Skocz do zawartości

astra 2 1,7 dti traci moc


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miała być pompa hamulcowa a napisałem serwo, nie wiem skąd mi się to wzięło :D

Żeby nie wprowadzać dalej w błąd, serwo tylko czuwa aby pedał nie twardniał przy naciskaniu, choć w dieslu normalna sprawa jak twardnieje.

Zaś za wpadanie pedału w podłogę odpowiada pompa hamulcowa, która przepuszcza prawdopodobnie.

Tak czy siak musisz podjechać do jakiegoś mechanika, który zdiagnozuje przyczynę, bo z hamulcami nie ma żartów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karoltloczynski

Witam, koledzy mam mały problem.

 

Astra G 1.7 CDTi 59 KW 80 KM 2003 Kombi silnik to Z17DTL - jak sie nagrzeje powyżej 80 stopni to gasnie i zapale ją dopiero po ostygnieciu i jade az sie nagrzeje i znowu gasnie. Dobilem sie do kompa i blad P 1335 - czujnik polozenia wału korbowego. Co wy sadzicie czy to moze byc to. Poszukuje tego czyjnika ale go nigdzie nie ma a autko od tygodnia stoi u mechanika. Macie jakies namiary na sklepy z czujnikami . Szukam czyjnika o numerze katalogowym 0281-002-486 ponoc tylko oryginalki zadnych zamiennikow nie ma, czujnik jest razem z kabelkiem :D

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO kupisz na pewno taki czujnik, na allegro widzę tylko jedną używkę.

Poza tym są jeszcze dwa sklepy internetowe, które mają w ofercie takie czujniki:

1. http://www.leja.com.pl/inkontrahent.php?g=1&q=&r=0&rg=0&s=10

2. http://darma.com.pl/?page=esklep_&kat=Z01&by=KODPRO&sort=ASC&PHPSESSID=98c833fa4f96d2ab6d7837c50dbac828

 

Znalazłem jeszcze w Intercarsie zamiennik:

http://www.intercars.com.pl/?id=65&lang=PL&&od=181&grut=&kod=987620&rzb=&leaf=&khkod=002529&n=&sta=0&sts=&rootkod=WWWWW

 

Jednak przed zakupem nowego czujnika, wartoby było na ciepłym silniku poobserwować czujnik położenia wału na ciepłym silniku oscyloskopem czy daje sygnał oraz czy ma zasilanie, bo coś mi się wydaje, że wymiana czujnika niewiele pomoże w tym przypadku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO nie mają ani w polsce ani w niemczech. Dlaczego sadzisz ze to nie wina czujnika komp tak wlasnie pokazał

Bo nie zawsze wyświetlany błąd wskazuje na uszkodzenie elementu.

Każdy porządny mechanik porządnie sprawdzi zawór lub czujnik zanim każe kupić nowy. Tylko partacze bez doświadczenia w danej marce nakazują najpierw kupować to, czego dotyczą błędy, bo nie potrafią samodzielnie potwierdzić usterki.

A coraz częściej czytam wypowiedzi osób na forach, że mechanik kazał wymienić to lub tamto, a usterka pozostawała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności