Skocz do zawartości

Meriva 17 cdti zimny gaśnie i faluje


Gość ROMI

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjęty SCV Denso ma numer nieszczęśliwy 006 06F-06480.

Meriva 1,7 CDTI koniec 2004 r.

Ponad rok borykaliśmy się z narastającym problemem, zwiedziliśmy kilka warsztatów w Gliwicach, dopiero w CHorzowie

zgodzili się na ryzyk fizyk i po sprawie, Auto działa normalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam posiadam merive 1,7 cdti 2004r i niestety muszę wymienić zawór denso . Czy mógłbym prosić o podanie dokładnych danych tego zaworu , byłem dzis w serwisie opla i panowie zaproponowali mi nową pompę ponieważ nie sprzedają tego zaworu osobno -serwis OPEL ASCO Tarnowskie Góry szczerze nie polecam .

Jeśli koś posiada dokładne dane i może byc nawet link z allegro cokolwiek dokładnego .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zaworu 294009-0120 a tu link http://allegro.pl/zawor-scv-mazda-6-mpv-nissan-opel-denso-i1997481039.html

Nie spieszyło mi się to pewnego razu znalazłem za 460 z przesyłką gratis bo u mnie w sklepach nic takiego nie mieli a wymiana bardzo prosta tylko kanał potrzebny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Numer zaworu 294009-0120 a tu link http://allegro.pl/za...1997481039.html

 

witam , mam problem opisany powyżej

 

pytanie -

ten zaworek wg. opisu z allegro jest do silnika isuzu ,chyba że się myle ,

czy pasuje taki do z17dth ? wygląda tak samo :zdziwko:

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , mam problem opisany powyżej

 

pytanie -

ten zaworek wg. opisu z allegro jest do silnika isuzu ,chyba że się myle ,

czy pasuje taki do z17dth ? wygląda tak samo :zdziwko:

 

pozdro

 

Jeśli się nie mylę :rolleyes: Z17DTH to 1.7 CDTI 101 KM .

Jeśli tak to ten powyżej zaworek pasuje bo sam własnie go montowałem i silnik zaczął normalnie pracować .

Przed tym ładnie zapalał ale zaraz gasł , musiałem go "podtrzymywać" na gazie i falował czyli nie równo pracował.

Wymiana prosta ale nie łatwa , ktoś tu napisał 15 minut :wink: raczej starczy na zastanowienie jak to zrobić.

Potrzebny kanał i krótki klucz inbus + kawałek rurki do odkręcania .

Górna śrubkę można odkręcić z góry, demontując wcześniej rury z filtra powietrza.

Dolna niestety z kanału i to na czuja ale da się zrobić :roll:

proszę uważać aby nie objechać śrub , niestety inbusy kiepskie na szczęście w komplecie są nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zaworek wg. opisu z allegro jest do silnika isuzu ,chyba że się myle ,

czy pasuje taki do z17dth ? wygląda tak samo :zdziwko:

kolego a według Ciebie silnik 1,7 to co innego jak nie isuzu??

 

Potrzebny kanał i krótki klucz inbus + kawałek rurki do odkręcania

akurat kanał potrzebny nie jest, da się wszystko na czuja zrobic od góry...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kluczyk imbusowy z kulistą końcówką i wymiana naprawdę zajmuje 15 minut dla kogoś kto wie do czego klucz służy i w której ręce się go trzyma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a według Ciebie silnik 1,7 to co innego jak nie isuzu??

 

no do tej pory spotkałem się z silnikami isuzu 1.7 dt di dti czyli oznaczenie silnika Y17DI Y17DT Y17DTI i stąd było moje pytanie gdyż myślałem że z17dth to konstrukcja oplowska , kto pyta nie błądzi , pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że w 1,7CDTI(Z17DTH) cały dól jest isuzu ten do dti, natomiast głowicę opel swoją wsadził i wtrysk common railly. Ja to tylko wyczytałem a czy to prawda to nie wiem więc jak ktoś ma więcej informacji to uzupełni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy 15 minut czy więcej, z góry czy z dołu to chyba nie jest najważniejsze.Dzielimy się swoimi spostrzeżeniami które mogą się przydać innym.

Silnik faluje, gaśnie zimny -wymiana zaworu Denso w wielu przypadkach pomaga mnie na pewno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności