Skocz do zawartości

opel astra 3 1.9 cdti 150 km


Gość MMMMariuszzzzz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbyszek670

Od czego jest kontrolka o kolorze żółtym ( samochodzik i na nim klucz w pionie ) , zapala się podczas włączenia zapłonu i po odpaleniu silnika gaśnie a czasami po około 3 minutach. Czy to jest jakaś awaria lub autko domaga się przeglądu i wykasowania na kompie

To jest znak że któraś świeca żarowa padła, błąd P0380.Na ciepły gaśnie zaraz a na zimnym silniku po 1-3min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość MMMMariuszzzzz

można z tym jeszcze jeździć kilka dni czy lepiej nie bo coś uszkodzę , ile jest tych świec (4):) wiesz jaki to jest koszt no i czy zaleca się wymianę wszystkich :) Czy jest jakiś patent sprawdzenia która świeca padła :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek22

Świece żarową mozna sprawdzić tak:

bierzesz miernik, + kabel dotykasz do świecy a minusowy do - akumulatora. Oczywiscie najpierw zrob tak zeby świece nie były ze sobą połączone, ( u mnie są połączone listwą) ale nie mam pojęcia jak u Ciebie. No i przekręć stacyjke, tak żeby uruchomiło się podgrzewanie świec. Wtedy na świecy powinieneś mieć napięcie( ja mam 12.5) po czym, po pewnym czasie (u mnie 10-15s) powinno ono spaść do 0. I tak każdą świece z osobna.

 

Pozdrawiam i życze szczęśliwego nowego roku;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

można z tym jeszcze jeździć kilka dni czy lepiej nie bo coś uszkodzę , ile jest tych świec (4):) wiesz jaki to jest koszt no i czy zaleca się wymianę wszystkich

Szkoda tak jeździć bo cylinder dostaje po dupie a co do wymiany to możesz spokojnie wymienić tylko spalone świece a tu masz link do świec żarowych (nie musisz tutaj kupować) możesz znaleźć tańsze ale nie kupuj tych najtańszych a tutaj masz link (link przykładowy);

http://www.sklep.szpot.pl/p/pl/799/astra+iii+-+swieca+zarowa+swiece+-+1-9+d+150+km.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MMMMariuszzzzz

Jednego nie rozumie ,,Szkoda tak jeździć bo cylinder dostaje po dupie,, chyba świeca żarowa jest potrzebna tylko przy rozruchu silnika a po starcie nie działa a autko pali po nocy bez problemu w temp. -15 , oczywiście muszę tą usterkę usunąć bo u mnie musi wszystko grać :wino: jeżeli jestem w błędzie to przepraszam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Jednego nie rozumie ,,Szkoda tak jeździć bo cylinder dostaje po dupie,, chyba świeca żarowa jest potrzebna tylko przy rozruchu silnika a po starcie nie działa a autko pali po nocy bez problemu w temp. -15

Tak zgadza się że świeca żarowa służy tylko do podgrzania komory spalania (cylindra), bo na zimnym silniku nie uzyskasz temperatury potrzebnej do samozapłonu, teraz jeżeli masz jedną niesprawną świece żarową i odpalasz za każdym razem zimny silnik to za każdym razem część paliwa zanim zapłon nastąpi spływa Ci do oleju po gładzi cylindra (dlatego napisałem że jazda z niesprawną świecą żarową jest niewskazana) chodzi o to że niektórzy to olewają i jeżdżą dotąd gdy silnik nie może już zapalić i go zapalają przez holowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MMMMariuszzzzz

Ok. wszystko jasne, czyli jeżeli się przejadę jeszcze jeden raz około 50 kilometrów to nic się powinno zepsuć , a wiadomo że w nowy rok wszystkie sklepy pozamykane :drunk: U mnie musi być wszystko sprawne więc na dłuższą metę z tym nie będę jeździł . Pozdrawiam. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :wino:

 

Jakiej firmy świece żarowe proponujecie w rozsądnej cenie :wino: Mam pytanie jeszcze z innej paczki , czym się kasuje w astrze III (średnie spalanie, średnią prędkość,ile paliwa poszło na ile kilometrów, itp. ) żeby liczyło ponownie na komputerze bo przebieg dzienny wiem że jest przy zegarach :drunk: a na komputerze nie wiem jak zerować :drunk:

 

scaliłem posty/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Mam pytanie jeszcze z innej paczki , czym się kasuje w astrze III (średnie spalanie, średnią prędkość,ile paliwa poszło na ile kilometrów, itp. ) żeby liczyło ponownie na komputerze bo przebieg dzienny wiem że jest przy zegarach a na komputerze nie wiem jak zerować

Naciskasz przycisk BC przy kursorze , wybierasz "Alle Werte" i naciskasz kursor , w ten sposób kasujesz wszystko-a możesz sobie wykasować same kilometry albo zużycie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MMMMariuszzzzz

To jest znak że któraś świeca żarowa padła, błąd P0380.Na ciepły gaśnie zaraz a na zimnym silniku po 1-3min.

Gdzie odczytuje się jaki to jest nr. błędu , bo przy zegarach to mam tylko ( INSP 0 ) przy przekręcaniu kluczyka , o ile to jest to :) A może odczytujecie za pomocą Techa :help: A co do świec to wielka pomyłka bo wymieniłem na nowe i bez rezultatu :help: kontrolka żółta (autko z kluczem ) nadal się tak zapala jak przed wymianą chyba że trzeba to w jakiś sposób wykasować :)

 

Witam ponownie. Mam już usuniętą usterkę i autko z kluczykiem się nie zapala, po wymianie świec na nowe okazało się że jedna z nich pobiera więcej prądu. Po pomiarach napięcia miernikiem wymieniłem z nowej świecy na następną i jest wszystko ok. :)

I tak jest ze świecami firmy BERU :help: jedna na cztery nowe to padaka ,szkoda tylko było moich nerw i czasu :)

 

scaliłem posty/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności