Skocz do zawartości

grzanie silnika 2-letnia "ciekawostka"


Gość peck

Rekomendowane odpowiedzi

jest jescze jeden nie profesjonalny sposób, a mianowicie w grzybku termostatu jest mała dzióreczka żeby ciśnienie wytwarzane przez pompe wody nie rozerwało czegoś, można ją trochę rozwiercić i wtedy zwiększy się obieg płynu (tzn. szybciej będzie przepływał) to spowoduje dłuższe grzanie silnika a i temperatura robocza powinna spaśc, ale nie wykluczy działania termostatu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość pouloni

aaa moze to wina slabego oleju?? bo z tego co wiem ja obecnie jezdze na ehhh mineralnym jakims k2 czy cos takiego.... moze lejac lepszej klasy olej sily tarcia spadna i przestanie sie on tak grzać ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jest jescze jeden nie profesjonalny sposób, a mianowicie w grzybku termostatu jest mała dzióreczka żeby ciśnienie wytwarzane przez pompe wody nie rozerwało czegoś, można ją trochę rozwiercić i wtedy zwiększy się obieg płynu (tzn. szybciej będzie przepływał) to spowoduje dłuższe grzanie silnika a i temperatura robocza powinna spaśc, ale nie wykluczy działania termostatu

fajne wyjście ale na lato a co zrobić w zimę, bo przyznacie że spalanie 12,3 l/100km nawet jak się jeździ krótkie trasy i ma się świadomość, że zimny silnik wiecej pali, jednak gotuje krew. Może ktoś zna jakiś złoty sposób na zdiagnozowanie co takim astrolotom dolega, podejrzewam, że wiekszość osób tu zaglądających w pierwszej kolejności jako powód ma nie to, że samemu jest taniej zrobić coś łatwego tylko po odwiedzeniu mechaników w całym województwie i dalej nierozwiązanym problemie, jakoś trzeba to jednak zrobić, bo inaczej to chyba zostanie tylko bank i nowe auto i po paru sezonach zaglądania na przeglądy do ASO jak tylko coś grubszego padnie to pogonić na giełdę i kupić nowe ale większości naszych rodaków chyba na to nie stać-ja chyba wrócę do pełnego syntetyka i zobaczę co wtedy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pouloni

ja przy wymianie upg wymienilem wszystko lacznie z pompa i termostatem pompe mam skf wiec mysle ze na wstepie nie byla zwalona. gdy temp wody miala prawie 100 wsadzilem palce do zbiorniczka i tam byla zimna woda ... jest to dla mnie dosc dziwne bo chyba powinna byc cyrkulacja wody nawet z zbiorniczku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna być cyrkulacja, przy dodaniu gazu płyn z przelewu z chłodnicy powinien lecieć do zbiorniczka.

Może sama góra chłodnicy jest zakamieniona?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pouloni

dzis jak bede mial auto sprobuje na odkreconym korku pogonic troche silnik bo moze jest zapomietrzony uklad i dlatego tam nie leci woda i wyciagne przewod ten na zbiorniczek bo moze w nim cos siedzi czy cos... a jak nie to hmmm wyciagne chlodnice i sprawdze ten odpływ... no ale co moze byc powodem ze podczas jazdy tuz po zagrzaniu sie silnika wskazuje mi 100 i zaraz spada do 95 93??? czy to terma sie zawiesza???

 

[ Dodano: Pon Maj 17, 2010 17:45 ]

wszystko jest ok.. zbiorniczek drozny przewod tak samo chlodnica tak samo... nie wiem o co chodzi ale juz sie poddaje... wyglada na to ze ten typ juz tak ma...

 

[ Dodano: Pon Maj 17, 2010 17:47 ]

momo tego ze przewod jest ok i chlodnica to woda i tak nie leci i tak... nawet jak odlaczylem przewod od zbiorniczka to nic nie leci...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

orientuje się ktoś gdzie w warszawie jest jakiś warsztat, w którym robią testy na zawartość spalin w płynie chłodniczym / na czym takie polegają i czym się je robi / ile mniej więcej za taką usługę ? -Obdzwoniłem trochę warsztatów, niektórzy po prostu nie robią, inni nie słyszeli o czymś takim, a jeden gość powiedział, że to nie jest możliwe do wykonania...

 

[ Dodano: Pon Cze 28, 2010 15:18 ]

...ok, na czym polega to już wiem. Jak do tej pory znalazłem 1 warsztat w w-wie, chcą za taki test 100pln. Nie wiem jakie są ogólnie ceny, ale biorąc pod uwagę, że taki tester kosztuje na alledrogo 360pln, to za jedno badanie to chyba drogo ...no ale nie wiem ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

orientuje się ktoś gdzie w warszawie jest jakiś warsztat,

Mamy dział "Warsztaty"

Powiem ci że nigdy takich rzeczy nie miałem okazji i potrzeby robić

Jeśli mi padła uszczelka to sam wiedziałem

Może ktoś będzie wiedział coś z tymi cenami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności