Skocz do zawartości

spawanie migomatem a komputer


Gość signum 2.2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość signum 2.2

mam pytanie koleś dospawowywał mi migomatem gwint do sondy lambda bo był zerwany za katem czyli ogólnie na róże od tłumika i za uwarzyłem że nie ściągnął kabla minusowego z akumulatora a słyszałem że w ten sposób można uwalić akumulator a co gorsza kompa i tu moje pytanie czy jak by mi uwalił kompa to odrazy to wyjdzie czy muszę jechać na diagnostykę by to sprawdzić ?? ( właśnie zamówiłem sobie opel-tech 2 może tym będę mógł sprawdzić działanie kompa ?) lub jakie są objawy uwalonego kompa??

DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość signum 2.2

Super dzięki Kicaj za szybką odpowiedz kontrolka żadna mi się nie pali jak na razie zrobiłem około 200km silnik pracuje poprawnie tak że trzymam kciuki i mam nadzieje że ten partacz miał fuksa i nic mi nie uwalił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie op-tech 2

nie ma takiego urządzenia

co ew. jest o nazwie opel-tech

ale z tego co kojarzę to Ty masz auto chyba na CAN-ie

i na półkę w garażu tego fejsa sobie tylko położysz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość signum 2.2

Zamówiłem sobie op-tech 2

nie ma takiego urządzenia

co ew. jest o nazwie opel-tech

ale z tego co kojarzę to Ty masz auto chyba na CAN-ie

i na półkę w garażu tego fejsa sobie tylko położysz

To tylko mała pomyłka w tekscie fakt to opel-tech 2 a co do półki to nie zawiele sie chyba orientujesz się bo to ten sam silnik co w Vectra C i akurat opel tech 2 hula w tych modelach i silnikach :beer: poza tym nigdy nie kupuje czwegoś bez wcześniejszego zasięgnięcia informacji czy bedzie mi to działało i bedzie mi przydatne pozdrowionka :beer: A tak na marginesie DAROMV6 zajrzyj na tą stronkę i poczytaj do czego i do jakich modeli jest opel-tech http://sklep.motohid.pl/pl/p/Opel-Tech2-RS232-COM-VAG/135

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość signum 2.2

Zakładam że masz taką samą omegę jak w twoim profilu który to rocznik 2002 lub 2003 wiec opel-tech 2 spokojnie do niej podejdzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to co piszą na stronkach sklepów - w żaden sposób mnie nie przekonuje

każdy tekst jest dobry byle tylko towar się sprzedał,

a wiele tu na forum znajdziesz informacji o niektórych fejsach niby pasujących

i nienadawanie się ich do niczego.

Nie znam tego motoru i nie zagłębiałem się w schematy

ale jeśli masz motor na can-ie to tak jak wyżej.

 

nie, nie jest to 2002 ani 2003

to tylko x30xe a produkcja tych zakończyła się w 2001r.

Korzystam z innego "sprzętu".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość signum 2.2

Wiesz jestem informatykiem i wydaje mi sie żeby wszystko śmigało na CANIE to tylko kwestia sterowników i oprogramowania i nie powinno być problemu zamieszczam ci opis krótki CAN (WITAM , CAN JEST STANDARDEM (NIESTETY) UNORMOWANYM ISO 11898, CAN JEST TEZ PROTOKOLEM KTÓRY CHCA WPROWADZIC DO WSZYSTKICH AUT,

JEST ZBUDOWANA NA ZASADZIE SIECI KOMPUTEROWEJ Z WĘZŁAMI, NIE TRANSPORTUJE SIE DANYCH TYLKO INFORMACJE KTORE PRZECHODZĄ PRZEZ WEZLY I PRZEZ FILTRY INFORMACJI, A NASTĘPNIE TAK WYSELEKCJONOWANE TAFIAJĄ DO PROCESORA "LOCAL INTELIGENCE" TRANSMISJA ODBYWA SIE W CZASIE RZECZYWISTYM, STEROWNIK WYSYLA DO INTELIGENCJI :hyhy: INFORMACJE I CZEKA NA ODPOWIEDZ, INTELIGENCJA FILTRUJE ANALIZUJE I ODPOWIADA W CZASIE RZECZYWISTYM, SZYNA JEST SZEROKOPASMOWA,ABY WYELIMINOWAC KOLIZJE "INTELIGENCJA" ROZPOZNAJE ZKAD ZAPYTANIE PO 1 BAJCIE (8BIT) NO I DZIALA JAK LAN.... OJ JAK WIECEJ TO PISZ BO NIE BEDE NA FORMUM DOKTORATU PISAL. A CO DO CAN, NO COZ KTOS NA TYM NIEZLE ZARABIA)

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie, że próbujesz co nie co wyjaśnić

lub w jakiś sposób przekonać "do swojego"

ale popraw posta i pisz w przyszłości zgodnie z Regulaminem - bez użycia Caps lock-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności