Skocz do zawartości

wymiana radia / wymiana wyświetlacza


Gość SIG_MAN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaciejDIY

Oki, dzięki serdeczne za informację.

Zna ktoś może jeszcze odpowiedź na moje drugie pytanie, jak to wylogować na stole, wspólne CANy z radia i wyświetlacza podpiętę pod OBD niestety OP-COM się nie łączy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość MaciejDIY

W takim razie może ktoś inny ma podpięte na stole i próbował się podpinać kompem. Mi wyrzuca brak komunikacji z ECU. Wychodziłoby na to ze komunikacja z radiem następuje poprzez ECU. Chyba że się mylę, jest ktoś w stanie podpowiedzieć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciejDIY

Witam ponownie, dzięki pomocy kilku Kolegów z typowo elektronicznego forum sprawa została rozwiązana.

Cały sekret polega na tym aby wiedzieć po jakim rodzaju CAN interfejs łączy się z danym modułem (MSCAN, SWCAN, HSCAN) i podpiąć się w odpowiedni pin w gnieździe  OBD.

Wszystko ładnie ruszyło na tzw. stole, czyli poza autem o co właśnie mi chodziło.

Dla wszystkich którzy trudnią się tym zarobkowo, spokojnie bo do logowania itp. jeszcze daleka droga, robiłem to tylko dla swoich eksperymentów i dla zaspokojenia swojej ciekawości.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Edytowane przez MaciejDIY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciejDIY

Wiem że żadna to informacja, szkoda tylko że na tym forum jak i na innych forach nikt za bardzo nie chce się tą właśnie informacją podzielić. Co konkretnie Kolego chciałbyś wiedzieć?

Działający schemat połączenia radia z wyświetlaczem dostępny na tym forum lub forum Vectra klub, nie pamiętam dokładnie. Zdjęcia zestawów CD30MP3 i CD70 podłączonych na stole zamieściłem na stronie 9. Do tego dokładamy gniazdo OBD  podpinamy CANy, do radia (akurat MSCAN) i można wejść w radio sprzętem takim jak OP-COM lub TECH. Cała filozofia.

Jak będę miał chwilę to wkleję parę zdjęć jak to śmiga.

Edytowane przez MaciejDIY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja chcę wiedzieć.

To mogą potrzebować inni którzy będą coś takiego robić.

Ja tylko jestem wrzodem na tyłku i próbuję sprawić aby informacji było jak najwięcej na tym forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

Mam takie zapytanko małe...wymieniał mi dzisiaj "spec" wyświetlacz z radiem w mojej Astrze. Wymiana nastąpiła, bo pojawiły się duże martwe piksele i wyświetlacz nie był w ogóle czytelny. Po wymianie wszystko fajnie działa, do momentu gdy nie odpale auta. Po odpaleniu pojawia się napis "!!!DISTANCE"""! i pod spodem odlicza mi się ilość km. Nie mogę wejść w bc ani w ustawienia audio...coś "Spec" źle zrobił!? Auto nagle po przejechaniu 40 km nie stanie mi , nie wybuchnie:P? 

Link do wyświetlacza: https://ibb.co/5TJ9z1v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mailetorrent

Cześć,

wymieniam w Astrze H wyświetlacz TID na BID.

Na allegro można spotkać dwa warianty ramek: (źródło zdjęć allegro)

bid.thumb.png.c1d4bbf504bbdca6ceaeb975b150160b.png

Ramkę po lewej widziałem w astrach na żywo, a ta po prawej wygląda jak z Zafiry B.

Czy ramka z Zafiry B też pasuje?

Pytam, bo sprzedawca, u którego już kiedyś kupowałem i byłem zadowolony, zarzeka się, że ta po prawej na pewno pasuje też do Astry H. Inni sprzedawcy również oferują ją jako kompatybilną z astrą.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez mailetorrent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności