Skocz do zawartości

wymiana radia / wymiana wyświetlacza


Gość SIG_MAN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzej4559

Witam.

Lasery są wyregulowane fabrycznie i podczas wymiany nic się nie reguluje (zwiększenie prądu lasera powoduje jego przedwczesne złużycie).

Jaki błąd radia wywaliło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

Mam zamiar kupić astrę h 2005r. z silnikiem z16dth, radiem cd30mp3 i wyświetlaczem bid.

Moje pytanie jest następujące :

czy po wymianie wyświetlacza z bid na gid wszystkie funkcje będą działać tak samo jak w samochodzie z fabrycznie montowanym wyświetlaczem gid ?

Czy seria wyświetlacza ma znaczenie czy może to być dowolny wyświetlacz gid ??

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie działać poprawnie.GID-y były instalowane w Astrach z klimatronikiem lub radiem cdc40,cd70..

Mam takie wyświetlacze na sprzedaż jak będziesz zainteresowany to napisz na PW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Wiem że możecie pomyślec ze dopiero co sie zalogował i zakłada temat ale... Zawsze tylko czytałem bo nie musiałem pisac:) Wiec do rzeczy.

Chce wstawic radio oryginalne do opla combo 2009r. i mam problem tzn. na serwisie opla mowia że jeżeli radio nie zostało wylogowane ze starego auta to nie bedzie śmigac bo numer vin jest przypisane do radia i nie da sie tego obejśc. Fakt?!

Jakie najlepiej mam kupic żeby było kompatybilne z wyświetlaczem tzn czy musze patrzec na numer radia np. czy ktores zz nich bedzie umnie śmigac? http://allegro.pl/opel-corsa-c-radio-cd-oryginal-mp3-i4085007847.html

 

Z góry dzieki za odpowiedź! Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewylogowane radio da się rozlogować tylko w AsO tego nie robią :-)

Szukaj radyjka najlepiej wylogowanego, takie jak dałeś w linku jak najbardziej pasuje tylko jest raczej niewylogowane.

Generalnie szukaj cd30 mp3 z gładkim frontem.Takie same były montowane np w Vectrze C Corsie Merivie.

Jak kupisz niewylogowane mogę pomóc rozlogować :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość maly_13

a ja mam takie pytanie zafira A przełożyłem wyświetlacz kolorowy i radio ncdr1100 (komplet z rozbitej zafiry) radio co prawda gra ale na wyświtlaczu mam tylko znaczek opla date godzine i temperature, wtyczke przelutowałem tylko tą co miała kabel do wyświetlacza. Nie wiem czy wystarczy podjechać na techa i zaprogramować? Nie podpiołem jeszcze zmieniarki bo nie mam rozpiski kabli (wtyczki wycięte z rozbitej).

Nie mam teraz ani chwilowego spalanie ani średniego, przełącznik przy manetce nie reaguje, natomiast głośność radia z kierownicy działa.

po odpaleniu wyświetla żeby sprawdziś światła stop

Edytowane przez maly_13

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

słuchajcie wiem że ten temat był poruszany już ze sto razy ale mam trochę inne pytanie albo może ze dwa.

 

Udało mi się kupić dwa radia CD30 MP3 w bardzo rozsądnej cenie (bo były bez kodu). Bez żadnej zabawy w wylogowywanie mojego radia podpiąłem nowe i działa. Wyświetlacz pokazuje Display Safe ale radio działa, mogę przełączać miedzy stacjami, przerzucać piosenki na CD (nie próbowałem MP3), kontrolery na kierownicy działają. Nie ma za to regularnego pikania z głośników o którym niektórzy wspominają.

 

Moje auto to Zafira B a radia są z Corsy. Niby żadna różnica ale na oryginalnym radio mam guzik BC i OK na nowym nie.

 

Próbowałem zmienić wnętrzności z jednego do drugiego ale wygląda na to że przedni układ nie bardzo rozmawia z elektroniką radia bo pewne rzeczy mi nie działają (jak np guzik CD/MP3)?! Zastanawiam się czy brak BC można jakoś obejść albo jak to działa w Corsie (zmiana jednostek miary, języka itd.)

Mam trzy-liniowy wyświetlacz (nie wiem czy to BID CID czy jak to tam) i OK potrzebne jest do potwierdzenia gdy jest niski poziom paliwa. Skoro radio nie będzie miało OK to czy znaczy że będę musiał jechać na stację albo nie będę widział co jest pod !!!RANGE!!! ?

 

Jak wspomniałem wcześniej mam dwa nowe radia i co nie zastanowiło to to że pomimo iż oba są CD30 MP3 Delphi Grundig jedno ma oprócz AUX coś co jest opisane jako RSA prawy, lewy, uziemienie i SWC czy ktoś może mi wyjaśnić do czego te złącza są? Oczywiście wszystko co do tej pory robiłem robiłem z tym co ma RSA bo mimo że nie wiem do czego to jest to przecież więcej to lepiej :-)

 

A teraz najważniejsze, w jaki sposób mogę znaleźć kod do radia?! ASO a raczej Vauxhall dealer jest w stanie wydobyć kod z numeru seryjnego radia ale będzie mnie to kosztowało więcej, DUŻO więcej niż zapłaciłem za oba i szukam sposobu na cięcie kosztów.

 

 

Już tak na marginesie czy ktoś może mi wyjaśnić bo nie patrzyłem jeszcze na to OP-COMem jeżeli już podłącze nowe radio i będę miał je sparowane z wyświetlaczem czy moje stare radio będzie miało ten sam kod co teraz ma samochód. Czy dobrze rozumiem że radio wyświetlacz i kod samochodu (cztery cyfry) to ten sam numer?

 

Dużo tekstu i sporo pytań ale mam nadzieję że ktoś mi pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij na początek od lektury pierwszych postów w tym temacie - masz opisane co i jak.

Radia te nie mają kodu ale najważniejsze jest to czy były wylogowane z poprzedniego auta - bo pisząc nowe, na pewno nie chodzi o fabrycznie nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności