Skocz do zawartości

1.7 DTI - 2001 - olej w układzie chłodzenia


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisaj wypłukałem cały układ . Cała operacja jest bardzo prosta , nalezy nagrzać auto z włączonym pokretłem ogrzewania potem nalezy odkrcic korek od chłodnicy i korek od zbiorniczka i spuścic płyn ,nastepnie zakręcic korek od chłodnicy zalać układ srodkiem do płukania np ( Prestone) oczywiscie zakrecic zbiorniczek i nagrzac auto . Nastepnie

zlać srodek, i tak az do uzyskania efektu. Do zbiorniczka po wyjeciu wlałem benzyne ekstrakcyjną, odczekałem 4 godziny , potrzasłem kilka razy i prawie wszystko wyleciało, ( uwaga benzyna wchodzi w reakcje z gumowa uszczelka korka) po prostu uszczelka sie wydłuza i nie pasuje. Układ płukałem 2 razy ale uwazam że to i tak za mało. Na razie jezdze na wodzie destylowanej i czekam co wypłynie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja już płukałem prestonem, dzsiaj na allegro zakupiłem nowy zbiorniczek ( jak pisałem wczesniej, tego nie dało się niczym wypłukac ), wypłuczę jeszcze raz, zamontuję nowy i zaleję dynagelem

Kur... gdybym wiedział wcześniej że TTTM to by, w życiu nie wpakował się w koszta wymiany uszczelki i planowania głowicy tfu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kur... gdybym wiedział wcześniej że TTKM to by, w życiu nie wpakował się w koszta wymiany uszczelki i planowania głowicy tfu

widze że popełniłeś ten sam błąd co ja (u mnie też odbył się remont silnika :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja już płukałem prestonem, dzsiaj na allegro zakupiłem nowy zbiorniczek ( jak pisałem wczesniej, tego nie dało się niczym wypłukac ), wypłuczę jeszcze raz, zamontuję nowy i zaleję dynagelem

Kur... gdybym wiedział wcześniej że TTKM to by, w życiu nie wpakował się w koszta wymiany uszczelki i planowania głowicy tfu

Rozumiem ze dolałes prestona - z małej butelki do wczesniej nalanej wody do chlodnicy? Chyba nie zalewales samym srodkiem myjacym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rozumiem ze dolałes prestona - z małej butelki do wczesniej nalanej wody do chlodnicy? Chyba nie zalewales samym srodkiem myjacym?

Tak, dokładnie

 

[ Dodano: Sro Lip 11, 2007 11:36 ]

widze że popełniłeś ten sam błąd co ja (u mnie też odbył się remont silnika )

Z ciekawości spytam, ile u Ciebie kasy pękło ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z ciekawości spytam, ile u Ciebie kasy pękło ?

zapłaciłem około 1000 zł + wymiana świec (bo były lipne) + wymiana oleju i filtrów = wszystko razem wyszło około 1300 zł (dokładnie nie pamiętam bo było to prawie rok temu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mam ten sam problem silnik 1,7 dti 2001 r mam tluste plam w zbiorniczku wyerownawczym plynu chlodniczego bylem u mechanika i mielismy wymieniac uszczelke pod glowica,ale mowil ze weze od chlodnicy sa miekie ichyba to nie uszczelka wymyl zbiorniczek plynu ipo przejechaniu ok 100 km znowu sa te plamy a kontrolka od smarowania swieci mi 4 s.

tak jak piszecie te typy chyba tak maja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak, u mnie węże od chłodnicy tez sa miekkie i "pocą się"... Z jednego (chyba od turbo) kapie nawet olej... na złączce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał pewien problem z turbo i intercolerem Zaczęło sie od tego że z intercolera zaczał wypływac olej na ziemie. Pięciu mechaników stwierdziło olej leci bo turbo przepuszcza i jest do wymiany. Jeden natomiast powiedział że nalezy zaczac od konca tzn kazał mu wyczyscic intercoler oraz rurę i patrzec co się dzeieje. Jezdzi juz 2 iesiace zrobił 5 tyś km i jest ok. Rura słucha i intercoler oczywiscie tez. Sadze że jet to normalne a TTTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności