Skocz do zawartości

Zawór EGR w 1.3 CDTI


Gość pitthegreat

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, impress napisał:

Czy jazda z wypiętym szkodzi ?  

 

Będzie walił błędem.

 

Ja bym poszedł w inną stronę i go programowo usunął.

 

https://forum.opel24.com/topic/62321-usuwanie-elektroniczne-egr-czy-zaślepienie-z13dt-z13dtj-z13dth/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość impress
37 minut temu, adam1954 napisał:

 

Będzie walił błędem.

 

Ja bym poszedł w inną stronę i go programowo usunął.

 

https://forum.opel24.com/topic/62321-usuwanie-elektroniczne-egr-czy-zaślepienie-z13dt-z13dtj-z13dth/

Błądem na desce bym się nie przejmował chodzi mi o to czy szkodzi innym osprzetowi ?

 

Dziwne jest że po ponownym podpięciu wtyczki do EGR i skasowaniu błędu auto zbiera się tak jak z wypiętym (czyli zdecydowanie lepiej ) ale od wczoraj od czyszczenia EGR a dałem mu mocniej po garach , możliwe , że był zawieszony po czyszczeniu ? Błędów zero 

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo może jeszcze jedzie jeszcze z map.

Podepnij do komputera i sprawdź ja się zachowuje.

I poczekaj na to co powie mati bo może faktycznie TIS ma błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość impress

Jeszcze jeżdżę z map ? 

 

 

Nie jestem tak biegły w temacie :) ?

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypinałeś wtyczkę od EGR.

Sterownik pewnie wszedł w tryb awaryjny.

Nie wiem czy u ciebie się tryb kasuje po podpięciu wtyczki czy po skasowaniu błędu.

Podłącz się komputerem to się dowiesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze dam  rade prostą jak drut  , robilem  tak wiem ze nawet zdaje egzamin,  bierzesz odpinasz wtyczke od egr  i  wkladasz w nią jakis rezystor np 300 - 700 ohm  miedzy piny  i niech  wtyczka se tam kolo vacum lezy   . services zapali sie podczas jazdy jak sie  ecu jorgnie  ze egr niepracuje ,  ale checka nie wywolasz :) , w zimie nie zauwazy   a na wiosne lato i jesien  jak temperatura okolo 17st to tak ale to nie problem.

bez egr silnik pracuje bardziej twardo,  w sumie rozgrzej silnik  zostaw na wolnych obrotach jak prze okolo minute nie dotkniesz gazu egr sie zamknie  powinienes uslyszec zmiane w glosnosci pracy;)

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość impress
4 godziny temu, mati11294 napisał:

dobrze dam  rade prostą jak drut  , robilem  tak wiem ze nawet zdaje egzamin,  bierzesz odpinasz wtyczke od egr  i  wkladasz w nią jakis rezystor np 300 - 700 ohm  miedzy piny  i niech  wtyczka se tam kolo vacum lezy   . services zapali sie podczas jazdy jak sie  ecu jorgnie  ze egr niepracuje ,  ale checka nie wywolasz :) , w zimie nie zauwazy   a na wiosne lato i jesien  jak temperatura okolo 17st to tak ale to nie problem.

bez egr silnik pracuje bardziej twardo,  w sumie rozgrzej silnik  zostaw na wolnych obrotach jak prze okolo minute nie dotkniesz gazu egr sie zamknie  powinienes uslyszec zmiane w glosnosci pracy;)

Zrobiłem jak piszesz rozgrzałem auto stanąłem i po jakiejś minucie (więcej ) silnik zaczął pracować ciut głośniej , podkręciłem obroty znowu ucichł i po jakimś czasie znowu pracował głośniej . To nie jest bardzo duża różnica w głośności ale odczuwalna , chyba że to moja fata Morgana :)

 

narazie jest wszystko ok , dziwne że po złożeniu auto chodziło słabo , po jeździe i dawaniu mu torche po garach później odpięciu wtyczki od EGR przejechaniu się , ponowne podłączenie i skasowaniu błędu wszystko jest ok .  Błędu nie wywaliło od 130 km ( temperatura otoczenia 20 stopni ) więc oby już było ok.

Dzięki za odpowiedzi 

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość impress

No i niestety błąd wyskoczył ponownie , jechałem przez chwilę na stałych obrotach coś ponad 2 tysięcy i auto z kluczykiem na desce po wyłączeniu silnika i włączeniu zgasł błąd ale w pamięci jest .  Auto jeździ normanie . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności