drzwi albo samym silowniku. Potem mozesz odnalezc kabelki od silownika i mierniczkiem z buzerem sprawdzac kable po obu koncach) od silownika do zlaczki co idzie do slupka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam mam podobny problem tylko ze pilot przestał mi dzialac to go zsynchronizowalem i dzialal przez 1 tydzien znow przestal dzialac wiec znow synchronizacja co to moze byc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co może być powodem tego że nie działa synchronizacja? Tzn po włączeniu zapłonu i naciśnięciu przycisku na pilocie nic się nie dzieje. A powinien zamknąć i otworzyć drzwi :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co może być powodem tego że nie działa synchronizacja? Tzn po włączeniu zapłonu i naciśnięciu przycisku na pilocie nic się nie dzieje.

Jak naciskasz pilota to obserwuj diodę, powinna mignąć na około 1 sek i zgasnąć.

Jeżeli świeci dłużej lub świeci bardzo słabo lub wcale to luty do poprawy, o ile wcześniej wymieniłeś bateryjkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naciskasz pilota to obserwuj diodę, powinna mignąć na około 1 sek i zgasnąć.

Jeżeli świeci dłużej lub świeci bardzo słabo lub wcale to luty do poprawy, o ile wcześniej wymieniłeś bateryjkę.

Jak dłużej przytrzymam przycisk do otwierania to mruga raz, dłużej do zamykania to mruga aż puszczę. Mruga krócej niż sekundę (tak na oko to nawet krócej niż pół sekundy). Świeci jasno i wyraźnie... Bateria też myślę że jest OK - pilot działa z dużej odległości - około 30 metrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Otóż kluczykiem normalnie zamyka a z pilota nie. Nie chce się zsynchronizowac z centralka choc w pilocie wymienilem baterie. Naczytalem sie o zimnych lutach ale jak bylem u elektromechanika to mi powiedzial ze jak dioda w pilocie swieci to nie sa to zimne luty. Pomozcie co to moze byc? Jak to naprawic? Mozna gdzies kupic takie piloty? Ile kosztuja? Dodam ze mam astre IIG z 1999r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności