Skocz do zawartości

Bierze olej... przyczyna?


Gość MasterTM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leszek 398

Niedawno rano czekając na kogoś kilkanaście minut na dużym firmowym parkingu przyjrzałem się jak odpalają po nocy benzynowe Astry G i Vectry B i co? w momencie odpalenia 4 na 5 aut puszcza "pięknego" błękitnego bąka-obłoczek, o czym pewnie większość właścicieli nawet nie wie....

Wnioski wyciągnijcie sami....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Fircyk81

z każą wymiana chodzi coraz ciszej i płynniej

 

Dlaczego ma nie chodzić ciszej jak olej miał wymieniany 30tkm temu, tak jak napisał mój poprzednik to są zalecenia serwisowe- nie znaczy że tak ma być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek23131

jak serwis zaleca wymianę rozrządu co 50 000 to ty pewnie wymieniał byś go co 20 000 bo przecież nie może być dobrze co 50 hahaha :D:D

nie udzielam się już w tym temacie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie słyszałeś o niegdysiejszych zaleceniach serwisów tyczących się wymiany rozrządu co 120tyś/km które po serii awarii związanych z zerwaniem się pasków zostały zmniejszone do 60tyś.

nie udzielam się już w tym temacie :D

Maniek23131 i tu akurat masz rację,trzymam Cię za słowo.:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MasterTM

i słyszałem ze powinno się im lać 5W30 :)

 

Też to odkryłem, 5W30 lub 5W40. Jednak na kartce jest zaznaczone 5W50 to taki kupiłem.

 

jak serwis zaleca wymianę rozrządu co 50 000 to ty pewnie wymieniał byś go co 20 000 bo przecież nie może być dobrze co 50 hahaha :D:D

nie udzielam się już w tym temacie :D

 

Gdzieś był temat na onecie bodajże lub na interii, iż używanie auta zgodnie z instrukcją to najprostsza droga do pożaru ;] A co do tego, że silnik ciszej chodzi to są złudzenia... Jak przez 30000km jazdy chodzi coraz głośniej, bardzo powoli lecą dB w górę i nagle po wymianie cichutko, to chyba logiczne, że to tylko na czas wymiany...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam takie cuda że na zwykłym syntetyku ludzie robią po 30tk to mnie trzepie.

I dziwota że później silniki nie mogą dociągnąć do 200tk przebiegu.

To bym skomentował

Widziałem olej 0W30 spuszczany po takim przebiegu,to jest smoła.

I to

Znam przypadek,olej mobil 5W30 przejechane 40tk,efekt zatkany kanał olejowy i zarznięty wałek rozrządu i dwa zawory

To równiez

Ja osobiście gdybym miał kupić samochód wiedząc że był zalewany zwykłym olejem i wymieniany on był co 30tk to bym podziękował

I jeszcze to ,ale niestety chcialbym cos tu jeszcze popisac a z mojego doswiadzczenia i nie tylko na tym forum z czescia moderatorów nie mozna podjac konstruktywnej dyskusji.Wiec pozostawie to bez komentarza - zreszta widze ze nie tylko ja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Tak patrzę co piszecie i zamiast udzielić rady skąd Agilka bierze olej to Wy się kłócicie jaki olej i co ile wymieniać. Ale to rzeczy sprawdź sobie stopień sprężania na poszczególnych cylindrach bo być może masz powycierane pierścienie i olej przy nadmiernych luzach spala się w komorze spalania i stąd nie widać żadnych oznak wycieku. Masz litrowy silniczek i jest on dosyć wysilony. Napisz co było przyczyną ubytku oleju. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności