Skocz do zawartości

grzanie silnika 2-letnia "ciekawostka"


Gość peck

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie poprawiło się chłodzenie silnika gdy przepuściłem pod ciśnieniem przez chłodnicę wodę z węża.. okazało się, że wypadło dużo kamienia który jest przecież doskonałym izolatorem. niestety niektórzy nie wymieniają płynu w chłodnicy albo rozrabiają go z wodą z wodociągu lub [o zgrozo] widziałem kiedyś jak gość sobie dolał mineralki do zbiorniczka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

hmmm powiem Ci ze dales mi teraz do myslenia. wode zmienialem przy ostatniej obsłudze i zalalem sam koncentrat mobil antyfreeze bez wody ale pozniej doszlo do uszkodzenia mixera (membrana ) i jadl wode jak bylem u gazowanika po mixer poprosilem o wode czy mi dadza i dostalem takiej z kranu ( bo w zbiorniczku puskta byla) a raz sis owszem na trasie dolala wody z butelki to zanim uszczelka poszla do wymiany kurcze ale to myslicie ze po tak krotkim czasie ja wiem ok 3 tyg moglo mi chlodnice zakleic tak? no bo mysle ze teraz mam tak na oko 50 bna 50 koncentrat i wode "jakas" . bo jesli to moze byc to to kupie baniak koncentratu i wykrece chlodnice i ja przeczyszcze . mozecie podpowiedziec jaka metota przemyc chlodnice ?

 

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 13:00 ]

a moze warto przeczyscic nawet caly uklad?? tylko czym?? http://www.hil.pl/-p-47.html znalalem cos takiego co o tym sadzicie?? slyszalem ze po takim czyms podczas przemywania ukladu mozna zastosowac wode z wydlem . co o tym myslicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czejen a da radę wypłukać wodą z węża ogrodowego bez wyjmowania chłodnicy? -Czy trzeba ją jednak wyjąć (ze względu na to, że węże wlotowy i wylotowy chłodnicy są wysoko) -żeby można nią było manewrować przy płukaniu -?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...trzeba wyjąć ... bo Ci ten kamień ot tak nie wyleci ...

ano racja.

 

... a może by tak staropolskim sposobem - jak się w czajniku zbiera kamień to się obierki z ziemniaków wrzuca... :(;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej jakiegos doktorka kupic i przemyc uklad

nie wiem co na to powie pompa i termoostat:d

... lepiej wypłukać samą chłodnicę ... układ sie tak nie zakamienia i może być problem, bo kamień sie poodrywa i w kawałkach nie przejdzie przez wiele miejsc ... a wtedy jest ,,po ptokach'' ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xflash

...nie wiem co na to powie pompa i termoostat:d

pompa zmieli, termostat poprzyklepuje :wesoly::|

to juz chyba lepiej jakiegos doktorka kupic i przemyc uklad

nie no tak tylko żartem nawiązałem do płukania układu :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności