Skocz do zawartości

Szarpanie po zdjęciu nogi z gazu Corsa B 1.0


Gość gmpiecz

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie trzeba sprawdzić z Tą przepływką, ale ( oryginałem ) nie chińszczyzną :) może faktycznie ona jest winowajcą. W przyszłym tygodniu będę przekładał na próbę z innego i zobaczymy. Zdam relacje tu potem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiałbym przepływomierz w takich przypadkach

Powodzenia w szukaniu przepływki w silniku x14sz.

Przed udzieleniem porady proponuję zajrzeć do profilu z informacją o silniku.

 

U mnie takie szarpanie po naciśnięciu i puszczeniu pedału gazu miałem na zużytym sprzęgle.

Po wymianie na komplet nowego sprzęgła jeździ się jak nowym autkiem.

Oczywiście taki był mój przypadek, u innych powód szarpania moze być inny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba sprawdzić z Tą przepływką, ale ( oryginałem ) nie chińszczyzną :) może faktycznie ona jest winowajcą. W przyszłym tygodniu będę przekładał na próbę z innego i zobaczymy. Zdam relacje tu potem :)

Jeśli szukasz winowajcy tego szarpania, to chyba raczej nie jest przepływka. Ja wymieniałem na nową, oryginał Bosch, bo mi check wywalał, i wyszło na kompie że to ona. Szarpania pozostało. Też myślę, że to sprzęgło.

Powodzenia w szukaniu przepływki w silniku x14sz.

Sorry, mój błąd i roztargnienie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie przełom, tylko nie we wwłaściwą stronę. Jak pisałem wcześniej - corsa szarpała, aż pewnego pieknego dnia nie chciala zapalić. Zaskoczyła, ale dopiero po dodaniu gazu. Pojechałem na diagnostykę:

 

Przepływka

Lambda

EGR

 

Mechanik powiedział, że to wina przepływki i żebym sie nie martwił, bo jak nawaliła, to będzie wywalać EGR i Lambdę.

 

Wymieniłem przepływkę - szarpanie zniknęło, paliła doskonale. Do późnego wieczora. Check się zapalił. Raz zapalała doskonale, za chwilę bez dodania gazu nie chciała. Do tego zaczęła nierówno pracować na wolnych. Gdyby miała 4 cylindry powiedziałbym, że nie pali na jeden gar.

 

Więc sam już nie wiem. Jutro umówie sie na kolejną diagnostykę = 30,00zł, tylko już mi brakuje cierpliwości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie szarpanie po naciśnięciu i puszczeniu pedału gazu miałem na zużytym sprzęgle.

u mnie problem jest najintensywniejszy gdy silnik jest zimny, im cieplejszy tym problem ustaje. Śmiem twierdzić że jakby to było sprzęgło to by cały czas poszarpywało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostatem pod filtrem powietrza

 

termostat ?? z tego co wiem to termostat jest w bloku silnika, może się mylisz z nazwą co ? bo nie wiem o co ci chodzi, a chciałbym sprawdzić to co proponujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności