Skocz do zawartości

1.7 DTI - 2001 - olej w układzie chłodzenia


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

ja już się zaopatrzyłem w Preston'a i jakiś tam jeszcze. Jak się zabiore do płukania to chyba najpierw wypłykam cały układ a dopiero potem zbironiczek - zeby syf ze zbiornika nie sdostawal sie znowu do ukladu

Zdaj relację jak Ci to wyszło.

PS Jak zamierzasz wypłukać układ? Zalewasz płynem do czcyszczenia, rozgrzewasz i spuszczasz?

 

[ Dodano: Czw Lip 05, 2007 22:03 ]

No i jak tam Wasze układy? Ja zalałem PRESTONA, faktycznie syf zleciał jakbym w układzie miał sam olej, ale zbiorniczek jak był brudny, tak jest nadal. Nic innego nie pozostaje jak tylko wymienic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czytając ten temat z ciekawosci poszedłem zobaczyć jak u mnie wyglada sytuacja z płynem w układzie chłodzenia. Ku mojemu zdziwieniu na wierzchu zbiorniczka czarny szlam. Auto sie nie grzeje, pracuje normalnie , nie bierze oleju , jak na oko jest ok.

Zaczynam podejrzewac że TTTM.

Czekam na rozwój sytacji i wtedy podejme decyzję.

Jak ktoś zna dobrego mechanika od silników diesla w przystepnych cenach na Górnym Ślasku to prosze o info. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mi mechanik wymienił płyn i wyczyścił zbiornik... troche płynu z tym olejem oczywiście w silniku zostało wiec pare "oczek" pływa na samej górze. Silnik też mi się nie grzał, zero jakiś objawów... może te 1,7 mają jakas wade konstrukcyjna ze przepuszczają olej? Bo płynu chłodniczego raczej w oleju nie mam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja jeszcze nic nie robilem u siebie - nie mialem czasu. Narazie jezdze i nie ma niepokojacych objawow. ( raz wymienialem caly plyn). Oleju nie ubywa. Plynu tez nie. Plyn nie jest zaolejony. Leciutki osad na zbiorniku sie pojawil.

 

Pytanie do osob posiadajacyh 1.7 DTI - czy lampka cisnienia oleju gasnie wam od razu po odpaleniu auta czy po około 3 sekundach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie gaśnie po kilku sekundach, A w układzie chłodzenia też mam olej i nic sie na razie złego nie dzieje. Ten typ chyba tak ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ten typ chyba tak ma.

Chyba rzeczywiście tak jest, bo z tego co zdążyłem się zorietować, zjawisko takie ma miejsce najczęście ( po lekturze forum ) w 1,7 DTI. No cóż, pojemność silnika, jak na diesla, nie jest zbytnio typowa, więc konstrukcja chyba też nie była najlesza.

Osobiście nie narzekam, na miasto i okolice, gdzie nabijam najwięcej km - wystarczający, niestety na dłuższe trasy, brakuje mu trochę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam dokladnie to samo w mojej astrze, (1.7 DTI, na isuzu, rocznik 2000 r) - czarna maz na sciankach zbiornika wyrownawczego. Moj mechanik powiedzal ze nie ma co wymieniac uszczelki pod glowica, najpierw zalac nowy plyn, sprawdzic czy nie ubywa oleju i jezdzic

Chyba macie racje - TTTM :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam

zgadzam sie że TTTM :-)

i raczej odradzam wymianę uszczelki pod głowicą (mój mechanik od diesli powiedział po wymianie że uszczelka była dobra) bo poco narażać się na duże koszty może lepiej częściej płukać układ i wymieniać płyn albo wymienić zbiorniczek (ja chyba tak zrobie i zobacze czy będzie to samo w nowym zbiorniczku).

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności