Skocz do zawartości

Jak wypalić filtr czastek


Gość oplacz

Rekomendowane odpowiedzi

niestety odpowiedzi na to brak. Nie wiem czy to z winy iz silnik jest isuzu i jakos zapomnieli sie dogadac czy co. Nie ma i tyle. Pozostaje jedynie wypalanie na trasie co sobie kazdy moze zrobic. Zapelnienia tez wyrazane w % ale czasami skala jest odwrotna a czasami normalna ale to nie istotne. Dobrze ze przynajmniej procedura wypalania przy przekroczeniu pewnej ilosci procent nie jest blokowana jak w innych markach i da sie wypalic DPFa nawet z zapelnieniem 400%.

.

Odośnie tego zapełnienia filtra,tak z twojego doświadczenia, bo dla mnie zapełnienie 100% to filtr powinien być pełny, czemu te zapełnienia czasem właśnie tak jak piszesz jest powyżej 100%,nawet 400%?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety nie ja to wymyslilem ale tak jest poprostu. Pewnie przy okreslonym poziomie zapelnienie powinno nastapic wypalenie ale ludziska jezdza delej po zakupy do netto i do kosciola wiec filtr dalej sie zapelnia. Wiadomo ze uklad wydechowy nie jest zapchany w 100% i nie ma droznosci wiec % dalej sobie moga rosnac. W sumie nie ma sie co martwic bo i wypalalismy dpfy co mialy 130 % ale tez i byly asy po 412%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko po spalaniu moge okreslic cyz to wypalanie sie zaczelo i kiedy sie skoncyzlo tak ? Zadna kontrolka sie nie pojawi ? I Jeszcze jedna wazna sprawa. Co sie stanie jak np przejade tlyko 20 km i bede musial sie zatrzymac - czerwone swiatla, przejazdy, korek ? Tu gdzie mieszkam - kujawy, to raczje nie ma zadnej trasy 50 km bez zadnego stopu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko po spalaniu moge okreslic cyz to wypalanie sie zaczelo i kiedy sie skoncyzlo tak ? Zadna kontrolka sie nie pojawi ? I Jeszcze jedna wazna sprawa. Co sie stanie jak np przejade tlyko 20 km i bede musial sie zatrzymac - czerwone swiatla, przejazdy, korek ? Tu gdzie mieszkam - kujawy, to raczje nie ma zadnej trasy 50 km bez zadnego stopu.

Tak jak piszesz nic nie sygnalizuje wypalania , oprócz zwiększonego spalania.

Ja u siebie zauważyłem że podczas wypalania, jest inny delikatnie dzwięk silnika(ale w momencie jak masz głośniej radio-nie słychać) oraz wskazówka obrotomierza delikatnie drga góra-dól.

Wypalanie może być kontynuowane na postoju.(ale chyba po 5 minutach z tego co pamiętam jeśłi auto będzie dalej stało(wolne obroty) zostanie przerwane)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wszystkim za odpowiedzi. Postaram sie zrobic jakas trase w najblizszym czasie ok 50 km i zobaczymy co bedzie.

 

Dzieki wszystkim.

 

[ Dodano: Pią Wrz 10, 2010 10:14 ]

Kurde jeszcze o jedno zapomnialem spytac. Z tymi obrotami i biegami to niewazne czy skrzynia jest 5 czy 6 biegowa ? Ja mam akurat 6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia az tak duzego jaki bieg moze byc 4. Chodzi w zasadzie o obroty a bieg w miatre wysoki by silnik byl pod obciazeniem. Trzymanie silnika na obrotach na postoju nie ma sensu i nie wypali dpfa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy możliwe jest że moja astra h nie jest w ten filtr wyposażona bo w aso na podstawie winu powiedzieli mi że ten filtr mam natomiast na podstawie tego forum symbol 1.3 na tabliczce znamionowej sugeruje że tego filtru nie ma dodam że przejechałem tym autem 3000 km i nie zauważyłem żeby coś się wypalało może ktoś mi podpowie jak to sprawdzić .astra h 1.9 cdti 120 km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

witam czy możliwe jest że moja astra h nie jest w ten filtr wyposażona bo w aso na podstawie winu powiedzieli mi że ten filtr mam natomiast na podstawie tego forum symbol 1.3 na tabliczce znamionowej sugeruje że tego filtru nie ma

To trzeba luknąć na kolanach pod spód autka i zobaczyć naocznie czy jest DPF czy go nie ma.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności