Skocz do zawartości

wymiana radia / wymiana wyświetlacza


Gość SIG_MAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie I Panie. Przeczytslem caly temat od deski do deski o wymianie I wylogowaniu wyswietlacza. Niedawno zakupilem astre h z wyswietlaczem tid oraz manualna klimatyzacja. Postanowilem wymienic wyswietlacz na gid 3 liniowy ze wzgledu aby miec parametry spalania itd. Wszystko pokazuje ale po wymianie wyswietlacza na gid wyskoczyl mi problem z klimatyzacja a wlasciwie to w ogole nie dziala bo sa dwa bledy ktorych nie moge skasowac.

post-58647-0-77930300-1523705954_thumb.jpg

Ponizej zdjecie z bledami. Po wymianie na tid bledy nie wyskakuja a klima dziala. Bezpieczniki wszystkie sprawne. Dodam ze na wyswietlaczu gid mam aktywne okienko od climatronika ktore nie wiem jak wylaczyc. Probowalem rowbiez wejsc.aby zakodowac indeksy wyswietlacza lecz nie wyskakuja mi zadne indeksy. Po wylogowaniu na wyswietlaczu wyskoczyl mi jeszcze taki komunikat jak na zdjeciu ponizej. Model wyswietlacza rowniez na zdjeciu ponizej.

post-58647-0-64581000-1523705970_thumb.jpgpost-58647-0-27686300-1523705983_thumb.jpg

Za wszelka pomoc dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 5 miesięcy temu...

Witam serdecznie szanowne grono forumowiczów.

Aby nie otwierać nowego tematu pisze tutaj.

Zwracam się z pytaniem czy któryś z kolegów jest może z okolic Gdańska i byłby wstanie mi pomóc w wymianie radia (oczywiście nie chcę niczego za darmo). Chciałbym wreszcie zmienić to nieszczęsne CD 30 na CD 30 mp3. posiadam OP-Coma ale nie do końca potrafię się w nim poruszać a nie chciałbym czegoś sobie w aucie uszkodzić bo potem kłopot z przywróceniem do prawidłowego stanu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam serdecznie szanowne grono forumowiczów.
Aby nie otwierać nowego tematu pisze tutaj.
Zwracam się z pytaniem czy któryś z kolegów jest może z okolic Gdańska i byłby wstanie mi pomóc w wymianie radia (oczywiście nie chcę niczego za darmo). Chciałbym wreszcie zmienić to nieszczęsne CD 30 na CD 30 mp3. posiadam OP-Coma ale nie do końca potrafię się w nim poruszać a nie chciałbym czegoś sobie w aucie uszkodzić bo potem kłopot z przywróceniem do prawidłowego stanu.
A jaki masz wyświetlacz ?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość ben1970

witam mam pytanie mam opla omegę c 2000 rocznik ,jest tam  radio car2004 i chce wymienić na simens ncdc2013 z wyświetlaczem kolorowym komplet z auta pytałem się właściciela kodu do radia  czy one będzie  u mnie działać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo radio i wyświetlacz to za mało, potrzebne jeszcze okablowanie i magik co będzie umiał to podłączyć.

Najprościej będzie jak zakupisz jakieś zwykłe radio np z mp3 i usb plus ramkę i w razie potrzeby odpowiednie przejściówki.

Możesz też zmienić na CDR2005 (tylko weź kod od sprzedawcy) i nie tracisz sterowania z kierownicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.12.2018 o 14:14, Jasny845 napisał:

Wyeminłeś już? Podzielisz się wrażeniami? Duża róznica?

Jasny845 Wymieniłem. Jest różnica w tym, ze jest MP3 i AUX oraz w moim mniemaniu lepszy odbiór radia i CD. Jedynie mam problem bo po wymianie i zakodowaniu nadal wyświetla mi co chwila "Program Radio" ale na szczęście działa bez zakłuceń.

W dniu 24.12.2018 o 14:47, karateka28 napisał:

A jaki masz wyświetlacz ?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Mój wyświetlacz to GID.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam taki problem... Wymieniłem w swojej Astrze H zestaw wyświetlacz plus radio z cd30 + bid na cd70 navi + cid z Vectry C. Data produkcji radia to 05.11.2004. Zestaw jest niewylogowany z poprzedniego auta ale nie wyświetla u mnie komunikatów display safe, czy radio safe. Kod car pass mam wciągnięty z wsadu cd70, przypisalem swój numer VIN samochodu, bawiłem się indeksami kodów, pozmieniałem warianty programu pod swój samochód, ale nadal nie działa mi komputer pokładowy oprócz smalania chwilowego wskazywanego tylko na postoju, jeśli samochód jedzie pokazuje 0.0l/100km, oraz temperaturę zewnętrzna wskazuję ciągle jako - 40*. W EHU mam błąd "nieprawidłowe działanie czujnika prędkości pojazdu" a w DIS "nieprawidłowe dane z CIM". Do tego samochód przy podłączonym zestawie utrzymuje wolne obroty na poziomie 1000obr/min, po odpieciu radia bez zmian, po odpieciu samego wyświetlacza utrzymuje porządane wolne obroty, czyli ok. 800obr/min. Kable od CAN z kości radia(zielony i biały) wychodzą na pin 19-bialy, 20-zielony w kości wyświetlacza. Piny 17 i 18 w kości wyświetlacza puste. Z panelu klimy(klima manualna) do kości wyświetlacza idą tylko przewody masowe (pin 1 i 5 w wyświetlaczu, oraz piny 5,6,12,13,21,23 w kości panelu.) Przed wymiana nie wylogowalem swojego zestawu z samochodu, a nowy zestaw też nie był wylogowany z samochodu "dawcy". Ma ktoś pomysł jak rozwiązać mój problem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich. 

Nowe auto nowe problemy :grin:

Wszedłem w posiadanie opla corsy d z 2011r po lift. W nim jest radyjko cd 30 mp3 ale bez przycisków BC i z małym wyświetlaczem.

Lubie coś pogrzebać zawsze w autach wiec od razu się chcę brać za wymianę radia i wyświetlacza. Ale jak czytam to w oplach jest trochę

kombinacji z tym. Czytam ale chyba nie do końca wszystko ogarniam, mianowicie jak kupie taki zestawik:

https://www.olx.pl/oferta/opel-corsa-d-radioc-cd-30-mp3-wyswietlacz-bez-wylgowywania-CID5-IDwN9oT.html#4c5ea4bb5d

To będę miał informację o spalaniu?  Czy coś jeszcze mi potrzebne będzie? 

Ewentualnie jak ktoś kumaty w tym temacie z Śląska to może bym wolał to zostawić fachowcy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności