Skocz do zawartości

Meriva 17 cdti zimny gaśnie i faluje


Gość ROMI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Abram_2006

Witam

 

tak jak pisałem wyżej moja Meriva gaśnie jak jest zimny silnik odpala ale po chwili gaśnie :( Gdy silnik się rozgrzeje jest oki :) pokazuje się błąd ( zdjęcie poniżej ) gdy silnik jest rozgrzany gaśnie kontrolka

866835c9747e5502med.jpg

Dziś usłyszałem klekotanie w silniku co to może być ?

 

W środę jestem umówiony w serwisie Opla w Pile na wymianę

 

- rozrządu

- olej

- filtr oleju

- filtr paliwa

- filtr powietrza

- zawór desno scv ( i jak mogę spr czy został wymieniony )

??

-( dodatkowo podłącze go pod komputer )

 

Czy macie jakieś jakiś sugestie co mechanicy mogą jeszcze zrobić lub zobaczyć ? wyczyścić

Po wizycie w serwisie napisze czy ustąpił problem ile kosztowało

Edytowane przez Abram_2006

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jeśli wymieniasz już taką ilość gratów to należałoby także sprawdzić luz zaworowy, jaki ma silnik, kontrola wedle producenta do 150tyś i ewentualna regulacja ale warto zrobić wcześniej...

 

jak robisz rozrząd niech wymienią tez uszczelkę pod pompą oleju lubi czasem sie rozciekać bez przyczyny, kosztuje grosze a spokój zapewniony...

Edytowane przez marmi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Abram_2006

jeśli wymieniasz już taką ilość gratów to należałoby także sprawdzić luz zaworowy, jaki ma silnik, kontrola wedle producenta do 150tyś i ewentualna regulacja ale warto zrobić wcześniej...

 

jak robisz rozrząd niech wymienią tez uszczelkę pod pompą oleju lubi czasem sie rozciekać bez przyczyny, kosztuje grosze a spokój zapewniony...

 

 

 

oki dzięki za odpowiedz Jutro jade do serwisu o 8.00 powiem im żeby to spr :) i wymienili uszczelkę pod pompą oleju oby pomogło to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Abram_2006

oki dzięki za odpowiedz Jutro jade do serwisu o 8.00 powiem im żeby to spr :) i wymienili uszczelkę pod pompą oleju oby pomogło to

 

 

dziś odebrałem moją Merivę z serwisu po wymianie zaworu desno wszystko oki silnik pracuje równo :) odpala na zimnym bez problemu Jutro jeszcze raz spr żebym był na 100% pewny A co do kontrolki błedu okazało się że jeden kabel od świecy był odłączony

 

 

za wymiane tych rzeczy oprócz ust zaworów i spr ich zapłaciłem 1909zl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie Jak silnik jest zimny samochod glosno klekocze co to moze być kle kle kel

nie przejmować się mój zimny od zawsze przez kilka pierwszych minut klekocze, taki metaliczny klank... i generalnie wsio jest ok i nic sie nie dzieje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość helmanss93

Pytanie 1. Czy do każdej merivy 1,7 cdti 101 km 2004 pasuję zawór denso o nr 294009-0120 ?

Pytanie 2. Czy muszę podać nr pompy wtryskowej aby znależć dobry zawór ?(bardzo trudno zczytać ten kod

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1

Tak do każdego 1,7cdti 101km w merivie 1 jest ten zawór...

 

Pytanie 2

Nie nie musisz zczytywac kodu pompy... Edytowane przez marmi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przejrzałem całe foum i nic nic nic... chciał bym uzyskać informacje na temat zaworu SCV, jak go wymnienić, gdzie sie znajduje. (jakies fotki z waszych wymian). Opel jest mojego dziadka i za bardzo sie nie zagłebiałem nigdy w jego działanie itd. Prosze o odpowiedzi.

 

Pozdrawiam! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór scv jest z tyłu silnika bliżej rozrządu widac go dość, wystaje z pompy cr...

 

co do wymiany to montowany jest na dwóch śrubkach, dostęp nie jest idealny i trzeba trochę nagimnastykować sie palcami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności